Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Filemon
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2008, o 09:23

Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: Filemon »

Trzeba do podanego rysunku napisać hipotezę.

W naczyniu z wodą 36°C są dwie próbówki. W pierwszej jest pepsyna, białko i kwas solny (HCl). W drugiej jest to samo co w pierwszej, tylko, że z dodatkiem spirytusu.
,
Wiem, że chodzi tu o wpływ spirytusu na trawienie białek, jednak nie wiem jaką napisać hipotezę :

Przeszukiwałam internet jednak nic nie znalazłam. Na forum też się z tym doświadczeniem nie spotkałam.

Proszę o pomoc!
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: dermatogen »

Białko ścina się nieodwracalnie pod wpływem spirytusu (denaturacja). Na pewno chodzi o wykorzystanie tego faktu.
Filemon
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2008, o 09:23

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: Filemon »

Czyli białko w drugiej próbówce nie zostaje strawione? (o ile można to tak nazwać)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: Savok »

Denaturacja i trawienie to dwa rozne procesy.

Zastanow sie co sie stanie jesli oblejesz sobie reke HCl. Izolowane bialko nie rozni sie od tego, z ktorego jest zbudowana twoja reka.
Zastanow sie, jakie jest stezenie poszczegolnych skladnikow mieszaniny.
Filemon
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2008, o 09:23

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: Filemon »

Z tego teraz wynika, że skóra pod wpływem kwasu zetnie się

W drugiej próbówce jest tyle samo kwasu solnego co w pierwszej, tyle że w drugiej jest jeszcze spirytus to może. jest mniejsze stężenie HCl w drugiej próbówce? Chyba, że spirytus jest kwasem (nie doszłam do tego działu w chemii)
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: dermatogen »

Spirytus to 95-procentowy wodny roztwór etanolu (alkohol)
Filemon
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2008, o 09:23

Re: Pepsyna, białko, HCl, spirytus...

Post autor: Filemon »

Mało istotne przy tym zadaniu, ale dzięki za rozjaśnienie mego umysłu i za odpowiedzi : )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości