Praca domowa HELP

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Hays 16
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 17:41

Praca domowa HELP

Post autor: Hays 16 »

Cześć. Potrzebuje pomocy, mam kilka pytań. Jak ktoś pomoże będę wdzięczny.
1. Z którego obszaru Ziemi dobiega głos znanej postaci ( auturstwa Walta Disneya )?
2. Jaką nazwe noszą ŚNIEŻNE góry ( 34 N, 118 W )?
3. Jak daje znać o sobie uskok SAN ANDREAS?
4. Jaka pora roku jest w tej chwili w omawianym obszrze?
5. A jaka pora doby?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Reakcja

Re: Praca domowa HELP

Post autor: Reakcja »

1. Nie wiem.
2. Śnieżne góry to CHYBA góry Lukens, ale nie jestem pewna co do ich śnieżności xd
3. Uskok SAN ADREAS jest miejscem gdzie spotykają się dwie płyty litosfery.
Był przypadek kiedy koryto pewnego strumienia, płynącego po jednej stronie rowu zostało przerwane i przesunięte.
4. Pora roku jest taka sama jak u nas.
5. A porę doby policzysz sobie sam )
pasza120
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2009, o 15:12

Re: Praca domowa HELP

Post autor: pasza120 »

Hays 16 pisze:Cześć. Potrzebuje pomocy, mam kilka pytań. Jak ktoś pomoże będę wdzięczny.
1. Z którego obszaru Ziemi dobiega głos znanej postaci ( auturstwa Walta Disneya )?
Sam układałeś te pytania? Jeżeli chodzi o Disneyland, to znajduje się w Anaheim w Kaliforni. Na południowy wschód od Los Angeles
2. Jaką nazwe noszą ŚNIEŻNE góry ( 34 N, 118 W )?
Trochę niedokładne te współrzędne Może chodzi o Góry San Antonio?
3. Jak daje znać o sobie uskok SAN ANDREAS?
Ostatni raz to porządnie dał o sobie znać w 1906 r. Możesz wygooglować bez problemu 1906 r, Los Angeles. Jedna z większych klęsk naturalnych w Stanach. Współcześnie wstrząsy są niekiedy odczuwalne przez okolicznych mieszkańców, ale raczej nie przynoszą żadnych szkód.
4. Jaka pora roku jest w tej chwili w omawianym obszrze?
5. A jaka pora doby?
a to to jakiś żart chyba? Może lepiej napisz pytania, tak jak je miałeś podyktowane.
Hays 16
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 17:41

Re: Praca domowa HELP

Post autor: Hays 16 »

Dzieki z pomoc!

[ Dodano: Pią Maj 08, 2009 19:53 ]
Hej to znowu ja Hays może mi ktoś wytłumaczyć jak oblicza się porę doby:-)
Mam taki tekst do uzupełnienia ale nie moge sobie dać z nim rady. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Proszę.

Morze jest możem wewnętrznym Starego . (chyba Kontynentu). morze otacza trzy kontynenty , , . . Na tym obszarze LATO jest . i , zaś zima . i . . Ten typ klimatu określany jako . lub jako KLIMAT OLIWKI.
W prezentowanym obszarze dominują trzy wielkie religie monoteistyczne, chętnie powołujące się na Abrahama - ucieleśniony symbol wiernosci Bogu. Najstarszą z tych religii jest , z którego następnie wyłoniło się . bedące fundamentem naszej europejskiej cywilizacji. Najmłodszą z tych trzech religii jest , których stał się wszechwłdny w krajach . JEROZOLIMA - miejsce swiete trzech religi leży w krainie o nazwie na stopniu minucie szerokości i na stopniu . minucie goegrficznej ( chyba długości )
( Proszę nie sugerowac sie kropkami na puste miejscam ).

Aha proszę o szybka odpowiedź poniewaz muszę znieść to babie od geografi żeby ją zaliczyć.

[ Dodano: Pią Maj 08, 2009 20:00 ]
Jesli ktoś chce to może mi pomóc przez gg nr. poniżej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości