Problem badawczy

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: Problem badawczy

Post autor: Arya »

No skoro masz już problem badawczy, to dalej z górki:) najpierw hipoteza- np. do wzrostu i rozwoju kaktusa niezbędne jest światło. Później zestaw doświadczalny, który powinien zawierać próbę badawczą ( kaktus hodowany z dostępem światła ) i próbę kontrolną ( kaktus hodowany bez dostepu światła). Pamietaj, żeby uwzględnić wszystko, czego potrzebujesz- np. doniczki,itp. rzeczy i żeby poza dostępem światła roślinki miały takie same warunki( wilgotność podłoża, gleba itp.) Piszesz obserwcje, a na koniec stawiasz wniosek potwierdzający( bądż obalający) początkowa hipotezę. i wszystko-)
Shinomir
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2008, o 22:17

Problem badawczy

Post autor: Shinomir »

Witam dostałem zadanie z biologii przedstaw problem badawczy postaw hipotezę, wniosek oraz wyniki w postaci tabeli na temat kaktusa. Jestem technikiem dostałem takie zadanie nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi chociaż przeczytałem parę postów na ten temat. Nauczycielka z mówiła, że problemem badawczym może być czy kaktus urośnie bez światła. nie wiem co dalej robić pomóżcie proszę

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 23:05 ]
Aha takie buty dziękuje teraz wszystko łapie )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość