Symulacja rozwoju pierwotniaków

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Paxo
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2009, o 11:11

Symulacja rozwoju pierwotniaków

Post autor: Paxo »

Mam pewien projekt z programowania. Muszę napisać program który symuluje rozwój pierwotniaków. Do wykonania tego projektu potrzebuję paru informacji, ale nic nie mogłem znaleść na googlach, a nie posiadam żadnej książki, w której mógłbym znaleść informacje które mnie intetesują. Poszukuję:
1. Czas życia pierwotniaka (ile może przeżyć jednen pierwotniak-dzień,tydzień,miesiąc?). Można pominąć zmiany środowiska,czy jakieś zdażenia losowe. Chodzi mi o przeciętny okres jaki może przeżyć pierwotniak.
2. Pierwotniaki rozmnażają tylko bezpłciowo (podział mitotyczny komórki),czyli z jednej komorki powstają dwie komórki potomne. I teraz moje pytanie:
-Ile czasu zajmuje taki podział?
-Jak często następuje taki podział np. mamy jedną komórke i z niej powstają 2 komórki i czy następny podział następuje odrazu czy po upływie jakiegoś czasu? Jeśli po upływie jakiegoś czasu to ile trzeba odczekać na następny podział.
-Ile wynosi prawdopobieństwo podziału komórki? Istnieje możliwość że nie powiedzie sie podział komórki? Jeśli tak to jaki jest tego procent?

Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości