Szczepienie Orzecha włoskiego

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
zorba1975
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2008, o 11:39

Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: zorba1975 »

Mam takie pytanie. czym się różni orzech włoski o małym owocu od duzego owocu duzy owoc to cienka duza łupinka a w środku sporo do zjedzenia a wprzypadku małych owoców jest zupełnie odwrotnie. Tak naprawdę to wsadziłem do doniczek 6 takich dużych orzechów wykiełkowały dwa są 20 cm wysokości i co dalej czy trzeba je szczepić czy nie. Co zrobić żeby wyrosły z nich równie duże orzechy, czy trzeba je szczepić czy nie a jeżeli trzeba to jak to się robi. Ludzie pomóżcie
niunias
Posty: 125
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:45

Re: Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: niunias »

Nie wiem czemu, ale mój dziadek szczepi orzecha włoskiego na orzechu czarnym i wychodzą pięęęęękne, duże orzechy. oczywiście włoskie.
zorba1975
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2008, o 11:39

ach to szczepienie

Post autor: zorba1975 »

a jak odróżnić, który to orzech czarny a który nie ajak się wogóle szczepi takiego orzecha?
niunias
Posty: 125
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:45

Re: Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: niunias »

w sieci jest dużo artykułów nt szczepienia orzecha.

Orzech czarny ma inne liście od włoskiego i większe owoce, które baardzo ciężko rozłupać.
tu masz porównanie:

Kod: Zaznacz cały

drzewapolski.pl/Drzewa/Orzech/Orzech.html
A podkładek orzecha do szczepienia najlepiej szukaj w ogrodniczym.
zorba1975
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2008, o 11:39

Re: Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: zorba1975 »

tylko oni na tych swoich stronach piszą takim sloganem sadownika że ciężko coś zrozumieć, a jesli chodzi o wielkości orzechóe to u mojej ciotki rośnie taki orzech który daje duże owoce o bardzo cienkiej łupince niektóre sztuki to normalnie ręką gniotę, i z tego orzecha mam dwa które mi wykiełkowały ALE jeden ma liście takie na obrzerzach bardziej postrzępione a drugi krawędzie bardziej zaokrąglone, chyba zrobię fotki co ty na to, a tak na marginesie skoro się tak wymieniamyinformacjami to jestem Sebek.
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: mrowek »

w malym owocu to masz smaczny orzech a w duzem to taki sobie Kiedys sadzilem orzech wloski z duzego owocu, teraz rosnie u wujka na gospodarstwie. Bedzie juz mial ze 2 lata ale moge sie mylic i ma juz jakies 20 cm. Chyba z trzech owocow wyroslo tylko jedno drzewko
zorba1975
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2008, o 11:39

Re: Szczepienie Orzecha włoskiego

Post autor: zorba1975 »

Niekoniecznie te duże orzechy tę są dobre i nie są gorzkie, a najlepsze sa świerze tylko trzeba je obrać z tej żółtej skórki i wtedy są pyszne. Generalnie zecz biorąc są równie dobre w smaku co te małe, ale są lepsze bo łupinka cienka, a orzecha w środku dosyć dużo. Tak więc jestem za duzymi orzechami, tylko jak to zrobić żeby z tego co wykiełkowało wyrósł orzech, który będzie miał owoce duże i oczywiście dość szybko

Przypominam, że temat dotyczy szczepienia, a nie walorów smakowych konkretnych odmian orzecha. JakubikF


[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 14:44 ]
A właśnie że smaki też są ważne JakubikuF, to już niemożna porównać walorów smakowych, chyba sobie zartujesz będę pisał co chcę no nie będzie mi zabraniać pisać, a tak wogóle to czemu mi zabranisz jakim prawem?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, o 17:42 przez zorba1975, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości