Kości

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Kości

Post autor: BioDan »

Dobrze wyprażoną kość czyli pozbawioną zw. organicznych (białka, osseiny) wkładamy do octu, w roztworze octu sole reagują z tym kwasem i co wtedy pozostaje z kości? Chyba nic. Tak samo jak dobrze wymoczoną kość (w occie) wkładamy do ognia i też chyba nic nie zostanie. Co o tym myślicie?
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Kości

Post autor: Dib00 »

Jak potrzymasz kość w occie, to zrobi się giętka Straci swoją twardość. Gdy podpalisz, spłonie reszta.
(robiłam to doświadczenie w gim, albo w ostatniej klasie podst).
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: Kości

Post autor: BioDan »

Nie chodzi mi o to. Jezeli dobrze wyprażoną kość czyli już wcześniej pozbawioną zw. organicznych i włożymy do octu to nie będzie ona giętka po wyciągnięciu. no bo nie będzie tych białek. i nie będzie soli. Tak samo jak wyciągniemy z octu i ją spalimy. O to mi chodzi
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Kości

Post autor: Jakusz »

Biodan. Dobrze wyprażona kość zamienia się w kupkę popiołu, a dokładnie pozostałych soli mineralnych. Raczej trudno mówić tu w ogóle o kości. Nie mam pewności co się stanie gdy wrzucić tego rodzaju popiół do octu. Jeśli nastąpi reakcja, to po czasie te sole powinny się rozpuścić (jeśli nowo powstałe sole będą rozpuszczalne w wodzie i się nie wytrącą).
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Kości

Post autor: tin »

Temat już był- zamykam.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości