elementy bioróżnorodności

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
psiuk19
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 16:31

elementy bioróżnorodności

Post autor: psiuk19 »

witam. mam pytanie do wszech wiedzących biologów: a mianowicie: o co chodzi z elementami bioróżnorodności. czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć czekam na szybką odpowiedź!

Pozdrawiam.
cahala

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: cahala »

a moŻe spróbujesz bardziej skonkretyzować swoje pytanie?
psiuk19
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 16:31

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: psiuk19 »

No właśnie i ja sam nie wiem. dowiedziałem się przypadkiem że takie zagadnienie na spr mnie obowiązuje a ja nie wiem o co kaman
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: Savok »

A moze by tak w google zajzec. To nie jest jakies szczegolnie wybujale zagadnienie.
psiuk19
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 16:31

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: psiuk19 »

wiesz ja znalazłem coś w google ale dla mnie jest to trochę niezrozumiałe jakby ktoś powiedział mi mniej więcej o co chodzi to byłbym wdzięczny.
cahala

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: cahala »

jeśli ma to być zagadnienie na sprawdzian to najlepiej zajrzeć do przerabianego podręcznika, ewentualnie notatek własnych lub kolegów.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: Astacus »

Wpisz sobie na wikipediibioróżnorodność". Dla mnie to słowo mówi samo za siebie.
psiuk19
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 16:31

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: psiuk19 »

cahala pisze:jeśli ma to być zagadnienie na sprawdzian to najlepiej zajrzeć do przerabianego podręcznika, ewentualnie notatek własnych lub kolegów.
to jest sprawdzian na wstep do lo. nowa nauczycielka wiec nie wiadomo o co jej chodzi. a do tego co kolega wyżej pisze: widziałem strony z bioróżnorodnością ale ja tego nie rozumiem. dlatego pisze tutaj zeby ktoś po krotce napisał mi o co kaman zebym wiedział w którąś strone się kierować
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: Savok »

To napisz czego nie rozumiesz. Nikt nie bedzie przeredagowywal hasla encyklopedycznego na slepo.
cahala

Re: elementy bioróżnorodności

Post autor: cahala »

Ok, postanowiłam być dobra i wygrzebałam swoje notatki z bioróŻnorodności świata roślin i zwierząt. Napiszę Ci to co znalazłam, resztę masz w necie - jak czegoś nie rozumiesz to zadaj konkretne pytania.

Spojrzenie na bioróŻnorodność moŻe być:
1. krajobrazowe
2. ekosystemowe (biocenotyczne - gdy koncentruje się na Żywych elementach ekosystemu)
3. gatunkowe (jest to poziom najlepiej poznany i najłatwiej identyfikowalny)
4. genetyczne



BioróŻnorodność (z wykładu o zwierzętach) - Biologiczna róŻnorodność określająca zmienność Życia od jego źródła, włączając stosunki między gatunkami, po ekosystem


RozróŻniamy bioróŻnorodność:
alfa- określa liczbę lub udział gatunków w strukturze biocenozy
beta- określa stabilność lub tempo zmian składu gatunkowego biocenozy w miarę zmian siedliskowych
gamma- dotyczy bogactwa gatunkowego w skali regionalnej i uwzględnia róŻnorodność alfa i beta

inaczej:
alfa - bogactwo gatunków wewnątrz lokalnych stanowisk, siedlisk, środowisk
beta-róŻnice kompozycji gatunków między dwoma zespołami podobnych ale róŻnych środowisk
gamma-bogactwo gatunków mierzone w duŻym rejonie róŻnych typów środowisk, większych niŻ ekosystem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości