państwo roślinne holarktyczne

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

państwo roślinne holarktyczne

Post autor: konik93 »

otoz zawsze z biologi na spr dostajemy zagadnienia . i tym razem w zagadnieniu na ocene cel. mamkrotka charakterystyka panstwa roslinnego holarktycznego (w tym jego podpanstw i prowincji) szuklalm w dostepnych mi ksiazkach,internecie ale jakos bez powodzenia .prosze o pomoc
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: państwo roślinne holarktyczne

Post autor: malgosi35 »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_holarktyczne

Kod: Zaznacz cały

sciaga.pl/tekst/31733-32-panstwo_holarktyczne 

Kod: Zaznacz cały

bryk.pl/teksty/liceum/geografia/geografia_fizyczna/11175-kr%C3%B3tki_opis_pa%C5%84stwa_holarktycznego.html

Kod: Zaznacz cały

wiking.edu.pl/article.php?id=152

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_florystyczne
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

Re: państwo roślinne holarktyczne

Post autor: konik93 »

tylko jak te artykuly maja sie do opisu tych podpanstw i prowincji ? jestem malo zorientowana w tym zaganieniu ,wiec jesli tam to pisze a ja tego nie dostrzeglam to prosze mnie oswiecic
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: państwo roślinne holarktyczne

Post autor: WojtekB »

* Państwo Holarktyczne (Holarctis)

Podpaństwo Borealne
obszary

* Cyrkumborealny
* Wschodnioazjatycki
* Atlantycko-północnoamerykański
* Gór Skalistych (Ameryki Pacyficznej)

Podpaństwo Starośródziemnomorskie (Tetydzkie)
obszary

* Makaronezyjski
* Śródziemnomorski
* Saharo-Sindyjski
* Irano-Turański

Podpaństwo Madreańskie
obszary

* Sonorski

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_florystyczne
Państwo Holarktyczne (Holarctis)
1.jpg

Kod: Zaznacz cały

botany.cz/cs/bioregiony/holarctis/
Strona Holarctis

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 14:15 ]
Nigdy tak szczegółowo nie wchodziłem w te zagadnienia (prowincji roślinnych w internecie przemknęło mi dużo i to niepoopisywanych na różnych stronach). Ja na Twoim miejscu skupiłbym się już bardziej na tych podpaństwach i poopisywał te obszary jako prowincje, czyli po prostu zobaczył jakie biomy występują na danych podpaństwach, a obszary opisałbym jako konkretne formacje roślinne (np. Podpaństwo Starośródziemnomorskie biom wiecznie zielone lasy i zarośla twardolistne, Obszar Śródziemnomorski, formacja roślina frygana). Nie wiem jakby inaczej to opisać ale mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie swojego problemu
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

Re: państwo roślinne holarktyczne

Post autor: konik93 »

dzieki za pomoc moj problem poniekad sam sie rozwiazal ,poprostu nie musze sie tego uczyc ,to juz inna kwestia.ale poczytalam ,przynajmniej wiem o co chodzi dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość