Diagnosta laboratoryjny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Natomiast kierownikiem każdego laboratorium diagnostycznego może zostać tylko i wyłącznie mgr analityki medycznej.
mimoza
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 12:53

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: mimoza »

I do tego teraz juz musi miec specjalizacje w dziedzinie odpowiadajacej profilowi laboratorium.
Awatar użytkownika
lizosomek
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:04

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: lizosomek »

witam, czy ktoś może się orientuje ile kosztuje semestr podyplomówki z analityki w Warszawie na dawnej Akademii?
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Gekon »

Z tego co wiem w Wawie nie mozna zrobić jeszcze podyplomówki.
Awatar użytkownika
lizosomek
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:04

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: lizosomek »

hmm.dziś wyczytałam na stronie, że takie coś istnieje.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Olaa »

hm. troche sie zamieszalam:) bedac (w dalekiej przyszlosci) farmaceutka i myslac o uprawnieniach diagnosty lab. zrobilabym podyplomowke z analit. med. Moje kwalifikacje beda sie roznily jakos od mgr analityki? Nie bede miala rownych uprawnien z nimi?

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 22:32 ]
Art. 18. Uprawnienia do kierowania laboratorium mają tylko osoby posiadające prawo wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej.


niczego tu nie ma o mgr analityki, wynika z tego, ze kazdy kto jest diagnosta (farmaceuta po podyplomowce tez) ma prawo do kierowania lab. jesli sie myle, poprawcie:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

po ukonczeniu podyplomówki masz tytuł diagnosty więc takie same uprawnienia jak diagnosta po analityce medycznej.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Olaa »

dzieki:) tak myslalam, ale kazdy pisze tu co innego (np glosy, ze tylko mgr analityki moze byc kierownikiem.), ze zwatpilam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Olaa z tego co mi wiadomo kierownikiem może być diagnosta ze specjalizacją zgodną z profilem laboratorium.
radioactive81
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2007, o 20:14

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: radioactive81 »

dodam tylko ze od 2009 roku kierownikiem bedzie mogl byc diagnosta posiadajacy tytul specjalisty w danej dziedzinie istara jedynka ze specjalizacji juz nie wystarczy do tego by kierowac laboratorium ot takie ulatwienie Pnie jest wazne jaka droga uzyskalo sie tytul diagnosty i specjalizacje, grunt to miec:)

[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 20:56 ]
a swoja droga.to wczoraj na onecie pisalo o tym ze Ministerstwo Zdrowia przygotowuje ustawę, która ograniczy dostęp do około 23 zawodów okołomedycznych na zasadzie uzyskania odpowiedniego dyplomu i wpisu do rejestru oczywiscie za oplata.heh to dopiero sie bedzie dzialo dyplom dyploma dyplomem poganiac bedzie.z diagnostami juz sie to stalo.( 14 tys. za podyplomowke to jakies nieporozumienie.mam za soba 1 rok tego piekla teraz czeka mnie kolejnyi to wszystko po to by uzyskac swistek(dyplom) potrzebny do ubiegania sie o tytul diagnostyehh pozdrawiam towarzyszy i lacze sie w boluP
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Kaya »

To po studiach magisterskich z analityki medycznej gdzie będę mogła pracować i co robić? Od października zaczynam studia.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Batha »

radioactive81 pisze:14 tys. za podyplomowke to jakies nieporozumienie.
koszt takiej zabawy na AM we Wrocku to ok 10,5 tys. (3x3,5), więc wszędzie tak źle nie jest
dla porównania: CMUJ życzy sobie 16 tys (4x4 tys)
radioactive81 pisze:23 zawodów okołomedycznych
wiesz, jakie to zawody?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Kaja89 pisze:To po studiach magisterskich z analityki medycznej gdzie będę mogła pracować i co robić? Od października zaczynam studia.
Rychło w czas pytasz Nie chce mi się szczerze mówiąc pisać rozwięźle na temat perspektyw po analityce, może na początek poczytaj charakterystykę z jakiegoś portalu edukacyjnego.
Jeśli nie znasz żadnego diagnosty osobiście, to w necie przynajmniej zapoznasz się z kierunkiem jaki wybrałaś Powodzenia na studiach życzę
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, o 20:47 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość