socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
socjomedyk

socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: socjomedyk »

w tym roku obroniłam swoje mgr i jestem panią socjolog.a jednoczesnie zdawałam na akademię medyczną. Niestety, nie uzyskałam wystarczającej liczby punktów.za dwa miesiące kończę 24 lata.dławią mnie dwie sprzeczne myśli: realizacja marzenia (zostać lekarzem) a realizm i rzeczywistość (podjęcie pracy, dorosłe Życie).mądrej rady mi potrzeba.
bagatha

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: bagatha »

nie mi radzic starszej ode mnie osobie
ale. mysle,ze nie jedna osoba moze Ci pozazdroscic i to powod do dumy, ze masz takie marzenia!
Jest wiele osob, ktore (zawsze podaje ten przyklad) skonczyly prawo i medycyne, do tego jednoczesnie. Dlaczego Ty mialabys nie byc i socjologiem i lekarzem?
powinnismy realizowac swoje marzenia!
Zreszta dopoki nie sprobujesz, to sie nie dowiesz. Moze przeciez sie okazac,ze tylko jedno jest Twoim powolaniem. Ale moze byc takze inaczej.

pozdrowienia
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: JaQb »

Usiądź wygodnie weź karke i długopis przedziel na pół, po jednej stronie napisz Plusy Studiowania, a po drugiej minusy. Przeczytaj to pare razy. I zostaw na 2-3 dni i znów przeczytaj. W tedy łatwiej Ci będzię zdecydować
Pozdrawiam
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: Laura »

JaQb ma racje! Popieram!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: Guru »

a co myslicie o prawniku ktory chce pojsc na medycyne? serio pytam.
bagatha

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: bagatha »

znam taka dziewczyne, takze bylam zaskoczona jej planami, ale okazuje sie,ze to nie jest jakis jej wymysł. Dziewczyna jest po prostu dobra i ciagnie ja takze w tym kierunku.
pozdrowienia
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: Guru »

moze sie zdecydujepozyjemy zobaczymy.
magda1061

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: magda1061 »

zawsze chciałam zostac lekarzem ale mam wieke wątpliwości dobpiero jestem w liceum ale bardzo powaŻnie biore pod uwage ten zawód :) moze jest ktos kto juz jest lekarzem i przybliŻył by mi troszke ten zawód prosze
ktoś
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2006, o 14:12

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: ktoś »

socjomedyk pisze:w tym roku obroniłam swoje mgr i jestem panią socjolog.a jednoczesnie zdawałam na akademię medyczną. Niestety, nie uzyskałam wystarczającej liczby punktów.za dwa miesiące kończę 24 lata.dławią mnie dwie sprzeczne myśli: realizacja marzenia (zostać lekarzem) a realizm i rzeczywistość (podjęcie pracy, dorosłe życie).mądrej rady mi potrzeba.
Ja tam studiuje framacje, ale zawsze chcialam studiowac medycyne i psychologie i tez se po studiach swoje marzenia chyba zrealizuje Jak ci sie uda to napisz jak to w praktyce wyglada.

[ Dodano: Sro Lut 14, 2007 12:39 ]
socjomedyk pisze:za dwa miesiące kończę 24 lata
a wlasnie slyszalam ze na medycyne mozna tylko do 25 r.ż probowac? Wie ktos czy to prawda?
Iza

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: Iza »

cześć Wszystkim :)

Jestem tegoroczną maturzystką i równieŻ mam dylemat. Waham się między psycholgią a dietetyką na AM. juz sama nie wiem. Te dwa kierunki wydają mi się równie intersujące, nie wiem tylko na którym bardziej się sprawdzę i po którym bede miala wieksze mozliwości pracy.
Zdaje na maturze biologię, historię - PR oraz chemię PP :)
MoŻecie mi coś doradzić? Moze ktoś z Was studiuje te kierunki? Moze macie znajomych :)

Z gory dzieki :)
1

Re: socjolog chce zostać lekarzem....i co wy na to?

Post autor: 1 »

jestem na 2 roku i znam kilka osob duzo, duuzo strarszych od Ciebie, wiek to nie problem jezeli tylko masz pieniadze zey sie utrzyac jakos do 30 to jak najbardziej polecam Ci pprzysiasc teraz do nauki i w lipcu zdawac egzamin zawsze mozesz zrezygnowac, ale za kilka lat moze byc juz za pozno na realizacje marzen !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości