jak sie pozbyć drzewa?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
taki sobie on

jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: taki sobie on »

witam, ja w nietypowej sprawie, nawet w bardzo nietypowej :P otóŻ przed moim blokiem rosnie sobie drzewo, bodajze modrzew, powoli siega juz mojego okna(4pietro) i mam takie pytanie co zrobic zeby drzewo uschło? ono nie jest nikomu potrzebne, zaslania okna i blokuje dostep slonca. prosze o pomoc :)
BIOBOY
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2006, o 08:30

dzewko

Post autor: BIOBOY »

Najlepszy sposób na drzewo pod blokiem to wg mojego znajomego oblanie otoczenia drzewa elektrolitem czyli jakimś tam roztworem kwasu siarkowego, mój znajomy mi powiedziiał że to dosyć skuteczna metoda ale nie wiem czy zadziała na takie duże drzewo. Ale w jakiejkolwiek stycznośxi z elektrolitem proszę dbać o swoje bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Vinci »

a zeby zrobic to zgodnie z prawem to trzeba zalatiwc sobie zgode na wycinke w urzedze miasta
taki sobie on

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: taki sobie on »

a jakis domowy sposob? czym dokladnie najlepiej podlac takie drzewo? jest juz duze, trzeba by go troszke naciac i wtedy polac?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Mawr »

A le po jakiego grzyba chcesz niszczyc drzewo. Czym kurza stopa Ci tak zawiniło. jak sie boisz ze Ci zasloni widok to moze poprostu przytnije i tyle Jak nie Ty (przy drzewie tej wielkosci lepiej nie robic tego samemu) to powinny zrobic to odpowiednie słuzby.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Vinci »

własnie Mawr ma racje, podetniesz to drzewo, uschnie przewroci sie na budynek i biedny ci nie zabraknie
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Robin »

bo za duzo mamy drzew w Polsce. jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla (czy gdzie tam mieszkasz), niech je przytna. sam tego nie rob a) ze wzgledu na swoje i innych bezpiexczenstwo, b) bo musimy dbac o swoje otoczenie - oto eby bylo w nim jak najwiecej zieleni. wiec zamiast je usuwac zadbaj o nie i kontroluj jego wzrost.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Vinci »

ja dodam jeszcze c) jak je zetniesz sam, ktos na ciebie doniesie na policje i zaplacisz mandat
taki sobie on

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: taki sobie on »

Mawr pisze:Czym kurza stopa Ci tak zawiniło
bo to jest modrzew ktory osiaga wysokosc 40metrow, i w takim tempie wzrostu juz niedlugoi jedynym widokiem za oknem bedzie drzewo
Mawr pisze:Ci zasloni widok to moze poprostu przytnije i tyle
ciekawe jak
Vinci pisze:uschnie przewroci sie na budynek i biedny ci nie zabraknie
od uschniecie do przewrocenia droga daleka, czlowiek interesujacy sie biologia powinien to wiedziec, a kiedy drzewo uschnie wtedy zostanie odpowiednio sciete przez administracje osiedla
Robin pisze:jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla
administracja osiedla nie przejmuje sie takimi skargami, oni najchetniej to by sekwoje pod blokami sadzili bo nie trzeba ich przycinac
Robin pisze:ze wzgledu na swoje i innych bezpiexczenstwo
nie chodzi o przyciecie tylko o jakies niewielkie naciecie lub naciecia i podlanie odpowiednim srodkiem aby drzewo powoli uschlo, w ten sposob nic sie nikomu nie stanie
Robin pisze:bo musimy dbac o swoje otoczenie - oto eby bylo w nim jak najwiecej zieleni.
zielen powinna byc tam gdzie jest jej miejsce, prziec mozna posadzic w tym miejscu jakies maledrzewko ktore nie rosnie wieksze niz 2m i np cyprysiki
Robin pisze:zadbaj o nie i kontroluj jego wzrost
nie ma juz o co dbac tego drzewa trzeba sie pozbyc
Vinci pisze:jak je zetniesz sam, ktos na ciebie doniesie na policje i zaplacisz mandat
o to sie nie martw
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Robin »

wow tos sie rozpisal.
taki sobie on pisze:Robin napisał/a:
jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla

administracja osiedla nie przejmuje sie takimi skargami, oni najchetniej to by sekwoje pod blokami sadzili bo nie trzeba ich przycinac
musza sie zainteresowac, jak nie to popros kilklu sasiadow (najlatwiej bedzie podelzewam z 1, 2 i 3 pietra pod Toba) o to zeby rowniez zglosili ten problem. jak nie wyslij pisemna prosbe. administracja nie ma prawa ignorowac skarg miszkancow.

zrobisz jednak jak uwazasz. ale z tego co zauwazylam jest to forum na ktorym omawia sie jak ratowac i dbac o przyrode, nie zas jak ja niszczyc.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Vinci »

od uschniecie do przewrocenia droga daleka, czlowiek interesujacy sie biologia powinien to wiedziec, a kiedy drzewo uschnie wtedy zostanie odpowiednio sciete przez administracje osiedla
ale od podcięcia do przewrócenia juz jest o wiele szybciej.
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: tensorowy »

witam, ja w nietypowej sprawie, nawet w bardzo nietypowej otóż przed moim blokiem rosnie sobie drzewo, bodajze modrzew, powoli siega juz mojego okna(4pietro) i mam takie pytanie co zrobic zeby drzewo uschło? ono nie jest nikomu potrzebne, zaslania okna i blokuje dostep slonca. prosze o pomoc
buahahah ! z myślenia zero . kilka takich drzew przed blokiem i Masz mniej kurzu w domu, znacząco mniej - a co do reszty postów można się solidnie usmiać - bo

i inaczej Zaczniesz mówić chyba że twoi znajomi są z prokuratury . i jakoś Ciebie przewiną przez opłaty karne. W innym wypadku Będziesz kwiczał z wizyty komornika.

teraz jeżeli drzewo rośnie w odległości do 5 metrów jest szansa na interwencję, jeżeli dalej i korzenie nie dotyklają budynku wówczas Zapomnij o swojej prośbie. Za dużo roboty władze miasta starają się włożyć w tereny zielone i w zalesianie żeby kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo krzyczało że im widoki zasłania.

Pozatym chyba macie hmmm spółdzielnie . i to chyba spółdzielnia rozwiązuje te problemy
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Guru »

tensorowy pisze:buahahah ! z myślenia zero
no comments
tensorowy pisze:kilka takich drzew przed blokiem i Masz mniej kurzu w domu, znacząco mniej
to zalezy jakich drzew, wyobraz sobie ze sa takie ktore przeszkadzaja, i ludziom za przeproszeniem wisi czy maja kurz czy nie dzieki jakiejs zielonej lodydze ktora zaslania im wszelki widok za oknem.
tensorowy pisze:i inaczej Zaczniesz mówić chyba że twoi znajomi są z prokuratury
teraz ja sie pozwole zasmiac buehehe
tensorowy pisze:kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo kwiczało że im widoki zasłania.
rowniez no comments.

Pozdrawiam, tyle JA w tej sprawie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości