Zarobki fizjoterapeuty

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Szymek8881
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:56

Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Szymek8881 »

Interesuje mnie ile zarabiają fizjoterapeuci. Od ceny minimalnej za tydzień / miesiąc do ceny maksimum.

Oczekuje odpowiedzi w liczbach i jakiś komentarz w jakiej sytuacji tyle zarabia.
Z góry dzienki.

Chciałbym dodać że na google szukałem i nie umiałem znaleźć.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, o 21:36 przez Szymek8881, łącznie zmieniany 1 raz.
murder
Posty: 16
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:42

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: murder »

Ale to zależy od wielu czynników jak masz własny gabinet to można bardzo dużo zarobić. Oczywiście jak się jest w tym dobrym. W szpitalu na oddziale 1000 zl na miesiąc i tyle.
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Martini18 »

Mój znajomy po fizjoterapii został masażystą i zarabia 10-15 tysięcy miesięcznie. Głównie z napiwków, które dostaje od bogatych niezamężnych kobiet, bo jest przystojny i widocznie na niego lecą ^^
Magiczny
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:20

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Magiczny »

Szymek8881: Przede wszystkim to radze nauczyć jak poprawnie się pisze nazwę tego zawodu i jego wykonawcy ]

Fizjoterapeuta w Polsce ogólnie zarabia małe pieniądze(a nawet bardo małe), chyba że ma swój własny gabinet, wtedy zarobki mogą być na prawdę wysokie, ALE urządzenie sobie takiego gabinetu jest sprawą bardzo kosztowną:
-wynajęcie pomieszczenia
-dostosowanie go do wymogów osób chorych (nie raz, potrzebna jest winda dla niepełnosprawnych)
-sprzęt do fizykoterapii (aparaty do elektrostymulacji, magnetoterapii, ultrasonoterapii etc.)
-sprzęt do kinezyterapii, ewentualnie masażu (UGUL, leżanki)
-przeróżne przybory i przyrządy
-i wiele innego sprzętu rehabilitacyjnego. można by tak wymieniać i wymieniać.

Także mało kogo na to stać, aczkolwiek. studiuje się fajnie)) Kierunek ciekawy, ale moim zdaniem to duża cześć fizjoterapeutów, którzy nie mają zapewnionego żadnego startu po studiach zostanie po prostu bez pracy.
Martini18 pisze:Mój znajomy po fizjoterapii został masażystą i zarabia 10-15 tysięcy miesięcznie. Głównie z napiwków, które dostaje od bogatych niezamężnych kobiet, bo jest przystojny i widocznie na niego lecą ^^
Jasne.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: jagodzio »

Magiczny pisze:Szymek8881: Przede wszystkim to radze nauczyć jak poprawnie się pisze nazwę tego zawodu i jego wykonawcy ]
Hmm A gdzie on niby zrobił błąd? Ja widzę tylko tutaj taki dość dramatyczny:
Szymek8881 pisze:Z góry dzienki.
Martini18 pisze:Mój znajomy po fizjoterapii został masażystą i zarabia 10-15 tysięcy miesięcznie.
Nie rób ludziom nadziei. To jest i tak już pełno idealistów, którzy planują założyć swój gabinet. Bardzo ciekawa jestem, ile z nich faktycznie to zrobi
Magiczny pisze:Fizjoterapeuta w Polsce ogólnie zarabia małe pieniądze(a nawet bardo małe), chyba że ma swój własny gabinet, wtedy zarobki mogą być na prawdę wysokie, ALE urządzenie sobie takiego gabinetu jest sprawą bardzo kosztowną
Magiczny pisze:Kierunek ciekawy, ale moim zdaniem to duża cześć fizjoterapeutów, którzy nie mają zapewnionego żadnego startu po studiach zostanie po prostu bez pracy.
Dokładnie!
Szymek8881 pisze:Interesuje mnie ile zarabiają fizjoterapeuci.
Biorąc pod uwagę takie normalne zarobkowanie w służbie zdrowia, a nie w gabinecie prywatnym 1000-1500zł.
Magiczny
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:20

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Magiczny »

jagodzio pisze:Hmm A gdzie on niby zrobił błąd?
W temacie wątku?
Anettta

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Anettta »

"Zarobki fizjoterapełty

hahahahaa lol.
czy ktoś kto zalożył ten temat traktuje ten zawód poważnie?

radze najperw nauczyc sie poprawnie pisac ten zawód a potem pytac o zarobki
a tak na marginesie to nikt dokladnie nie odp na to pytanie.
A dlaczego? Dlatego, że kazdy ze świezo upieczonych fizjoterapeutów zatrudnia sie w roznych miejscach, jendi tlyko w jendym miejscu inny w klku np, szpital, SPA , senatorium itd
Zarobki zaleza od tego kto jak dobrze czuje sie w tym zawodzie i na ile potrafi go wykonac poprawnie a wręcz perfekcyjnie.
Osoby prefekcyjne we wszytskim co robią = wysokie zarobki

A i osoby ktre posiadają technika nie mogą miec idnetycznej pensji co magistry
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: jagodzio »

Magiczny pisze:
jagodzio pisze:Hmm A gdzie on niby zrobił błąd?
W temacie wątku?
No tak. Dopiero jak drugi raz wchodziłam, to zauważyłam Tak to jest jak się czyta tylko początek słowa, albo widzi je jako całość
Anettta pisze:Zarobki zaleza od tego kto jak dobrze czuje sie w tym zawodzie i na ile potrafi go wykonac poprawnie a wręcz perfekcyjnie.
Osoby prefekcyjne we wszytskim co robią = wysokie zarobki
I tu się mylisz. U mojej mamy w zakładzie czy się obijasz, czy nie - pensja jest taka sama. A to, czy Cię zatrudnią zależy od tego, czy masz znajomości.
Anettta pisze:A i osoby ktre posiadają technika nie mogą miec idnetycznej pensji co magistry
Pensja magistra od pensji technika jest wyższa o 100zł. No, ale teraz techników już prawie w ogóle nie ma - większość idzie na studia (nawet stare roczniki po studium).
Andzia_xD
Posty: 8
Rejestracja: 6 lip 2008, o 19:28

[Link] Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Andzia_xD »

Każdy wybiera to co lubi
a na zarobki zawsze sie cos poradzi
ale przegladajac tak forum to sie Jagodzio zdecyduj w jakim zawodzie Twoja mama pracuje
najpierw piszesz ze zajmuje sie fozjoterapia:
&ltbJagodzio&lt/b:Ludzie Ja wiem, że to może i jest ciekawy kierunek, ale pracy po tym nie znajdziecie! A przynajmniej nie w Polsce. Odradzam Wam jak najbardziej te studia, jeśli nie macie zamiaru wyjechać za granicę. Moja mama jest fizjoterapeutką, więc wiem co mówię. Pracę ma ciężką, fizyczną i zarabia marne grosze
tu jest link zeby nie bylo ze zmyslam:tematy11/fizjoterapia-vt17099.htm?highlight=#185963

a znow w innym poscie piszesz ze pracujesz u niej w wolontariacie, wiec z tego postu wynika ze Twoja mam jest polozna:
&ltbJagodzio&lt/ba pracuję, chodzę na taki lewy wolontariat do pracy mojej mamy, zajmuję się przygotowaniami na przyjście mojego bratanka i ogólnie odpoczywam (polecam książkę Stulecie chirurgów").
.

link:tematy66/matura-z-biologii-2009-vt14258 ... ht=#215239


Więc dziewczyno zdecyduj sie czym sie Twoja mama zajmuje a nie rob ludziom wody z mozgu]
Anettta

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Anettta »

Anettta napisał/a:
Zarobki zaleza od tego kto jak dobrze czuje sie w tym zawodzie i na ile potrafi go wykonac poprawnie a wręcz perfekcyjnie.
Osoby prefekcyjne we wszytskim co robią = wysokie zarobki

I tu się mylisz. U mojej mamy w zakładzie czy się obijasz, czy nie - pensja jest taka sama. A to, czy Cię zatrudnią zależy od tego, czy masz znajomości.


No raczej nie
Czy ktoś tu pisze o zatrudnianiu się w zakładzie u twojej mamy? Skoro ktos jest na tyle głupi (biorąc pod uwage ze potrafi wykonywac perfekcyjnie ten zawód) to nie pracuje w takim zakładzie.
Kobieto przejrzy na oczy. Praca to nie szkoła. Każdy ma inne zarobki (oficialnie takie same a nie oficjalnie to każdy wie jakie…) . Jeśli ktos jest w tym serio dobry to nie kisi w zakładzie który nie spelnia jego wymaganiom. Bierze torby i baju baj. Zatrudia się tam gdzie mu pasuje. A miejsc do zatrudnienia jest serio dużo. Ale do tego trzeba mieć glowe na karku.


Anettta napisał/a:
A i osoby ktre posiadają technika nie mogą miec idnetycznej pensji co magistry

Pensja magistra od pensji technika jest wyższa o 100zł. No, ale teraz techników już prawie w ogóle nie ma - większość idzie na studia (nawet stare roczniki po studium).



Pomyśl. Zastanów się… i? Czy jeśli by to była prawda…Pomysl…więc? Jeśli by to była prawda… to czy o 100 zł ktos by się dalej douczał, płacił kupe kasy za studia żeby miec 100zł wiecej? … Sama sobie odp na to pytanie .

A i jeszcze jedno tu nie chodzi o „obijanie”, a o umiejętności i wiedze.
Powtarzam praca to nie szkoła.


Ps Czy ktoś tu pisze o zatrudnianiu się w zakładzie u twojej mamy?. – mam na mysli fizjoterapie bo już nie wiadomo kim twoja mama z zawodu jest.
A że tak się spytam kim jest? Bo tu są dwie różne wersje.
Norbiak
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2008, o 16:22

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Norbiak »

fizjoterapia będzie lepiej płatnym zawodem

Zależy wszystko od tego czy masz pieniądze na start. Mgr fizjoterapii zarabia niewiele to prawda, ale po kursach dodatkowych bodajże 2 letnich może znaleść naprawdę dobrą pracę.
Jeżeli ma się swój gabinet i wykonuje się dobrze swoją pracę to ma się ludzi. Ma się ludzi ma się pieniądze. Proste
Jeżeli chcesz pracować w szpitalu. Hmm ciężko, tyle na ten temat
Anettta

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Anettta »

No własnie , kto ma głowe na karku ten nie zginie i bedzie miał dobre zarobki


Fizjoterapia to młody kierunek, który sie rozwija, wiec za 5 lat beda lepsze płace.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Zarobki fizjoterapeuty

Post autor: Miniaa »

Żona mojego byłego korepetytora od majcy pracuje w gabinecie w przychodni, ma podpisany kontrakt z NFZem, ale przyjmuje też prywatnie. Zarabia 4,5 tys.

Mój sąsiad jest sparaliżowany od pasa w dół, dwa razy w tygodniu przyjeżdża do niego fizjoterapeuta. Bierze 45 zł za godzinę (normalnie bierze więcej). Inna sprawa, że stał się przyjacielem rodziny i zazwyczaj zamiast godziny siedzi z trzy.

Koleżanka w hotelu, w którym pracowałam pracuje w spa hotelowym. Ma 2,5 tys, ale za to darmowe kursy np aquarobicu, nordic walking. Prowadzi te zajęcia i czasem jakieś masaże.


Ja chce iść na fizjoterapie, widzę wielki potencjał. Polacy są społeczeństwem starzejącym i coraz więcej ludzi chce dbać o swoje zdrowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości