problem z sercem

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Problemy z sercem

Post autor: Wilson »

Niedawno uaktualniałem badania do książeczki zdrowia. Na badaniu RTG wyszło:serce o wyrównanej talii czy coś takiego. Poza tym lekarz dosłuchał się niemiarowości pracy (moje serce bije bardzo powoli, nagle bardzo przyspiesza i za chwilę znowu zwalnia). Od dłuższego czasu odczuwałem dość mocne kłucie w klatce piersiowej po lewej stronie. Poza tym zawsze miałem problemy z ciśnieniem, kiedyś chodziłem z tym do lekarza, okazało się, że to przez stres, dostałem jakieś leki na uspokojenie. Racja, kiedyś byłem nerwowy, ale obecnie już nie jestem a ciśnienie mam ciągle podwyższone. Od ponad dwóch tygodni jestem na diecie, zacząłem szybko chudnąć. Ukłucia prawie zniknęły (jeśli występują to rzadko i bardzo słabe, jakby stłumione). Natomiast niemiarowość została. Po przedstawieniu historii mam kilka pytań:
1. Dowiedziałem się, że niemiarowość pracy nie jest groźna dla zdrowia, ale w najbliższym czasie planuję oddać krew (czego nie robiłem 8 miesięcy), czy to będzie przeszkodą? (wiadomo, osłuchiwanie jest)
2. Co dokładnie oznacza wynik badania RTG? Z alternatywnych źródeł wiem, że może to być przerost mięśnia sercowego.
3. Wiadomo, że jednym z powodów występowania nadciśnienia jest zła dieta. Mój dotychczasowy sposób odżywiania był gorzej niż zły. Czy jest możliwe, że jeśli odżywiam się teraz prawidłowo nadciśnienie zniknie bez interwencji farmakologicznej? (pytam teoretycznie gdyż nie mam możliwości kontrolowania tego na bierząco).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: problem z sercem

Post autor: Padre Morf »

Wilson pisze:1. Dowiedziałem się, że niemiarowość pracy nie jest groźna dla zdrowia, ale w najbliższym czasie planuję oddać krew (czego nie robiłem 8 miesięcy), czy to będzie przeszkodą?
jeśli lekarz usłyszy niemiarowość zapewne odeśle Cię z kwitkiem.
Wilson pisze:2. Co dokładnie oznacza wynik badania RTG? Z alternatywnych źródeł wiem, że może to być przerost mięśnia sercowego.
upraszczając - talia serca na zdjęciu RTG jest związana z lewym przedsionkiem i jej zatarcie może sugerować jego powiększenie. Jedno zdjęcie jest mało miarodajne - w takich sytuacjach robi się zdjęcie boczne i ewentualnie inne badania.
Wilson pisze:3. Wiadomo, że jednym z powodów występowania nadciśnienia jest zła dieta. Mój dotychczasowy sposób odżywiania był gorzej niż zły. Czy jest możliwe, że jeśli odżywiam się teraz prawidłowo nadciśnienie zniknie bez interwencji farmakologicznej? (pytam teoretycznie gdyż nie mam możliwości kontrolowania tego na bierząco)
istnieje taka możliwość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości