Zadania różnego typu - kinematyka, przyspieszenie dośrodkowe

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
OnlyHope
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 17:34

Zadania różnego typu - kinematyka, przyspieszenie dośrodkowe

Post autor: OnlyHope »

Oblicz wartość przyspieszenia dośrodkowego ciała poruszajacego sie po okręgu o promieniu r= 0.8m,z częstotliwoscia v=0.6 Hz

Oblicz jaka drogę przebedzie w czasie 7 sekund cialo poruszajace sie ruchem jednostajnie przyspieszonym Vo= 0 m/s z przyspieszeniem o wartosci 4 m/s do kwadratu.

zadanie 3
Pływak płynący ze stała szybkoscia 2 m /delta przepływa basen tam i z powrotem. Wartosc jego średniej prędkosci w czasie t=50s jest równa 0. Oblicz dlugość basenu.

To są trzy zadnia, z którymi mam problem. Nie wiem nawet jakie wzory zastosować, nigdy nie rozumiałam kinematyki.
Jesli ktoś byłby w stanie pomóc, będę wdzięczna!
dz3m
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:13

Re: Zadania różnego typu - kinematyka, przyspieszenie dośrodkowe

Post autor: dz3m »

1. omega=2pi*v
V=omega * R
a=Vkwardat/r

te wzory pomogą Ci wszystko obliczyć. tak mi się wydaje:P

[ Dodano: Sob Lis 29, 2008 09:51 ]
2. a=delta V / t
czyli w tym przypadku bo Vpoczątkowe =0 czyli a=V/t
czyli V=a*t
i potem chyba liczysz z v=s/t = s=v*t

[ Dodano: Sob Lis 29, 2008 09:55 ]
3. Czyli przepłynął basen w tą i z powrotem w czasie 50s to znaczy że droga jaką przebył wynosi s=v*t ale długość basenu wynosi s/2 bo przepłynął go 2 razy.
karolinaj
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2008, o 18:08

Ruch jednostajny po okregu

Post autor: karolinaj »

Mam dla was 2 zadania i nie wiem jak mam je zrobic

1. W pewniej maszynie pewne kola r1 i r2 sa polaczone pasem transmicyjnym. podczas pracy maszyny wieksze kolo wykonuje 3,5 obr na sekunde. ile obrotow wykonuje kolo mniejsze.

2. Co jaki czas wskazowka minutowa zegara pokrywa sie ze wskazowka minutowa?

pomozcie

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 20:13 ]
mam dla was 2 zadania . ktorych nie umiem rozwiazac/

1. w pewnej masyznie pewne kola r1 i r2 sa polaczone pasem transmicyjnym. podczas pracy maszyny wieksze kolo wykonuje 3,5 obr na sekunde. ile obrotow wykonuje kolo mniejsze.

2 co jaki czas wskazowka minutowa zegara pokrywa sie ze wskazowka minutowa?

pomozcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości