Czarne Pająk

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Czarne Pająk

Post autor: olaś »

A więc, ciągle spotykam w domu takie czarne pająki.Wyglądają .hmmm.Nie zbyt sympatycznie wyglądają.Mają centymetr długosci i szerokosci.Mało co, jeszcze jeden chodził po moim łózku! . Jak się takich pozbyć? (oczywiscie tak zeby nie robić im żadnej krzywdy, tylko spokojnie wyprowadzic na dwór czy gdzies.)
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Czarne Pająk

Post autor: Darius »

ola&#x15B pisze:Jak się takich pozbyć? (oczywiscie tak zeby nie robić im żadnej krzywdy, tylko spokojnie wyprowadzic na dwór czy gdzies.)
Do chusteczki złapać i wyrzucić przez okno. Upadek nawet z piętra nie powinien go zbytnio uszkodzić.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Czarne Pająk

Post autor: olaś »

W życiu nie wezmę do ręki!Nawet przez jakis material!


Co to może być?
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Czarne Pająk

Post autor: Darius »

olaś pisze:W życiu nie wezmę do ręki!Nawet przez jakis material!

Co to może być?
Chodzi o Ciebie? Strach przed pająkami jest całkiem normalny u dziewczyn
Jeśli chodzi o pająka to pewnie Kątnik domowy (Tegenaria domestica).
1.jpg
1.jpg (21.88 KiB) Przejrzano 2902 razy
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Czarne Pająk

Post autor: olaś »

Darius pisze:Chodzi o Ciebie? Strach przed pająkami jest całkiem normalny u dziewczyn
ee, raczej sie ich jeszcze dwa dni temu nie bałam.Ale zeby wywolac strach starczyło tyle ze sie na tym pająku połozylam.Zobaczyłam dopiero jak cos zaczeo mnie smerać w plecy
Darius pisze:
Raczej nie, był mniejszy, nie miał tak rozpiętych odnóży. To był.hmm.Nie wiem jak to ująć.Jego odwłok czy to była głowa była czarna nogi też.Powiem tak: czarna kulka okrągła z czarnymi odnóżami.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czarne Pająk

Post autor: WojtekB »

olaś pisze:Raczej nie, był mniejszy, nie miał tak rozpiętych odnóży. To był.hmm.Nie wiem jak to ująć.Jego odwłok czy to była głowa była czarna nogi też.Powiem tak: czarna kulka okrągła z czarnymi odnóżami.
Taki opis dużo nie da, niestety mogę się domyślać jaki to był pająk, ale niestety nie znam się na nich dobrze i właściwej nazwy Ci nie przedstawię. Często u mnie na łóżku czy na ścianie jak rano się budzę widuję czarne pająki 1cm x 1cm jak to opisałaś, ale nie stety nigdy się nie interesowałem jaką ma nazwę
Jedynie mogę olaś podać link (jeżeli masz odwagę, bo nie wiem czy z Twoją arachnofobią będziesz mogła na to patrzeć) do strony z europejskimi pajęczakami. Jakbyś go znalazła, to tylko kopiujesz jego nazwę łacińską i wrzucasz w Google, możliwe że ma nazwę polską. Dobra tutaj jest link

Kod: Zaznacz cały

eurospiders.com/allspiders.htm
Albo coś takiego: Zelotes fratris[/color][/i]
1.jpg
1.jpg (21.19 KiB) Przejrzano 2904 razy
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Czarne Pająk

Post autor: Zagu »

To pewnie jest Latrodectus mactans popularnie znana jako Czarna wdowa.musisz się prędko wyprowadzic. Nie no oczywiscie zartuje ten pająk nie występuje ogólnie w polskich domach ale zakładam ze byla to Tegenaria Atrica,ze zdjęcia które przedstawił Darius.Ewentualnie moze byc to jakis rodzaj skakuna skoro mówisz ze byl dośc mały.
Pająków nie wyeksmitujesz tak łatwo jeżeli mają odpowiednie środowisko np. u Ciebie pod łóżkiem.
Najlepsza (ale niestety inwazyjną dla nich metodą) bylo by uzycie środka owadobójczego typu Raidsamo wynoszenie pojedyńczych osobników moze zając bardzo dużo czasu a zabijanie powiedzmycalej rodziny nie przyczyni się do wymierania tego gatunku
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Czarne Pająk

Post autor: olaś »

wojtas007 pisze:Zelotes fratris
hmm. Prawie , prawie, jeszcze nie to.Omg, Omg.Takie coś brzydkie istnieje?.Krzyknelam na cały dom jak to zobaczyłam.
Zagu pisze:Najlepsza (ale niestety inwazyjną dla nich metodą) bylo by uzycie środka owadobójczego typu Raidsamo wynoszenie pojedyńczych osobników moze zając bardzo dużo czasu a zabijanie powiedzmycalej rodziny nie przyczyni się do wymierania tego gatunku
Nie będę zabijać.
wojtas007 pisze:Eurospiders.com
.Nie mogę znaleźć.

Jeszcze raz:

Czarny pająk.Zwykły (czarny) odwłok, małe nóżki-wielkość 1cmx1cm.Ledwo co widoczna głowa.Te nóżki nie były takie zbytnio bardzo wielkie i takie wyciągnięte.Poszukam takiego owego w domu, może uda się jakieś foto.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Czarne Pająk

Post autor: Darius »

olaś, strona Eurospiders.com którą podał wojtas007, to link na który trzeba kliknąć. Dla uproszczenia:

Kod: Zaznacz cały

eurospiders.com/allspiders.htm
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czarne Pająk

Post autor: WojtekB »

ola&#x15B pisze:Zagu napisał/a:
Najlepsza (ale niestety inwazyjną dla nich metodą) bylo by uzycie środka owadobójczego typu Raidsamo wynoszenie pojedyńczych osobników moze zając bardzo dużo czasu a zabijanie powiedzmycalej rodziny nie przyczyni się do wymierania tego gatunku


Nie będę zabijać.
A ja znam lepszą metodę (którą stosuję), aby było mniej pająków
Osobiście nie tępię pająków, ale nie chcę aby było ich zbyt wiele (bo przecież ktoś musi w moim pokoju łapać komary ). Ja robię tak, żeby ograniczyć im kryjówki, a więc zatykam szpary, szczeliny, usuwam pajęczynę za szafy i z kątów oraz sufitów itd. Wtedy mniej ich się mnoży i nawet ich nie zauważam
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Czarne Pająk

Post autor: olaś »

wojtas007 pisze:Ja robię tak, żeby ograniczyć im kryjówki, a więc zatykam szpary, szczeliny, usuwam pajęczynę za szafy i z kątów oraz sufitów itd. Wtedy mniej ich się mnoży i nawet ich nie zauważam
Fajny pomysł, ale mam dosyć wielki pokój, noi sporo szpar.Więc zatykanie zajęło by mi z kilka dni.

Tych pajączków jest dosyć dużo.

Zaglądam na tą stronę, ale tyle tych wszystkich pająków że nie mogę znaleźć.A przy prędkosci mojego interentu to juz wogole sie nie da
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Czarne Pająk

Post autor: yeast »

Darius pisze:Strach przed pająkami jest całkiem normalny u dziewczyn
Bez przesady, ja się tam nie bojęP.
A poza tym pająk jest jakiej wielkości? Jest włochaty, jednolocie czarny czy z jakimiś wzrokami?
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Czarne Pająk

Post autor: olaś »

Całkowicie czarny.Zbyt wiele włosków nie miał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości