Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: MatiGl »

pic na wodę fotomontaż.
straszą strasznie anatomią, a tu się okazuje, że zestresowany człowiek przez pierwsze 2-3 miesiące zapierdziela jak głupi i im więcej się uczy tym gorzej mu idzie, potem zaczyna to olewać, uczy się mniej i jakoś nagle wszystko staje się łatwiejsze, logiczniejsze jest czas na dziewczynę, na średnio jedną imprezę w tygodniu, na dodatkowe zajęcia, treningi kwestia organizacji czasu Zgadzam się, że materiału do zakucia mamy relatywnie więcej niż studenci innych kierunków, ale nie jest to też coś nie do przejścia zresztą jak kogoś to interesuje to się tego błyskawicznie nauczy ja bym wolał drugi raz się anatomii uczyć, niż studiować życie i twórczość Mao, albo historie konfliktów zbrojnych w Afryce
krulig
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2009, o 18:53

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: krulig »

MatiGl i dzięki Ci chłopie za te miłe słowa ku pokrzepieniu serc!:):D:D

zbychu drogi/niedrogi ilość materiału do opanowaniano właśnie dużo/mało/trudno - kwestie czysto względne i subiektywne w odwecie powiesz,że skoro tak to chyba samemu trzeba się przekonać.jasssne,ale ja jako dotychczasowa humanistka,osoba bez doświadczenia jaram się wręcz kwiecistymi opisami w stylu dużo/mało/trudno. im więcej opinii tym lepiej. temat biologii jest dla mnie świeży i fascynujący. chłonę wiedzę jak gąbka wodę i chce czytać czy warto czy nie, taki mały masochizm emocjonalny. wolno mi?

Twoje zdrowie.
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: hagen33 »

MatiGl pisze:straszą strasznie anatomią, a tu się okazuje, że zestresowany człowiek przez pierwsze 2-3 miesiące zapierdziela jak głupi i im więcej się uczy tym gorzej mu idzie, potem zaczyna to olewać, uczy się mniej i jakoś nagle wszystko staje się łatwiejsze, logiczniejsze jest czas na dziewczynę, na średnio jedną imprezę w tygodniu,
PS najlepsze wyniki mają Ci co najwięcej piją:P
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Agalek »

krulig pisze:Agalqrzeczywiście tyle rycia i zero życia osobistego?
czemu już byś nie poszła?kurczę dużo takich głosów się słyszyjednak myslę,że jest tak jak mówisztrzeba spróbować i przekonać się samemu co byś teraz wybrała?
Nie, nie jest aż tak tragicznie Zawsze w czasie sesji mam myśli typu: ale byłam głupia, po co mi to było", ale później wraz ze zmęczeniem, mija też rezygnacja. Cztery lata temu nie widziałam innej opcji niż medycyna, stawiałam sprawę na ostrzu noża, albo lekarski albo nic. Po nieudanym pierwszym podejściu jeden semestr wegetowałam na biotechnologii i mimo, że miałam dobre wyniki, po pół roku zrezygnowałam, bo po prostu czułam że to nie to, że jeśli teraz się nie zatrzymam, później będzie za późno. Pół roku później byłam już studentką medycyny, i mimo chwil zwątpienia (patrz. farmakologia egzamin 18.06), są też momenty, dla których warto. Naprawdę. Ja wiem, co znaczy marzyć o tych studiach, bo sama przeszłam przez ten etap w swoim życiu, dlatego zniechęcanie Was uważam za bezcelowe, bo wiem, że jeśli ktoś bardzo chce, to i tak będzie robił swoje, wbrew wszystkiemu i wszystkim. Dlatego jedyne, czego mogę Wam życzyć to dużo wytrwałości i samozaparcia, bo to właśnie te cechy są najbardziej przydatne na tych studiach. Powodzenia i trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości