pluskwa domowa-ogromny problem

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
soniaa

pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: soniaa »

MoŻe ktoś wie czy istnieje jakieś zwierzątko które zjada pluskwę domową.Nie pomaga chemia,sprzątanie,dezynsekcja itp.jestem bliska obłędu.Wyobraźcie sobie Że jest to moŻliwe w centrum wielkiego miasta.Wydaje się ze one są niezniszczalne wciąŻ wracają.MoŻe na tym forum ktoś mi pomoŻe.Choc juŻ stracilam nadzieję,walczę z tymi wampirami od roku ale one wracają od sąsiadów.
sonia

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: sonia »

JeŻeli jest ktoś kto wie coś więcej o pluskwie domowej/dostępne są podstawowe wiadomości/bo ja nigdy nie słyszałam o istnieniu tego insekta w polsce.A jednak spotkało mnie to nieszczęście mieszkac z nimi. O problemie moŻna poczytac na forum :?:
Ostatnio zmieniony 25 sie 2006, o 19:35 przez sonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: Crunch »

No to trzeba porozmawiać z sąsiadami, zeby oni tez sobie dom przeczyścili, bo inaczej non stop to samo będzie
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: muppet »

A czy to na pewno jest pluskwa
soniaa

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: soniaa »

Crunch pisze:No to trzeba porozmawiać z sąsiadami, zeby oni tez sobie dom przeczyścili, bo inaczej non stop to samo będzie

Gdyby było to takie proste nie prosiłabym o pomoc na forum.Tych sąsiadów jest ok.60.¦rodki które mają zniszczyc tę zarazę trują przy okazji mnie i moją rodzinę.Sprawa naprawdę jest powaŻna.
soniaa

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: soniaa »

muppet pisze:A czy to na pewno jest pluskwa
Tak niestety to pluskwa mam powierdzenie na piśmie/przebadano w sanepidzie/
sinus

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: sinus »

TeŻ mam problem z pluskwą domową. Zadomowiła się w moim tapczanie, gryzła przez kilka tygodni. Wysprzątałem pokój, kupiłem nową kanapę. Na razie jest spokój. Ale przeniosły się do sypialni rodziców. Jestem pewny Że znowu wrócą do mnie.juŻ nie wiem co mam robić, na nie nic nie działa
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: Aniaww »

Polecam kilka rzeczy - preparaty firmy Baygon na owady biegające - spray wciskamy cienkim wężykiem w szczelinki i zakamarki, można spokojnie z nim żyć. Proszek jest bardziej toksyczny - mówię z doświadczenia przy faraonkach. Należy wysypać nim wszystkie ich ulubione powierzchnie i najlepiej wyjść na kilka godzin. Potem powietrzyć domek.

Polecam też firme Bros - mama testowała preparat na framugi okien. Posmarować miejsca którymi one przechodzą, zabija naprawdę skutecznie. Jeżeli posmarujemy np. futrynę okna, padaja wszystkie muchy, komary, wije, i inne robaki które próbowały wejść do domu. Również komary. Sadzę, że można posmarować również np. progi i inne powierzchnie, przez które przechodzą stworki.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: lynxlynx »

ja kiedyś mieszkałem w starej, prawie stuletniej kamienicy, za towarzystwo mając dla odmiany prusaki. męczyliśmy się z nimi całą rodziną. nie działały żadne, nawet markowe preparaty, przy jednym mało nie wylądowałem na detoxie aż kiedyś wymęczyliśmy na rodzicach kupno kota. kot perski, typowykanapowiec", ale z werwą (w ogóle trochę dziwna, bo wychowywała się z psami ). owóż pewnego pieknego dnia zorientowaliśmy się, że ona na nie poluje! zlikwidowała je wszystkie i od tamtej pory mieliśmy spokój. polecam zatem podobną metodę, albo użycie płytek nasączonych jakimś czymś chemicznym(działa tylko nazimnokrwiste") w ramce za kratką z zielonego plastiku-dostępne np. w hipermarketach. stawiasz toto w pomieszczeniu i za parę godzin masz pełno trupów(zalezy co-albo na dywanie do sprzątnięcia albo ginie w swoich dziurach), formy larwalne też kosi. no, i nie działa na ludzi, psy i koty
pozdrawiam serdecznie i życzę rychłego pozbycia się bezpłatnych lokatorów
Czo³o

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: Czo³o »

A niewiecie jaki moŻe byc sposub na usuniecie pluskwy np. jakims srodkiem? :?:
mira
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 10:43

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: mira »

Ja miałam duży proble z pluskwami ale nic nie działało,dopiero kiedy wezwałam fachwca wszystko wróciło do normy.Zrobił dezynsekcję i gazowanie, zadziałało SUPER.
Kitkara
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2008, o 16:38

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: Kitkara »

Witam.
Wie ktoś może która plytka jest skuteczniejsza?
GLOBAL czy BROS
Obie są zielone i nie wiem która skuteczniej spełni swoje zadanie.
mam juz dość nie przespanych nocy.
fifczanek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2008, o 15:02

Re: pluskwa domowa-ogromny problem

Post autor: fifczanek »

co do tej pluskwy to jest na nią kilka sposobów co prawda śmierdzą, ale warto! ja się pozbyłem jej bez problemu. Więc tak:
kupiłem preparat w sprayu na owady biegające firmy bross. (może być też inna firma)
i psykałem codziennie do łóżka (do wnętrza i po tapczanie) i co ważne.jeśli są w domu panele to pod listwy od paneli w okolicach łóżka. poza tym można też pod łóżkiem postawić podstawki z octem winnym, które dodatkowo odstraszają insekty.
W razie potrzeby na noc można sie popsykać jakimś off-em lub czymś takim.
Areozolem psykać trzy razy dziennie i ważne żeby zamknąc pomieszczenie i nie wchodzić, a po 30 minutach wywietrzyć.

Po tej kuracji raczej ich nie będzie, pozostanie nam tylko zniszczyć zapachy.zwłaszcz z materaca. ale jest sposób.kupuje sięantytabak w sprayu i psyka ię na materac i sprawa załatwiona.albo inny mocny odświeżacz powietrza.

NIE NALEŻY OSZCZĘDZAĆ SPRAYU NA OWADY PSYKAĆ ILE WLEZIE

PS. ja te insekty przyniosłem sobie z nowym łóżkiem z firmy black-red-white

Powodzenia w walce z insektami. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości