Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Magda

Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Magda »

Na pewno niektórzy pisali rozszerzoną maturę z biologii! Jak się przygotowywaliście? Czy znacie jakieś stronki z przykładowymi testami, itp? Chodzę dopiero do I klasy LO, ale nadchodzą wakacje i chciałabym sobie powtórzyć cały materiał z pierwszej klasy i porozwiązywać jakieś testy maturalne.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Sil »

Jesteś w najlepszym możliwym miejscu! Uwierz, wiem co mówię
Na stronie głównej biolog.pl znajdziesz kurs biologii, testy i arkusze z roku 2005. Jeśli chcesz więcej, to wszystkie arkusze maturalne z ostatnich kilku lat znajdziesz na cke.edu.pl
Są tam też inne informacje związane z nową maturą.
Nie wiesz czegoś? Pytaj na forum, są duże szanse, że ktoś pomoże.
Jeśli chodzi o inne zadania maturalne, to ja korzystałem zMaturalnie, że zdasz WSiPu i wydaje mi się, że to dobry zbiór.

Sil: prawie jak moderator

Prawie robi wielką różnicę.

A tak poza tym: liczę na owocną współpracę
Magda

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Magda »

Dzięki Sil.
Magda

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Magda »

SIL: załoŻyłam teŻ nowy temat na chemii. Napisz jak coś wiesz. Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Vinci »

magda daj sobie spokój w wakacje z powtarzeniem materialu ucz sie systaematycznie z lekcji na lekcje i to jest najlepszy sposób zeby dobrze zac mature, potem 2 misiace przed nia wszystko przypomniec
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Sil »

Vinci pisze:ucz sie systaematycznie z lekcji na lekcje i to jest najlepszy sposób zeby dobrze zac mature
Jeśli jest się w biol-chem. W innym przypadku może być ciężko bez dodatkowego przygotowania. (Wiem co mówię. W tym roku poprawiałem maturę )
Vinci pisze:Magda daj sobie spokój w wakacje z powtarzeniem materialu
Na razie rzeczywiście ciesz się słońcem i korzystaj z życia. Oczywiście, jesli czasem zajrzysz do podręcznika, to krzywda ci się nie stanie

Magda, w temacie o chemii wolę się nie wypowiadać, bo matura poszła mi fatalnie
Magda

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Magda »

dzięki za troskę. :-D ale jak sobie pomyśle Że przez lenistwo mogę się nie dostać się na farmację to aŻ mam chęci do nauki. :idea:
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: maraj »

Zdawałam w tamtym roku maturke z bioli. Rozszerzona była dla mnie dużo prostsza od podstawowej. Uważam że nie potrzebnie sie do niej uczyłam bo bez tego nie wiele gorzej bym pewno zdała- jeśli nie tak samo. Nie sprawdza wiedzy, przynajmniej mojej nie sprawdziła. Osoby z dopem mają takie same jak z celuującym (jak ja). Wiem to po kolegach i porównując ich punkty i moje. A nieporównywalnie więcej się od nich uczyłam i umiałam. Nie moge tego przeboleć.Nie narzekam jednak bo dostałam sie na UJ. Ale niestety to smutne i krzywdządze dla uczących sie. Ja uczyłam się też na wakacjach, ale dlatego że brałam udział w olimpiadzie. Dużo pracy ale za to całkowity luzik przed maturką. Szkoda ze nie zostałam z niej zwolniona, bo nie wiele mi brakło. Jak masz jakies pytania chetnie podpowiem. Wal śmiało Powodzenia
Magda

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Magda »

dzięki maraj! uspokoiłaś mnie.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Sil »

maraj pisze:Osoby z dopem mają takie same jak z celuującym
To najlepszy dowód na to, że oceny o niczym nie świadczą.
maraj pisze:Nie sprawdza wiedzy
Jakiś rodzaj wiedzy sprawdza na pewno, ale fakt, że niezbyt szczegółowej i czasem komuś może się poprostuudać".
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: maraj »

dzięki maraj! uspokoiłaś mnie.
Nie ma za co. Ja wprawdzie jestem na bioli. Nigdy nie myślałam o farmacji. Jak coś t pytaj śmiało. Jestem do dyspozycji Też MAGDA:) Może to jakieś imienne

[ Dodano: Czw Cze 15, 2006 18:58 ]
Sil chyba się nie zrozumieliśmy. Podważasz moją wiedzę Mi nie o to chodziło. Na maturze każdy ma szanse i słabszy i mocniejszy. Na maturce nie ma tak trudnych pytań żeby słabsi nawet na nie nie odpowiedzieli. Wszystkie są banalne. Nie wyobrażam sobie ze można by jej nie zdać. Co wnosi np. takie pytanko: Podaj 2 cechy budowy wew. które pozwolą odróżnić mężczyzne od kobiety"? Nie powiesz mi że pytanko to też sprawdza wiedze.W nim nie liczy się wiedza i nie ma to nic wspólnego z ocena końcową, przynajmniej wg mnie. A co do oceny to solidnie sie namęczyłam przez olimpiady, nawet na wakacjach, ale to już chyba inny temat. Bez urazy Sil
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: Vinci »

bo dostałam sie na UJ.
jaki kierunek ?
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Jak przygotować się do rozszerzonej matury z biologii?

Post autor: maraj »

Vinci pisze:
bo dostałam sie na UJ.
jaki kierunek ?
Biologia oczywiście
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości