Dobre książki z botaniki...

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: tensorowy »

Ma ktoś COŚ do Biblii Biofizyków UŚ

prof. Hejnowicza nie polecam początkującym. Ksiązka była pisana przez mojego byłego promotora licencjatu człowieka o niesamowitej wiedzy i umiejętności, który miał niewielki problem z przekazaniem tego co myśli. Na 4/5 roku biologii ksiązka okazuje się nieocenionym źródłem informacji o ile jest się w stanie przez nią przebić zwłąszcza w pisaniu pracy magisterskiej.
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: anika3334 »

DziobAK pisze:Simeka all, poszukuje pilnie jakiś dobrych książek z botaniki.
hey w dziale: Forum Dyskusyjne Portalu Biolog.pl » GIEŁDA » Giełda książek używanych - arorecors chce tano sprzedać Szweykowskich zaglądnij tam
Podał (a) namiary na żeby się z nim (nią) skontaktować

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Aniaww »

Hejnowicz jest może dobrym anatomem, ale.

Miał brzydki zwyczaj mówienia czegośbo tak mu się wydawało a potem dorabiania teorii do tego. Szczególnie w sprawie badań kambium mogę tutaj podyskutować, ale obawiam si że w innych działach też jest podobnie.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: lynxlynx »

co do dobrych książek z botaniki to mogę polecic słynnącegłę akademicką czyli botanikę Strasburgera, jak też mój ulubiony podręcznik Radomskiego i Jasnowskiej(piszą, że niby dla akademii rolniczych, ale jest tam właściwie wszystko o podstawach botaniki, a pisane jest b. zrozumiale), albo Tołpy i Radomskiego oraz Anatomię roślin Edmunda Malinowskiego. Dla koleżanki zainteresowanej drzewami(nie wiem tylko w jakim aspekcie, ale jako klucz dobre) proponuję dwutomową Dendrologię Senety
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości