jak sie pozbyć drzewa?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
taki sobie on

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: taki sobie on »

tensorowy pisze:a co do reszty postów moŻna się solidnie usmiać - bo
ja sie usmialem z powodu który podałeś
tensorowy pisze:kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo krzyczało Że im widoki zasłania
popieram przedmówce, no comments
tensorowy pisze:Pozatym chyba macie hmmm spółdzielnie . i to chyba spółdzielnia rozwiązuje te problemy
oczywiscie ze mamy tylko zetrzeba m,ieszkacna moim osiedlu zeby wiedziec ze spoldzielnia maw nosie takie rzeczy
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: tensorowy »

no comments


Powiedz to ludziom którzy mieszkają bezpośrednio przy ulicy, i do dośc ruchliwej jak Mieszkasz na pierwszym pietrze . to hehehehe Czujesz że Żyjesz . a wystarczy mieć tylko 7 metrów od drogi i jedno dwa drzewa - pozatym nie wspomniałem o wyciszeniu !
to zalezy jakich drzew, wyobraz sobie ze sa takie ktore przeszkadzaja, i ludziom za przeproszeniem wisi czy maja kurz czy nie dzieki jakiejs zielonej lodydze ktora zaslania im wszelki widok za oknem.
jw, ale jakoś nikt wczesniej nie pomyślał żeby zadziałać, tylko dopiero teraz kiedy drzewo dochodzi komuś do okien to mozna działać, jak sąsiad nic nie widział to było ok i w porzadku ! drzewo nie rośniew godziny ale w lata i miesiace tego nie musze przypominać i Za pomoca odpowiednich operacji moznabyło zapobiec wzrostowi w tym kierunku wczesniej .
teraz ja sie pozwole zasmiac buehehe
niech zetną sami tacy twardziele się znaleźli na jednym z osiedli w gliwicach - poszło kilka drzew bo - nie było gdzie zaparkować a dwa drzewa podobnie jak jego sytuacja, ostatnio w siedzibie administracji był komornik, prokuratura już też postawiła wyroki - za ściecie niby drzewa - moze mieć szczęscie i wpaść na wyjątkowo upierldliwego prokuratora i kilku upierdliwych ochroniarzy przyrody, którzy nie darowali a zaparli się na tyle - ze materiałem dowodowym był film nawet było to w nowinach napisane hehe śasiedzi zwalali każdy na każdego
rowniez no comments.
- to no comments i co z tego - Powiedziałeś co wiedziałeś i jestes zadowolony ? - za operację usunięcia drzewa też trzeba zapłacić, i to dość solidnie. Jeżeli prośbę piszą 4 rodziny na powiedzmy dość spory blok to Zapomnij o usunięciu drzewa. Dobrym wyjściem byłoby zebranie podpisów wszystkich mieszkańców. dopiero wtedy można coś działać. Jak sobie drzewo otruje . a są dosć mocne środki - to będzie mieć przez kilka lat badyl, a jeżeli z powodu wichury coś z drzewa spanie komuś na łeb lub na samochód to administracja odszkodowanie zapłacić będzie musiała - i zapłaci bo silnych nie ma.
ja sie usmialem z powodu który podałeś
to się smiej smiejemy się oboje
popieram przedmówce, no comments
i co z tego ? że no comments ? - działka na której znajduje się drzewo należy do administracji i jeżeli nie zostanie złożona solidna prośba podpisana przez kilkanaście rodzin to wątpię zeby ktokolwiek się przejmował małą prośbą. Pozatym jak widac nie Umiecie działać z administracją - rada jest jedna być uperdliwym do bólu, do bólu słać i dzwonić kidyś się to w końcu ruszy. Nie proponuję na siłę drzewa usmiercać . bo reakcja administracji moze być też opóźniona. W zamian zielonego drzewa Będziesz mieć suchy badyl - nie wiem co lepsze.
oczywiscie ze mamy tylko zetrzeba m,ieszkacna moim osiedlu zeby wiedziec ze spoldzielnia maw nosie takie rzeczy

jak pisałem do bólu, w końcu musi to przejść, wyślą specjalistę, ten oceni czy warto i czy można i czy powinno się wycinać drzewo - jeżeli jego opinia będzie negatywna to Slecie dalej maile i to nawet do urzedu miasta.

Pamiętam sprawę podobną ale chodziło o usuniecie drzew które przechylały się na jezdnię, sprawa dosć wszenie trafiła do urzedu, podpisali sie wszyscy mieszkańcy i obcięto tak te drzewa że nie już wchodza na drogę.

i na koniec jak Chcesz coś robić - NIE legalnie ciąć piłować to staraj się tak by nikt tego nie widzał ani nie widział inaczej przyjacielski sąsiad zrobi Tobie kika fotek , nie radze też używać środków chemicznych - zwłaszcza silnych roślinobójczych - bo efekt ich zastosowania może trwać latami - a przy bardzo silnym roślinobójczym to pod blokiem nie będzie tak zielono - zazwyczaj ma się niedokłądny okrąg. i Wszystkie psie kupki idealnie są widoczne

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 23:51 ]
dodaje koszty usuniecia drzewa to - od 350 zł w górę

lepiej byłoby zaplanować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne - koszt od 250 zł w górę - to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

wiec jeżeli już Chcesz działać - operację mozę przyśpieszyć dodanie że to mieszkańcy pokryją koszty usunięcia drzewa, a wogóle całą operację polecam od zabawy z konsultacją z miejskim konserwatorem przyrody - poztywna decyzja w sprawie usuniecia drzewa od władz wyższych niż administracja lub zarząd budynku też się mozę przydać - czasami nawet pozwala na ominięcie jednego szczebla decyzyjnego. Pozatym dobrym wyjście było by przedstawienie planu zagospodarowania przestrzennego miejsca po wycięciu drzewa.

sprawdę tez znacznie utrudni brak zgody pozostałych mieszkańców, np jeżeli w bloku mieszka 60 rodzin a na 60 rodzin 50 mówi nie - ale to już wasza wewnętrzna sprawa w administracji.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Guru »

tensorowy pisze:nikt wczesniej nie pomyślał żeby zadziałać, tylko dopiero teraz kiedy drzewo dochodzi komuś do okien to mozna działać, jak sąsiad nic nie widział to było ok i w porzadku !
wyobraz sobie ze ktos byl mlody i nie mial jak zadzialac, albo ze ktos kupil mieszkanie i za niedlugi okres czasu drzewo mu zasloni wszystko za oknem. proponuje rozwinac troche tok myslowy nie zawsze jest tak jak piszesz.
tensorowy pisze:Powiedziałeś co wiedziałeś i jestes zadowolony ?
coz za poziom dyskusji.
tensorowy pisze: Jak sobie drzewo otruje . a są dosć mocne środki - to będzie mieć przez kilka lat badyl, a jeżeli z powodu wichury coś z drzewa spanie komuś na łeb lub na samochód to administracja odszkodowanie zapłacić będzie musiała - i zapłaci bo silnych nie ma.
jesli zostanie badyl administracja osiedla bedzie musiala usunac drzewo bo dobrze sobie zdaja sprawe co za to grozi a co do wczesniejszeych rzeczy to podpisy rzecz naturalna.
tensorowy pisze:W zamian zielonego drzewa Będziesz mieć suchy badyl - nie wiem co lepsze.
uwierz ze w niektorych przypadkach suchy badyl.
tensorowy pisze:NIE legalnie ciąć piłować to staraj się tak by nikt tego nie widzał ani nie widział
swietna rada, dobrze ze powiedziales botaki sobie on na pewno planowal to zrobic w dzien jak wszyscy wracaja do domu takich rzeczy pisac nie trzeba.

to tyle z mojej strony, nie moje drzewo nie moj problem a niektorym doradcom ja doradze szerszy tok myslenia bo nie zawsze wszystko jesl ladne piekne i proste.

Pozdrawiam
andrewmis
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2006, o 20:32

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: andrewmis »

Zawsze możesz nasłaćchłopaków z osiedla i onizałatwią sprawę bez hałasu i krzyku. Jednakże jeśli chcesz iść z duchem czasu, to zgoś zaistniały fakt do administratora gruntu lub urzędu miasta w którym miszkasz i tak odpowiednie służby zajma sie Twoim problemem. Jeśli to nie pomoże, to na początku masz w/w co uczynić :P:P
mikos
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:40

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: mikos »

"bo to jest modrzew ktory osiaga wysokosc 40metrow, i w takim tempie wzrostu juz niedlugoi jedynym widokiem za oknem bedzie drzewo"

A co ty chcesz mieć za widok z okna w bloku Chyba że chcesz sąsiadów podgladać

Guru a narazie ty ty najbardziej obniżasz poziom tej dyskusji
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: krzysiek j »

taki sobie on,a interesujesz się przyrodą
January50
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2011, o 09:29

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: January50 »

Witaj. Minęło już kilka lat od Twojego wpisu na forum, a ja mam taki sam problem, chyba większy bo przed balkonem na 2 piętrze mam 4 duże drzewa. Pytanie. Czy rozwiązałeś swój problem?January50
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: AnnaWP »

Ja błogosławię moje drzewa przed balkonem. Chociaż zależy od gatunku, topole usuwają u nas na bieżąco, po serii połamanych drzew.
ksieciunio
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, o 13:59

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: ksieciunio »

ja bym tam jak już złożył jakiś wniosek o przycięcie drzewa a nie likwidował je od razu
niech tam sobie rośnie jeśli nie zagraża nikomu
Panikabotanika
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2011, o 16:02

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Panikabotanika »

Jeżeli nie są to topole, wierzby czy klon jesionolistny do zdecydowanie tylko przyciąć. Z drugiej strony, może komuś to drzewo pomaga. Daje cień, schronienie dla ptaków, tłumi nieco hałas, zwiększa wilgotność powietrza, ogranicza kurz. Sam jesteś w tym bloku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości