Siwe włosy w młodym wieku.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Reakcja

Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: Reakcja »

Przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział, ale ja naprawdę nie wiedziałam gdzie mogę to wstawic. Nie widziałam nigdzie takiego tematu, więc jeśli już taki istnieje to przepraszam za założenie tego tematu.

Jak to się dzieje,że ludzie w nastoletnim wieku mają siwe włosy ? Co jest za to odpowiedzialne ? Ja np.: mam już kilkanaście takich a mam dopiero 14 lat.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: yeast »

Wiek, w ktorym zaczyna sie siwienie jest determinowany w duzym stopniu genetycznie, u jednych wczesniej,u innych pozno.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: doktorka »

zapytaj rodzicow, kiedy zauwazyli u siebie pierwsze siwe wlosy.

generalnie 14 lat to rzeczywiscie wczesnie. w niektorych chorobach genetycznych wystepuje takie przedwczesne siwienie, ale to by musial spojrzec na to lekarz z poradni genetycznej na przyklad.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: dragonka »

A takie np. siwe pola, wyraźnie odcinające się od reszty włosów? Co to jest? Mój nauczyciel ma coś takiego i zawsze nas to intrygowało.
Reakcja

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: Reakcja »

Nie to nie są takie siwe pola. Pojedyncze włosy. Moja mama mówi,że wcześnie miała takie pojedyncze włoski. Mój brat mimo iż ma 23 lata też ma trochę takich włosków. Mnie to trochę denerwuje
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: jankes_medyk »

dokladnie.polecam udanie sie do poradni genetycznej, albo najpierw do dermatologa - bo na wizyte w tej poradni to trzeba chyba troche poczekac

ps. Hubert Urbanski, ten ktory prowadzi milinerow, osiwial na poczatku studiow, a jego matka juz w liceum
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: doktorka »

Reakcja, wyglada na to, ze po prostu tak wczesnie siwiejecie w rodzinie, ale na Twoim miejscu na wszelki wypadek poszlabym do dermato/genetyka.
dragonka pisze:A takie np. siwe pola, wyraźnie odcinające się od reszty włosów? Co to jest? Mój nauczyciel ma coś takiego i zawsze nas to intrygowało.
siwe pasmo wlasnie jest b. charakterystycznym objawem w genetycznej chorobie zwanej zespolem Wernera.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: tin »

Siejesz panikę - nie pierwszy raz.

Zaznaczam też, że forum nie zezwala na diagnozę przez internet.
Gdybać to i ja mogę mimo braku wykształcenia medycznego w oparciu choćby o grube tomiszcza, a jak to mówią , objawy można dopasować do wielu chorób.

Uważaj, bo moja diagnoza w Twoim przypadku może się skończyć zakazem pisania.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: dragonka »

doktorka pisze:siwe pasmo wlasnie jest b. charakterystycznym objawem w genetycznej chorobie zwanej zespolem Wernera.
Jesteś pewna?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: ulala »

mi kiedys szybkie siwienie kojarzylo sie ze zbytnim przepracowaniem sie, tym umyslowym :S

doktorka, a cos mi chodzi po glowie ze oznaką czegoś, keidys w jakims programie dokumentalnym bylo pasmo wlosow innego koloru niz reszta. a moze coś mi się pomieszało- i to ożadnej chorobie nie świadczylo ? hmmm
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: malgosi35 »

Zespół wernera ma szereg innych objawów, które są dość wcześnie zauważalne i następuje siwienie ale rzadko kosmykowe
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: doktorka »

malgosi35 pisze:Zespół wernera ma szereg innych objawów, które są dość wcześnie zauważalne i następuje siwienie ale rzadko kosmykowe
owszem, wystepuja inne objawy, ktore sie szybko zauwaza. siwienie kosmykowe jest natomiast jedna z cech patognomicznych zespolu Wernera, tak przynajmniej mnie uczono, na zalce z genetyki klinicznej rowniez tak odpowiedzialam i bylo ok.
dragonka pisze:doktorka napisał/a:
siwe pasmo wlasnie jest b. charakterystycznym objawem w genetycznej chorobie zwanej zespolem Wernera.

Jesteś pewna?
tak, ale to nie znaczy, ze wszyscy ludzie z siwym pasmem maja taki zespol, jak powiedziala malgosi35, istnieje wiele innych objawow. nie widzialam na zywo tego zespolu nigdy.


Sprostowanie male: nie twierdze, ze kolezanka, ktora rozpoczela ten watek ma jakas chorobe. nie stawiam nikomu zadnej diagnozy, w moim mniemaniu: dyskutujemy sobie o objawach roznych chorob w kontekscie: jest taka choroba, ktora ma takie i takie objawy, a nie w kontekscie: jesli masz takie cos, to na pewno jestes chory. jednoczesnie oswiadczam, iz jestem daleka od siania paniki, przynajmniej w zamiarze.

tin/wymoderowano post
Ostatnio zmieniony 12 mar 2009, o 12:34 przez doktorka, łącznie zmieniany 1 raz.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: yeast »

doktorka pisze:siwe pasmo wlasnie jest b. charakterystycznym objawem w genetycznej chorobie zwanej zespolem Wernera
Owszem,a le tez moze byc objawem posiadania siwego pasma. Mam kolege, ktory ma takie i jest zdrowy, wiec nie ma sensu ponikowac. A co do konkretnego przpadku, to jest wysocce prawdopodobne, ze to rodzinne (mama i brat). Oczywiscie mozna isc sie upewnic u lekarza, ale nie ma sensu czlowieka straszyc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości