anatomia, histologia, embriologia, itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: a_niap »

Na WUMie obowiązuje Sawicki - oczywiscie wydanie najnowsze - bo prof jest zwiazany z uczelnia. Nawet w materialach do cwiczen sa podane numery stron z których trzeba przeczytac na dane ćwiczenie z Sawickiego.

W pierwszym semestrze cytofizjo Kawiaka - rewelacyjna ksiązka, mnie bardzo przypadla do gustu (oczywiscie tez wspolautorami sa osoy zwiazane z WUMem wiec obowiazuje.).

Albertsa nie polecam chyba ze sie komuś nudzi i lubi chaos.

Z embrillogii Ostrowski jak najbardziej, chociaż Sadler też ok - na WUMie oczywiscie obowiązuje Sadler (tlumaczyl go prof związany z uczelnią.)

Stevensa nie lubie ale to ze wzgledów praktycznych - za duży format (alberts zresztą to samo)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: Mårran »

Powodzenia Kurcze, będę musiała uważać na żaby na ustnym z anaty, kto wie. A na razie przyjemności w stylu mikrobiologii mnie omijają, więc łopatologicznie uczę się z Sawickiego
Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: Korczaszko »

histo to zuo | zdecydowanie wolę się uczyć anatomii (mimo, że obszerniejsze itd.) z utęsknieniem czekam na baj baj histologii
doktorka pisze:Schizofrenicznie-nam-panujacy profesor twierdzi, ze w obowiazujacym nas podreczniku sa bledy i bzdury (sam go nakazal jako obowiazujacy)
to ja mam tak na anatomii, do tego roku istniał jeden podręcznik do anatomii, napisany przez ekipę z SGGW - czyli we Wrocławiu nie możemy ich lubić ] podręcznik jest zły, ale innego nie ma teraz mamy nową, katedra ją tłumaczyła ] zastanawia mnie jak tłumaczyła skoro niektórzy jadą po niej ostro(moja asystentka) ] ehh i wszyscy zgłupieli, bo z czego tu się uczyć? no i ten format nowej książki, 1000stron A4 papier kredowy, ciężkie to strasznie i nawet nie da się wyjść do parku żeby to czytać / chyba że się weźmie taczki ze sobą /

mikro, koleżanka z 3 roku ostro po niej jedzie ale chyba z innych powodów niż Ty (chyba nie ma w Polsce więcej gadających żab )

podsumowując profesorzy w większosci są inni i sieją zuo
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: doktorka »

Pamietacie, jak mowilam, ze musze wam cos pokazac?:D:D:D::D

Juz mozecie zobaczyc! Na blogu!DDDDDDDDDDDDD
epinefrynka

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: epinefrynka »

Eeeee szpanerskie zdjęcia Ja wolałabym to zhandlować, chociaż satysfakcja mniejsza P
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: zbychu »

ta owłosiona ręka to chyba nie twoja doktorko
jasio

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: jasio »

Ja co mogłem to po pierwszym roku sprzedałem Ale z wielką rozkoszą spaliłem notatki z anatomii i pytania egzaminacyjne
littledream
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2009, o 17:55

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: littledream »

mam nietypowe pytanie P ale potrzebuje dosyc szybkiej odpowiedzi.
na jakich stronach w bochenku w tomie o sercu jest mniej więcej opis budowy serca- taki ogólny i to samo jeśli chodzi o ksiązkę woźniaka.

bardzo prosze odp
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: anatomia, histologia, embriologia, itp

Post autor: doktorka »

zbychu pisze:ta owłosiona ręka to chyba nie twoja doktorko
oczywiscie, ze moja w istocie, moja posiada nieco mniej owlosienia a i wielkosc rowna jest ok 1/2 widocznej.

littledream, na jakiej stronie? ahahhah:D ogolny opis w bochenku jesli jest, to na poczatku rozdzialu serce". w wozniaku caly rozdzial serce jest ogolny] co do strony- nie wiem, zerknij na bloga, moze akurat na zdjeciu jest strona z sercem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości