Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

no to od poczatku, zyje na takim swiecie jak i ty, ktory mozemy naprawic, niekoniecznie zaczynajac od zwierzatek. o co mi chodzi? wystarczy posiadac umijetnosc logicznego rozumienia a wszysko staje sie jasne, no i moze chce zrozumienia(bo niektorzy maja zdolnosci a niewykazuja checi). ze to forum dla biologow. no niekoniecznie, to jest forum biolog.pl co wcale nie oznacza ze jest tylko dla biologow i wydaje mi sie ze tworcy strony tez niechciliby tak pustego zaszufladkowania. A nawet jesli by to bylo forum tylko dla biologow to nie wiem dlaczego mialbym nie wyrazac tu swoich opinii, przeciez to jest FORUM, jak sama zauwazylas! i kazdy ma prawo sie wypowiedziec na interesujacy go temat! Nastepna sprawa zyczysz mi powodzenia w dzialaniu i watpisz w to zeby mi starczylo zapalu, otoz musze ci powiedziec ze w tym fragmencie wykazalas sie niezwykla prostota, gdyz mnie nie znasz, nie wiesz kim jestem i nie wiesz czym sie zajmuje wiec na jakiej podstawie watpisz w moj zapal do aktywnego czynienia dobra, i pomagania innym ludziom? czekam na odpowiedz!
no i ostatnia sprawa na temat mojego wychowania i kultury, tu mozna by powiedziec to samo co przy zapale w dzialaniu, ale nie bede sie powtarzal wiec powiem ci tylko tyle, ze gdybym chcial Cie obrazic to znalazlbym inne slowa, to co zrobilem nie bylo obraza Ciebie jako osoby, tylko moznaby powiedziec dygresja na temat twoich pogladow. a fakt ze szukasz pomocy u Admina swiadczy o tym ze nie jestes w stanie podjac dyskusji jak to jest w zwyczaju na forum!
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

schronisko

Post autor: przyrodnik »

aga pisze:Gdzie jest Admin?

Admin się przygląda Waszej rozmowie. Nie będę ingerował w tą rozmowę bo każdy ma prawo do swojego zdania (usuwam i blokuję tylko wulgarne wypowiedzi, reklamy, itd.).
ze to forum dla biologow. no niekoniecznie, to jest forum biolog.pl co wcale nie oznacza ze jest tylko dla biologow i wydaje mi sie ze tworcy strony tez niechciliby tak pustego zaszufladkowania.
Forum jest dla wszystkich. No i nawet biolodzy mogą mięć inne zdanie niż Bagatha, Aga czy Guru.

Moje zdanie na temat tego wątku.
Przytaczam fragment wypowiedzi JOY LENNEY, szefowej Światowego Towarzystwa Ochrony Zwierząt
- Jak powinno wyglądać idealne schronisko? -
Idealne jest schronisko, którego nie ma! Chciałabym, aby wszyscy właściciele zwierząt zatrzymywali je dożywotnio. Żyje jednak wiele nie chcianych zwierząt, ta wizja jest więc wyłącznie marzeniem. W idealnym schronisku powinno przebywać tylko 70-100 psów w zatłoczonym trudno kontrolować rozprzestrzenianie się chorób, zwłaszcza gdy codziennie przybywa kolejnych bezdomnych zwierząt. Powinno być czyste, zapewniać dobrą opiekę weterynaryjną przez całą dobę i zachęcać ludzi do odwiedzin. Wspaniale byłoby, gdyby można tam było edukować ludzi, a odwiedzający otrzymywaliby materiały i ulotki informacyjne. Dzięki takim schroniskom społeczeństwo powinno zrozumieć, jak trudne zadanie mają one do spełnienia. Równie ważne jest uświadomienie ludziom, że nie wszystkie zwierzęta trafiają stamtąd do domu. Część poddawana jest eutanazji. Nie można tego ukrywać! Tylko głośne mówienie o konieczności usypiania psów z powodu przepełnienia schronisk może wpłynąć na to, że zwierzęta będziemy traktować bardziej odpowiedzialnie.

Eutanazja oznacza szybką i bezbolesną śmierć, w ciągu sekundy zwierzę traci przytomność i nic nie czuje. Ten wybór i decyzja należą jednak do kierowników i weterynarzy schronisk. Poprosiłabym tu krytyków eutanazji o znalezienie alternatywy. Co mamy robić z rzeszą nie chcianych przez nikogo psów?
aga
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2005, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: aga »

1. Na forum są tematyTrzymaj się ich. Jak chcesz dyskutować o ratowaniu bezdomnych załóż nowy temat.Bo jak na razie to robisz off topa.

2.
Guru pisze:zyczysz mi powodzenia w dzialaniu i watpisz w to zeby mi starczylo zapalu, otoz musze ci powiedziec ze w tym fragmencie wykazalas sie niezwykla prostota, gdyz mnie nie znasz, nie wiesz kim jestem
Ja wykazuję się prostota więc przeczytaj swój poprzedni post:
Guru pisze:pozwole sobie nie skomentowac tej wypowiedzi jak i calego twojego posta, gdyz jest to moim skromnym zdaniem wyraz gleboko posunietego zacofania.
i
Guru pisze:no coz, jezeli post Agi byl przejawem zacofania myslowego to twoj przekroczyl juz wszelkie granice glupoty, i nawet niechce tego nazywac po imieniu zeby Cie nie obrazic. Masz chyba ograniczone mozliwosci w rozwijaniu swojej wyobrazni,
i powiedz mi proszę kto się tu wykazuje zacofaniem i prostota.a właściwie w Twoim przypadku można już mówić o zwykłym prostactwie.

3. Nie oceniam Cię pochopniez tego co nam pokazałeś potrafisz krytykować i obrażać.bezpodstawnie.Masz pomysł na naprawianie świata? Świetnie!Załóż nowy temat i go przedstaw.bardzo chętnie przeczytam. Ale nadal nie rozumiem dlaczego krytykujesz chęć pomocy temu schroniskuMyslę,że działania lokalne mają większy sens niż globalne i i ch efekty są bardziej widoczne. Znam to schronisko, przygarnęłam stamtąd psa i zależy mi na tym,żeby nadal działało, dlatego podpisałam petycjęJeśli nie pomoże to trudno, ale przynajmniej próbowałam. A Ty zachowujesz się jak ludzie,którzy nie biorą udziału w wyborach, a potem narzekają na rządy(Dlatego też uważam,że potrafisz tylko krytykować). A jeśli uważasz,że jestes inny.to szkoda,że tego nie pokazałes tutaj.

4. Szukam pomocy u Admina ponieważ ten temat powinien być zamknięty, a to już nie jest w mojej mocy A nie dlatego,że unikam dyskusji.A Ty zasłużyłeś na solidne upomnienie.
aga
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2005, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: aga »

Z tego co przeczytałam w regulaminie to obraźliwe posty są wykroczeniem.Przepraszam bardzo,może nie zrozumiałam .Ale wydaje mi się ,że pisanie o kimś,że jestzacofany umysłowo jest o b r a ź l i w e.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

co do punktu pierwszego to wszystko wzielo sie z tematu o schroniskach dla zwierzat, i chyba wywód został poprowadzony calkiem ciekawie skoro admin go nie zamyka i nie zmienia.

po drugie prostactwem jest myslec ze jak sie powie o prostocie myslenia, tudziez zachowaniem, to dana osoba bierze do siebie ze wszystkie jego poglady sa takie. otoz chcialbym cie uswiadomic ze nie wszystkie wypowiedziane przeze mnie slowa tycza sie calosci twojej osoby, tylko danej konkretnej mysli, w konkretnej sprawie. Moze wiecej dystansu do siebie i wypowiedzi wobec wlasnej osoby pozwolilo by Ci na uswiadomienie sobie tego faktu.
czas na punkt 3. jak bede czul potrzebe zalozenia nowego tematu to tak zrobie, na razie nie widze potrzeby gdyz ten wywod rozwinal sie z aktualnego tematu i nikt oprocz ciebie nie ma nic przeciwko zeby sie przestal toczyc! Dlaczego krytykuje ten pomysl? Bo wg mnie sa sprawy istotniejsze(to juz pisalem wiele razy). porowanie do czlowieka ktory nie chodzi na wybory a krytykuje rzady jest w 100% nie trafione, gdyz chcialbym zeby wszyscy ludzie brali tak udzial w wyborach jak ja, a przede wszystkim wybierali ze swiadomoscia(chodze na wybory, glosuje swiadomie i rozliczam tych co wybralem!), nie tylko krytykuje, potrafie chwalic i promowac, jest wiele rzeczy godnych nasladownictwa, i godnych promocji. jednakze nie jest to akurat ta sprawa o ktorej piszemy.
a punktu 4 nie komentuje. Powiem tylko nie smuc sie i nie zlosc,bo zlosc pieknosci szkodzi.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

aha! znajdz mi fragment gdzie napisalem ze jesteszacofana umyslowo"! bo nie przypominam sobie. prosze o cytat!
aga
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2005, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: aga »

nie bede ciagnąć tej dyskusji.robi sie to zenujące Mam nadzieje, ze jestes na tyle inteligentny, że nie musze tłumaczyc Ci tego co piszesz Życze powodzenia w ratowaniu świata:)
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

hehe! dziecko, najpierw znajdz mi cytat gdzie nazwalem cieumyslowo chora"! Oskarzylas mnie o cos czego nie zrobilem! wiec teraz zachowuj sie odpowiedzialnie i albo udowodnij mi to udowodnij, albo sprostuj!
napisalas ze robi sie to zenujace. fakt! zgadzam sie! po tym oskarzeniu absolutnie tak! latwo jest rzucic slowa na wiatr, slowa bez pokrycia! zachowuj sie jak dorosla i wez odpowiedzialnosc za swoje slowa, i jak czytasz regulamin dokonuj odpowiedniej wykladni zawartych tam przepisow a nie pospolitego mataczenia na swoja korzysc!
a koncowa ironia o ratowaniu swiata jak najbardziej nie smieszna i nie na miejscu.
po calosci twoich wypowiedzi musze stwierdzic ze wykazalas sie w tych postach wyjatkowa niedojrzaloscia, jesli sie myle to udowodnij ze jestes godnym rozmowca na forum, ktory potrafi przyjac krytyke a nie robic z siebie ofiare!
aga
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2005, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: aga »

Po pierwsz nie napisałam,że nazwałeś mnie umysłowo chorą tylką zacofaną umysłowoI tak , boiorę to do siebie, bo mnie to obraza. A fragment w którym tak mnieskwitowałes już cytowałam.
aga pisze:pozwole sobie nie skomentowac tej wypowiedzi jak i calego twojego posta, gdyz jest to moim skromnym zdaniem wyraz gleboko posunietego zacofania.
moje zdanie jest według Ciebie wyrazem zacofania.i to , o zgrozo() głęboko posuniętego. Odnosisz się w tym stwierdzeniu do mojej inteligencji, a więc wywnioskować z tego można iż wg Ciebie jestem zacofana umysłowo. Czy teraz zrozumiałes co napisałeś
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

"wyraz gleboko posunietego zacofania - i sobie dziecko pomyslalas ze chodzi o zacofanie umyslowe, no coz, widze ze fakt dokonania zlej wykladni przepisow zawartych w regulaminie forum nie byl przypadkiem bo masz problemy z dokonywaniem takiejz wykladni w normalnym zdaniu. to co zrobilas jest nadinterpretacja w tym przypadku na twoja korzysc zeby zrobic z siebie ofiare. mozna by sie spierac, nadinterpretacja czy mataczenie, premedytacja w dokonaniu takiej czynnosci, ale nie to jest wazne. o ile dobrze sobie przypominam byla mowa o zacofaniu myslowym w danej kwestii, a jesli znasz sie w miare na naszym ojczystym jezyku, to nie mozna uznac za synonimy slowa myslowe i umyslowe. stwierdzenie ze sa to synonimy byloby rowniez zbyt daleko idace.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

zapomnialem napisac, dalej czekam na fragment o twoimzacofaniu umyslowym"! bo ciagle sie go niedoczekalem, poprzedni post na to wskazuje, ale wolalem potwierdzic zeby nie bylo niedomowien.
Jolka

schroniska dla zwierzĄt

Post autor: Jolka »

Guru pisze:zapomnialem napisac, dalej czekam na fragment o twoimzacofaniu umyslowym"! bo ciagle sie go niedoczekalem, poprzedni post na to wskazuje, ale wolalem potwierdzic zeby nie bylo niedomowien.
Guru daj spokój, widzisz Że to jakaś obraŻona małolata, która nie wie co pisze, ona nawet nie ma argumentów do dyskusji, tylko wypisuje głupoty.

A psy w schronisku po 1-2 miesiącu powinno się usypiać, w normalnym państwie nikt nie będzie przecieŻ utrzymywał bezdomnych psów.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

Brawo Jolka! nic wiecej nie musze pisac:)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość