Czy powinnam kupić kotka?

sylvii
Posty: 4
Rejestracja: 9 mar 2008, o 15:37

Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: sylvii »

Czy osoba mieszkajaca sama i wracajaca poznym popoludniem do domu (czasem wieczorem) powinna miec kota? nie bedzie zbyt samotny pod moja nieobecnosc? czy nawet juz dorosly bedzie mi niszczyl wtedy meble?
Jakubr
Posty: 9
Rejestracja: 9 mar 2008, o 14:13

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: Jakubr »

z tego co ja sie orietuje to nie powinno być problemu z kotkiem:) też zalezy jaki to ma byc kot:) podobno Persy są takie że mogą długo siedzieć same:)
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: biolga »

Jeśli chodzi o meble to chyba każdy kot lubi sobie poostrzyć pazurki o tapicerkę lub skórzane fotele
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: funieczek »

Jakby miał długo siedzieć sam w domu to najlepiej 2kotki polecam samiczki ale jak mają być puszczane na dwór to wysterylizować:)
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: Gnommer »

Z wracaniem wieczorem raczej nie powinno być problemów- najwyżej będzie Cię gorąco witać. Jednak musisz być świadoma, że wtedy kot będzie niedopiezczony i będzie wymagał wieczorem wiele głaskania . W sumie sama przyjemność. No i miłoby było, jeśli poświęciłabyś mu czas w weekendy.
Oczywiście mały kociak odpada, ponieważ jemu trzeba poświęcić dużo czasu i być przy nim w miarę cały czas.

Jeśli chodzi o meble- kupienie drapaczki troszkę (minimalnie) pomaga. Są też środki które zniechęcają kota, ale nigdy nie używałem- nie wiem na ile skuteczne.

Co do rasy to jestem zwolennikiem standardowych dachowców. Persowi musiałabyś poświęcić czas na szczotkowanie itd.
Jakubr
Posty: 9
Rejestracja: 9 mar 2008, o 14:13

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: Jakubr »

Gnommer pisze:Co do rasy to jestem zwolennikiem standardowych dachowców. Persowi musiałabyś poświęcić czas na szczotkowanie itd.
to wieczorkiem sie siada z kociuchem i sie go szczotkuje oraz głaska:)
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: *Olenka* »

Koty są typami indywidualistów wiec nie ma az takiego problemu tylko wieczorem trzeba mu czas poswiecic ale kotki duzolepsze od psow sa wlasnie dla osob zajetych gdyz dobrze radza sobie same . z tym drapaniem mebli kotek zazwyczaj upodoba sobie jeden mebel pufa albo szafke i tej jedej sie trzyma to jest niestety wada kotka ale jak najbardziej polecam kotka:)
PaUlinuŚka
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, o 15:21

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: PaUlinuŚka »

Kupowanie kota

Istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić kota. Ważne jest byś przed dokonaniem zakupu, zorientował się na rynku i wybrał najlepszą dla Ciebie ofertę. Dobrze jest sprawdzić źródło, z którego bierzesz zwierzę. Jedno jest pewne - nie możesz się uskarżać na brak kotów. Wybór jest wręcz przytłaczający. Szczególnie podczas letnich miesięcy możesz je kupić dosłownie wszędzie - od sąsiada, na pchlim targu, pod sklepem, w schroniskach, na wystawach i najsympatyczniejszy kot może oczywiście pochodzić z każdego z tych miejsc.


Od sąsiada i ogłoszenia

Jest to jedno z wielu możliwych źródeł i może okazać się najpewniejsze. Zaletami takiego wyboru, jest to, że znasz matkę swojego kociaka, a więc wiesz czego możesz spodziewać się po nowym osobniku.

Od hodowcy

W przypadku nabycia kota od hodowcy należy liczyć się z większym wydatkiem. Jednakże możesz być pewny rodowodu kota i jego zdrowia. Ponadto możesz przekonać się, jak wyglądają rodzice wybranego przez ciebie zwierzęcia, a więc jak i ono będzie wyglądało gdy dorośnie.
Pamiętaj, że.

*Obowiązkiem hodowcy jest przekazanie wraz z kotem metryczki wystawionej przez odpowiedni związek oraz świadectwa szczepień i odrobaczania.

Ze schroniska

Prawie wszystkie koty w schroniskach są krótkowłose i nierasowe, choć mogą trafić się osobniki rasowe. W większości są to zwierzęta porzucone kub takie. których właściciele zrzekli się, gdyż z różnych przyczyn nie mogli ich dłużej trzymać.

Ze sklepu zoologicznego

Zazwyczaj odradza się kupowanie w sklepach zoologicznych i jeżeli możesz skorzystać i innego źródła to lepiej je wybierz. Tak naprawdę to żaden dobry hodowca nie sprzeda swoich kotów do sklepu. Dlatego można tam liczyć na niezbyt zgrabne, zestresowane i nieobyte z ludźmi kotki, podatne na infekcje, a ponadto o wątpliwym rodowodzie.

Przybłędy i znajdy

Koty są chyba jedynymi zwierzętami, które same potrafią znaleźć sobie właścicieli. Pewnego dnia zjawiają się na twojej wycieraczce i wykorzystując swój wdzięk, proszą o przyjęcie pod dach. Oczywiście nie oznacza to, że od razu zdecydują się zostać. Ostateczna decyzja jest poprzedzona kilkoma odwiedzinami, w trakcie których kot przeprowadza swoistą inspekcję - jaki jest komfort, jakość i ilość posiłków a także troska przyszłych właścicieli itd.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Czy powinnam kupić kotka?

Post autor: yeast »

Proponuje poszukać na różnych kocich forach - tam często ogłaszają się ludzie mający do oddania kociaki, a czasem też dorosłe koty (to jest lepsze, jeśli nie możesz kotu poświęcić dużo uwagi - kociak zostawiony sam na wiele godzin będzie przeraźliwie miauczał i będzie nieszczęśliwy, chyba, że od razu weźmiesz 2). Ja tak zdobyłam moją kotkę i jest kochanym zwierzakim. Co do trzymania dwóch kotów - właściwie nie ma przeciwwskazań, chyba, że są różnej płci, ale wtedy można je wysterylizować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość