Lamblie - objawy, leczenie, zapobieganie

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Jeżyk

Lamblie - objawy, leczenie, zapobieganie

Post autor: Jeżyk »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są objawy gdy ktoś ma lambrie i czy leczy się ją w domu czy w szpitalu? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Lambria

Post autor: doktorka »

Lamblie w sensie]

to sie leczy metronidazolem zdaje sie, mysle, ze moge Cie wsadzic do szpitala na oddzial zakazny na chwile, ale niekoniecznie chyba, nie wiem jakie jest postepowanie w chorobach pasozytniczych tego typu w sumie, pewnie Morfeusz by cos wiecej wiedzial.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Lambria

Post autor: mediatan »

Z tego co się orientuje to lamblie się leczy w domu. A leki jakich mnie uczono na lamblie to głównie Metronidazol i Furazolidon

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 20:28 ]
Co do objawów:
okres wylęgania od kliku do kilkunastu dni. Na początku występują nudności, wymioty i biegunka. Potem wiele zależy od intensywności inwazji. Długotrwała inwazja doprowadza do zmniejszenia masy ciała, zaniku mięśni, częsta jest też nadmierna senność.
Jeżyk

Re: Lambria

Post autor: Jeżyk »

A problemy neurologiczne (zawroty głowy, otępiałość, osłabienie, dziwne uczucie w głowie, itp) ta choroba może powodować?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Lambria

Post autor: mediatan »

Lamblia intestinalis jest pasożytem ukł pokarmowego, więc tam koncentruje się jej działanie. Osłabienie jest możliwe (przecież mamy w sobie niechcianego gościa). Nie wiem czy zawroty głowy są objawem lambliozy (może ze względu na silne osłabienie organizmu?)- Kadłubowski o tym nie wspomina. Tak czy siak lekarzem nie jestem, a tylko on jest kompetentny do diagnozowania
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Lambria

Post autor: doktorka »

Jeżyk, myśle, że takie objawy mogą występować przy lambliozie też
Jeżyk

Re: Lambria

Post autor: Jeżyk »

Bardzo dziękuję Pani i Panu za odpowiedzi. Dziś zawiozłem kał do analizy (za tydzień będę wyniki) i zobaczymy co tam siedzi. Puki co będę ratował się metokroplamidem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Lambria

Post autor: doktorka »

spokojnie, pasozyty jelitowe najczesciej nie sa jakos wybitnie niebezpieczne]
kelt
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2009, o 17:47

Re: Lambria

Post autor: kelt »

Witam wszystki serdecznie. mam pewien problem mianowicie wczoraj dowiedzialem sie ze posiadam w organizmie koproantygeny GSA (lambria jak dobrze rozumiem) najprawdopodobniej od jutra zaczynam kuracje Tinidazolem oraz Zentelem. Ale do czego zmierzam mam takie pytanie, wyczytalem ze tym pierwotniakiem jest bardzo latwo sie zarazic i czy jest konieczne przebadanie wszystkich znajomych ktorzy mieli ze mna stycznosc ? chodzi mi o moja rodzine, rodzine mojej dziewczyny i co najgorsze moj zaklad pracy(ok 200 osob! byloby to troche klopotliwe) czesto kozystalem w tych miejscach z lazienki i chcialbym sie dowiedziec jakie jest ryzyko zarazenia?
z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
/zak
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Lambria

Post autor: Jakusz »

A po czytaj sobie sam:

Kod: Zaznacz cały

gronkowiec.pl/lamblie.html
I nie żadna lambria tylko LAMBLIA.
kelt
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2009, o 17:47

Re: Lambria

Post autor: kelt »

Dziekuje za linka zeczywiscie jest tam zawartych sporo pomocnych informacji a co do nazewnictwa pisalem jak w temacie Lambria/Lambrie i to mnie zbilo z tropu mialem na mysli LAMBLIE)
Pozdrawiam
/zak
Uluś
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:46

Re: Lambria

Post autor: Uluś »

Mam dość istotne pytanie odnosnie lambli.
Podobno nie ginie od chloru, wiec jakie środki odkażające (podłoga, blat w kuchni itd.) byście polecali?

Pozdrawiam serdecznie.
buds29
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2011, o 09:17

Re: Lamblie - objawy, leczenie, zapobieganie

Post autor: buds29 »

mnie zaś interesuje inna kwestia. z jakieś 10 lat temu postawiono diagnozę, że mam lambliozę, ale dopiero trzecie badanie to potwierdziło. nie pamiętam, aby mnie jakoś szczególnie na to leczono. czy jest możliwość, że mam je nadal ale bez wyraźnych objawów? czy lamblie mogą być odpowiedzialne za uczucie ciągłego zmęczenia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości