Zadanie: opis doświadczenia.

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Akeretta
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2009, o 19:09

Zadanie: opis doświadczenia.

Post autor: Akeretta »

Witam, mam mały problem z zadaniem, byłabym wdzięczna za każdą pomoc
paka
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2009, o 23:32

Re: Zadanie: opis doświadczenia.

Post autor: paka »

Wszystkie rośliny potrzebuja do prawidłowego wzrostu makroskładnikow (skladnikow pokarmowych). Brak któregos z makroelementow powoduje zaburzenia rozwoju roslin np. niedobor azotu powoduje zahamowanie wzrostu.
W doswiadczeniu tym chodzi o sprawdzenie jak siewki pomidorow beda rosły w różnych roztworach.
Na kazdy ze słoikow zakladasz gąbkę (nie bardzo wiem o jaka gabke chodzi, ja bym użyła gazy) i przymocowujesz ją gumką. Odmierzasz sole (do tego potrzebna ci waga) i rospuszczasz w wodzie destylowanej. Masz do dyspozycji 5 słoikow, 15 siewek i 5 róznych soli, wiec kładziesz po 3 siewki pomidorów w kazdym ze słoików tak, zeby mogły pobierać sobie wodę z solą. Najlepiej opisac słoiki, zeby było wiadomo w którym jaka sół. Następnie mierzysz codziennie (najlepiej i tej samej porze dnia) wysokość swoich siewek (linijka), obserwujesz zmiany koloru lisci, spisujesz dane, wysuwasz wnioski dlaczego w tej pomidory rosły szybciej, a w innej wolniej.
Na pewno jakos fajnie to opiszesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość