Studium weterynaryjne - gdzie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
dw4463757
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2007, o 10:32

Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: dw4463757 »

Witam

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę - gdzie w dużych miastach znajdę studium weterynaryjne? Myślę o miastach typu Wrocław, Poznań, Katowice, te okolice.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 08:18 ]
To ja może od innej strony. Gdzie znajdę technikum weterynaryjne, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć? We Wrocławiu jest?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Vinci »

Nie znajdzesz technikum ani studium - poprostu ich nie ma. Jedyna droga to zwykłe studia.
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: juvika »

dw4463757 pisze:To ja może od innej strony. Gdzie znajdę technikum weterynaryjne, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć? We Wrocławiu jest?
Vinci pisze:Nie znajdzesz technikum ani studium - poprostu ich nie ma.
w Łomży jest Zespół Szkół Weterynaryjnych, więc są technika weterynaryjne. ale z tego co widze Łomżą nie bedziesz chyba zainteresowany
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Medycyna Lwów »

Vinci pisze:Nie znajdzesz technikum ani studium - poprostu ich nie ma. Jedyna droga to zwykłe studia.
w moim mieście również jest takowe i tytuł technika weterynarii jak najabrdziej istnieje
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Vinci »

w moim mieście również jest takowe i tytuł technika weterynarii jak najabrdziej istnieje
To w takim razie musialem cos zle usyszec. Sorry:)
dw4463757
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2007, o 10:32

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: dw4463757 »

A Wrocław? Wie ktoś o Wrocławiu bądź jego okolicach?
Michał vet
Posty: 94
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 13:24

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Michał vet »

Znalazłem pewną stronkę ze szkołami weterynaryjnymi, może zainteresuje cię jakieś miasto, Wrocławia chyba tam nie ma. Zresztą teraz technika weterynaryjne są na wymarciu i niema się co dziwic bo jest to chyba najgorsza szkoła jaką można sobie wybrac. Bo albo praca za 800zł jako technik albo studia na które prawie nikt z absolwentów techników weterynaryjnych się nie dostaje.
Bianca
Posty: 63
Rejestracja: 31 lip 2008, o 21:51

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Bianca »

W Katowicach działa szkoła policealnaAwangarda i tam istnieje możliwość kształcenia na technika weterynarii. Z tego, co wiem, ma też placówki w innych miastach, ale nie jestem pewna, czy tam też jest weterynaria. W Katowicach na 100% jest, bo trzy miesiące temu byłam się o nią zapytać:)
Tu jest strona internetowa: awangarda.edu.pl
Mam nadzieję, że trochę pomogłam:)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Korczaszko »

Michał vet, prawda mówisz. w technikum nie przygotuję do matury z bio i chemii, a technika jeszcze nie widziałam w żadnej przychodni.
5432455435

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: 5432455435 »

Nie opłaca się ni w ząb taka droga.
Lepiej próbować dostać się na studia niż szukać półśrodków.
tunridamga
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2008, o 13:49

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: tunridamga »

Legnica- studium weterynaryjne, ok 60 km od Wrocławia. Wieczorowe (od września 2008 nie utworzono grupy wieczorowej) i zaoczne (zajęcia co 2 tygodnie). Opłata 1000 zł/semestr wiec tanio. We Wro też sie szkoła ogłasza taka, ale tylko w teorii, w praktyce nie można jej znaleźć. (wiecej info podam jak sie pytający znajdą).

Czy sie opłaca czy nie to kwestia podejścia. Weterynarze (czyt, technicy też) to nie tylko ludzie otwierający własną praktykę lecznicą. Są też pracownicy inspektoratów, zakładów spożywczych, administracyjni pracownicy itp itd. Nie do wszystkich stanowisk tytuł lekarza weterynarii jest wymagany.
Eru pisze:technika jeszcze nie widziałam w żadnej przychodni.
być moze sie myle, ale mam wrażenie, że mało lecznic widziałeś, albo lecznice te sie nie przyznają do zatrudniania takowych pracowników, a nie wiem dlaczego.
Iskierka
Posty: 100
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:52

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: Iskierka »

Vinci pisze:Nie znajdzesz technikum ani studium - poprostu ich nie ma. Jedyna droga to zwykłe studia.
znajdziesz.
W Jeleniej Górze jest technikum weterynaryjne.
Ale to szkoła średnia.
Bo rozumiem, że Ciebie interesują uczelnie wyższe?
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: Studium weterynaryjne - gdzie

Post autor: rybka27 »

Są technika: we Wrześni-najlepsze w Polsce pod tym względem:dobrze wyposażone pracownie,wymagający nauczyciele oraz rozszerzona biologia i chemia.
Wiem jeszcze o technikum wet. w Słupsku,zostało utworzone bodajże 2 lata temu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość