Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: doktorka »

Savok pisze:Gwarantuje ci, ze nie ucze biologii w szkole i nie znam nikogo, kto by uczyl.
Ty nie, ale 90% biotechnologow siedzi na uczelniach w katedrach wszystkiego co mozliwe (wlacznie z historia medycyny, stomatologii i innych farmacji) za marne grosze albo zapieprza ciezko jako przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej, co daje moze lepsze pieniadze, ale jest srednio przyjemne (upraszanie lekarzy o wysluchanie i wpychanie sie w kolejki w przychodniach aby do tych lekarzy trafic, a potem przeprosic 1000 razy, ze sie oddycha i zapytac czy mozna zareklamowac lek).

Takze dokladnie, to nie jest kraj dla biotechnologow)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: Savok »

doktorka pisze:90% biotechnologow siedzi na uczelniach w katedrach wszystkiego co mozliwe [.] za marne grosze albo zapieprza ciezko jako przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej
A tyle to ja wiem, dlatego sie postaralem tego nie robic.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: Batha »

dzoners pisze:No właśnie nie bardzo, jak porównuję to co mi opowiada kumpel z PolŚl
mieszkałam z dziewczyną z biotechu na PolŚl. ich poziom maty i fizy był śmiechowy. Z maty wystarczyło być 6 razy przy tablicy w ciągu semestru, przy tablicy robiło się zadania z kartek wcześniej udostępnionych. Dawało to zwolnienie z kolokwium i egzaminu (z egz była pół stopna niższa ocena). A z fizy to sobie robili prezentacje na punkty i jeszcze kartkówki były. Najgorzej mieli z Chemią. Samego przedmiotu biologia nie ma. Jest mikrobiologia oraz biologia molekularna i genetyka ogólna.

a na drugim semestrze jedyną trudnością są 4 rodzaje laborek. Ale ich z fizyki też nie są trudne, mają wcześniej pytania podane, sprawka pisze cała sekcja używając jakiegoś programu.

w porównaniu z innymi kierunkami na polibudzie naprawdę pierwszy rok (a szczególnie semestr) mają luźny

co do biotech na ŚlUM to zacytuję koleżankę, która po semestrze zrezygnowała: sama biologia. Samo kucie na pamięć
więc każdy musi sam zdecydować, co mu bardziej odpowiada ]
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: dzoners »

Wiesz, tylko na biotechnologię raczej nie wybierają się orły matematyczno - fizyczne i brak biologii po prostu dziwi ludzi na tych studiach
Możliwe, że dla Ciebie ten poziom jest denny, ale dla niego takie zabawne to to nie było Co prawda nie wyleciał i większość zaliczył w 1 terminie, ale jednak te studia okazały się kompletnie czymś innym, niż oczekiwał
Ale przynajmniej poweidział, ze fizyka mu poszła bardzo dobrze w tym roku na maturze, bo dużo musiał powtarzać, żeby ogarnąć to, co robili na zajęciach
Cypriano
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2009, o 18:37

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: Cypriano »

Widze, ze temat sie troszke rozrosl .

Sam juz nie wiem co robic, poskladalem podania na farmacje, biotechnologie (na umcs - mam nadzieje ze dobry wybor .) oraz medycyne molekularna. Z jednej strony jakby mi sie udalo dostac na farmacje to mam pewniejsza i lepiej platna prace w Polsce, ale z drugiej. Jak pisalem to chyba nie jest to co chce do konca robic. Najbardziej mnie przeraza perspektywa ukonczenia biotechnologii i brak jakiejkolwiek pracy u nas czy za granica, nie wiem jeszcze jak to jest z zatrudnianiem obcokrajowcow w innych krajach, poki co znam tylko jedna osobe co wyjechala.

Savok z ciekawosci, mozesz napisac co robisz? I pracujesz w Polsce czy za granica (z podpisu zgaduje ze Anglia)?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Praca za granicą - jakie studia wybrać?

Post autor: Savok »

Cypriano pisze:mozesz napisac co robisz
doktorat
Cypriano pisze:z podpisu zgaduje ze Anglia
powtorz geografie - Szkocja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości