Sklepy ze zdrową żywnością

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: sensus5005 »

Interesuje mnie wszystko, co związane ze sklepami ze zdrową żywnością:
Czy ktoś z Was kupował żywność w sklepach ze zdrową żywnością? Jakie były efekty? Czy warto?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: Savok »

drogho, niesmacznie, to samo z inna naklejka
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: skarabae »

Jejku, a czemu niesmacznie? Że drożej gdzieś o 30% to standard. Czasem można tam znaleźć jakieś bajery, których się gdzie indziej nie kupi, ale żeby się na co dzień tam zaopatrywać. To samo z inną naklejką? Problem może być w tym, że kontrola dotyczy kolejnych etapów produkcji, ale już nie jakości produktu końcowego (podobno).
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: Mårran »

Takie sklepy i jedzenie w nich to trochę przerost formy nad treścią tak wg mnie
Pani Buka
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: sensus5005 »

Savok pisze:to samo z inna naklejka
Mógłbyś rozwinąć? Skąd masz takie informacje?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: Savok »

Wiekszosc produktow jest dostarczana przez tych samych producentow.
Etapy produkcji, ktore rzeczywiscie moglyby miec cos do powiedzenia sa identyczne w obu przypadkach ze wzgledu na proces technologiczny
Naklejkabio jest kolejnym sposobem na zwiekszenie zysku niskim kosztem
Nie jednabio"uprawe mijalem przy przelotowej szosie, rozumiem ze wszystkie te spaliny na zbiorach tez sabio"?
Jakims niezwyklym sposobembio produkty zachowuja swierzosc dluzej niz tenapompowane chemia"
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: skarabae »

Może była to uprawa biodynamiczna jakiegoś hobbysty W każdym razie za tym idą konkretne stowarzyszenia i certyfikaty, nie jestem utopistką, i nie wiem jakie tam mają wymagania w kwestii odległości od większych źródeł zanieczyszczeń, ale różnice między rolnictwem ekologicznym i konwencjonalnym są niepodważalne.
Co do technologii produkcji to nie widziałam jeszcze by niesiarkowane suszone morele można było kupić gdzies poza sklepami ze zdrową żywnością.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: tin »

Stowarzyszenie można sobie założyć
Był kiedyś reportaż na temat wody mineralnej, którą polecał jakiśinstytut badań nad zdrowiem. Był a to firma założona przez producenta i oprócz siedziby nie miała wiele do zaoferowania.

Dopiero jeśli zapoznamy się z certyfikatami renomowanych placówek, które faktycznie zajmują się problemem możemy porównywać. Choć z tego co wiem niewiele takich, a ja nie rozpoznam certyfikatów, bo jak Phelps preferuję hamburgery
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: skarabae »

Nie no mialam na myśli raczej jakieś EKOLANDy
Ta sprawa z wodą jeszcze nie brzmi tak źle w porównaniu z tym, co się jakiś czas temu wywiązało w związku z wodą Żywiec i IMIDem. Nie wiem jednak na ile to było sensowne.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: Jakusz »

Moim zdaniem, w tego typu sklepach można kupić produkty, których rzeczywiście nie ma w innych miejscach, albo zwyczajnie w takich sklepach tym produktów jest więcej, większy wybór. Mam tu na myśli otręby, ziarna, kiełki, mąki różne itp. Rzeczywiście można coś tam dla siebie wybrać np. niesłodzone soki, dżemy i inne przetwory. Ale myślenie, że zaopatrywanie się tylko w tym sklepie zapobiegnie nowotworom, uczyni młodym i zdrowym przez lata i spowoduje, że dożyjemy 100 jest infantylne. a wielu ludzi tak właśnie sądzi.

Po za tym, większość produktów, które są tam sprzedawane, jest niesłusznie oceniana jakoEKO produkty. Dlaczego takie wodorosty, jedzone na dalekim wschodzie jak nasza sałata, są takie EKO czy tam BIO? Dotyczy to wielu innych rzeczy. Jest to pożywienie powiedziałbym niestandardowe, ale czy jakoś szczególnie inne jeśli chodzi o zawartość składników odżywczych od tego co można kupić w normalnych sklepach - wątpię.

Oczywiście trzeba wiedzieć co jeść zezwykłych sklepów.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Sklepy ze zdrową żywnością

Post autor: Korczaszko »

Nie wiem skąd te sklepy biorą żywność, ale moja znajoma prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Żeby mogli sobie przypiąć tę łatkę co pół roku mają nalot jakiś urzędników, którzy pobierają próbki gleby i czegoś tam jeszcze i badają skład. Ogólnie certyfikat otrzymali po 3 latach, bo wcześniej ciągle coś było nie tak z ich roślinami, glebą itd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości