Siwe włosy w młodym wieku.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Reakcja

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: Reakcja »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. No cóż mojej klasie moje pojedyncze siwe włoski to naprawde wielka atrakcja. Byłam tylko ciekawa czemu tak się dzieje. Jeśli chodzi o farbowanie to moja mama musiała już zacząc to robic w wieku 30 lat. A czy możliwe jest to,że u osób z ciemnymi włosami [ w sensie czarne lub brązowe] mają skłonności do szybszego siwienia ?
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: dragonka »

Raczej prędzej staje się to widoczne.
Reakcja

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: Reakcja »

No cóź bardzo Wam dziękuję.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: doktorka »

doktorka, a cos mi chodzi po glowie ze oznaką czegoś, keidys w jakims programie dokumentalnym bylo pasmo wlosow innego koloru niz reszta. a moze coś mi się pomieszało- i to ożadnej chorobie nie świadczylo ? hmmm
_

ponownie, bo usunieto mi kawalek postu niestety (nie jest to diagnoza): no jasne, ze pasmo innego koloru nie musi swiadczyc o chorobie, ale moze, w sensie, jest jednym z objawow np i jak wystepuje wraz z innymi, charakterystycznymi objawami, to nasuwa PODEJRZENIE, ktore mozna dalej weryfikowac przez diagnostyke roznego rodzaju.
yeast pisze:Owszem,a le tez moze byc objawem posiadania siwego pasma. Mam kolege, ktory ma takie i jest zdrowy, wiec nie ma sensu ponikowac.
oczywiscie, jesli przejrzalas pare postow wzwyz, to zauwazylas mam nadzieje, ze dokladnie to napisalam: moze ale nie musi byc objawem. dlaczego panikowac, w moim rozumieniu rozmawiamy sobie o objawach.

jezeli ktos jest zainteresowany zespolem Wernera, przesylam link do strony, na ktorej zamieszczone sa obowiazujace kryteria diagnostyczne:

Kod: Zaznacz cały

wernersyndrome.org/registry/diagnostic.html
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: malgosi35 »

A gdzie tam jest o pasmach siwych włosów?Wiem . czepiam się, jednak jasne pasmo włosów, siwe pasmo włosów to jedne z objawów innych zesopłów genetycznych.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: doktorka »

ta, jeszcze jest jakis tam inny zespol na w. z siwym pasmem. tam jest tylko o przedwczesnym siwieniu w kryteriach diagnostycznych. a czepiaj sie, ma to sens akurat.
JulitA19
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 10:51

Re: Siwe włosy w młodym wieku.

Post autor: JulitA19 »

Trochę czasu minęło od momentu, kiedy ktoś tutaj coś pisał, ale bardzo mnie zainteresował ten temat. Myślicie Państwo, że przez 10 lat medycyna poczyniła jakiekolwiek postępy w kwestii siwych włosów? Pytam, bo od jakiegoś czasu interesują mnie wszelkie preparaty na siwiznę i natknęłam się na jeden, który ma zaskakująco dobre opinie. Chodzi o Gray Protect, hmmm, chyba z samej ciekawości bym go zamówiła i zbadała w labie hehe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości