Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Padre Morf »

zielony666 pisze:Mi koleżanka mówiła, że jedną nogę moczy w bardzo zimnej wodzie a drugą w bardzo ciepłej i to jej pomaga, chociaż jak dla mnie to trochę absurdalnie brzmi. Muszę ją spytać, czy jej to pomogło.
To ma jakiś tam sens.
U osób ogólnie zdrowych najczęściej mamy do czynienia z tzw. naczyniowymi bólami głowy. Są one spowodowane zmianą średnicy naczyń mózgowych - zarówno ich zwężenie jak i nadmierne rozszerzenie powoduje ból.
JakubikF pisze:Lekarze przepisują ten lek jedynie na wypadek doraźnych silnych bóli np.pozabiegowych"
Też ale głownie w RZS. Dodam jeszcze, że ketonal upośledza sprawność psychoruchową wiec prowadzenie auta odpada. Fakt, że jest to lek wykazu B też o czymś swiadczy.

[ Dodano: Nie Sie 10, 2008 22:32 ]
Pablo wyraźnie napisał, że nie chodzi mu o branie tabletek i proszę o tym pamiętać.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Jakusz »

Morfeusz pisze:RZS
BPPBUSMBNNR - Błagam, pisz proszę bez używania skrótów medycznych, bo nic nie rozumiemy.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Padre Morf »

RZS - Reumatoidalne zapalenie skóry.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Jakusz »

.chyba stawów. Niemniej jednak dziękuję
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Padre Morf »

tak stawów przejęzyczenie
julia10
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:50

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: julia10 »

Ja zazwyczaj chodziłam spać jak dopadała mnie migrena bo tabletki przeciwbólowe za bardzo niszczą organizm ale nie mogłam sobie pozwolić na dłuższy czas żeby mieć wycięte z życia dwa dni w tygodniu, bo muszę pracować, zajmować się dzieckiem i mąż wziął mnie do specjalisty w warszawie i tak polecił mi rezonator biofotonowy i zalecił stosowanie go przez 3 miesiące i powiedział, że migrena ustąpi. trochę się zdziwiłam wiedząc że wszyscy lekarze mówili że to nieuleczalna dolegliwość no ale rzeczywiście, stosowałam i ustąpiła, w końcu mogę normalnie funkcjonować
Zojua
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 12:17

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Zojua »

Olfen jest lekiem sterydowym, a więc szkodliwym. nie ma leków, które są zupełnie nieszkodliwe i działają idealnie dla każdego, a sposoby naturalne -
Na pewno masaż limfatyczny głowy, ale czasem działa to tylko na chwilę i trzeba po prostu umieć to robić w taki sposób, by nie uszkodzić naczyń limfatycznym czy krwiononych, czyli nie za mocno.

Kolejnym sposobem, który jest podobno skuteczny, to stawanie na głowie. ściana jako oparcie dla nóg, przedramiona położone i oparte na łokciach tak, żeby nie naciskać zbytnio czubka głowy. polecała mi to pani fizjoterapeutka, więc to nie jest niebezpieczne, ale na pewno trudne do wykonania przy paraliżującym bólu.

Jeśli ból jest częsty wizyta u dobrego neurologa jest nieunikniona, na pewno lepiej poradzi niż eksperymenty z lekami czy alkoholem - ja po whisky nie czułam różnicy w bólu, a wino niewiele pomaga mamie mającej przez okrągły miesiąc dzień w dzień paraliżujące bóle.

Pozdrawiam.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: randomlogin »

Zojua pisze:Olfen jest lekiem sterydowym
Nope.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Trzyszcz »

Jak mnie boli głowa to smaruję sobie łepetynę nalewką bursztynową i chyba pomaga ^^. Wczoraj jak mnie przewiało myślałem że mi mózg czaszkę rozsadzi i przeszło.
karcia20
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2013, o 16:33

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: karcia20 »

Mnie najbardziej pomaga łyknięcie ketonalu, zasłonięcie okien i seeeeen Sen dobry na wszystko
siwa55
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2015, o 08:22

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: siwa55 »

jeżeli chodzi o domowe sposoby na ból głowy to mi pomaga napar z melisy ewentualnie kładę się na boczku, 20 minutek i wszystko gitt daje sobie razę .a baranie ketanolu to raczej nie domowa metoda a rozwiązanie przy użyciu środków chemicznych, więc nie wiem za bardzo czemu to jest w tym dziale. myślałam, że chodzi raczej o to, by w takich sytuacjach unikać takich rozwiązań
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Mårran »

Mi domowe sposoby nie pomagają, konieczne są tabletki i sen
Pani Buka
13112015

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: 13112015 »

Podobno na niektóre rodzaje bólów głowy pomaga izowalerianian mentylu w połączeniu z mentolem, czyli Validol.
U niektórych osób na skutek poprawy krążenia krwi mózgowego i poprawy dotlenienia może usunąć ból głowy, zawroty głowy i objawy szumu oraz przytykania w uszach.

Kod: Zaznacz cały

rozanski.li/?p=208
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość