Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
blue_witch

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: blue_witch »

o ja skladalam na US na biologie ] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko P
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Robin »

blue_witch pisze:o ja skladalam na US na biologie ] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko P
zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Hanta »

me_wa pisze:marzeniem jest dla mnie medycyna, ale to czy się dostanę stwarzapewne wątpliwości myślałam nad złożeniem dodatkowo na UMCS na biologię, a potem mikrobiologia. ale nie wiem czy potem uda się znaleźć pracę - co o tym sądzicie?
Jeśli NA PRAWDĘ marzysz o medycynie to szczerze odradzam biologię, bo te dwa kierunki jednak znacznie od siebie odbiegają. Niedoszli medycy na biologii to dość powszechne zjawisko, ale prawdę powiedziawszy nie znam wielu w pełni usatysfakcjonowanych. Dziwna sprawa przy tym, że tylko niewielki odsetek decyduje się na zmianę kierunku w trakcie studiów (cóż, chyba w myśl zasadylepszy wróbel w garści. ? )
Jeśli jednak uważasz, że jesteś w stanie przeżyć np. botanikę i zoologię na pierwszym roku (największe kobyły, na mikro niepotrzebne), to potem jest już super.
Na pocieszenie dodam że na 1 roku jest BAAARDZO interesująca anatomia z dosyć ciekawym profesorem

Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu )

[ Dodano: Sob Lip 22, 2006 23:38 ]
me_wa to co napisałam dotyczy oczywiście mikrobiologii na UMCS
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: tensorowy »

Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu )
niestety nie - do pracy w laborze potrzeba dwóch lat analityki obecnie nikt Ciebie nie przyjmnie w państwowym jeżeli nie Spełnisz tego warunku. Pozatym rozpatrując prywatny kazdy farmaceuta i każdy po analityce medycznej Ciebie wyprzedza
blue_witch

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: blue_witch »

Robin pisze: zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej? :)
noi czekam na wyniki rekrutacji :P a dalej specjalizacja diagnosty laboratoryjnego mimo wszystko czy dadza uprawnienia czy nie jakby co podejme 2gie studia analityki medycznej albo zrobie podyplomowo :) wg mnie te studia i tak beda bardzo ciekawe :D zwlaszcza,ze moja pasja sa nauki medyczno-przyrodnicze
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Hanta »

tensorowy pisze:niestety nie - do pracy w laborze potrzeba dwóch lat analityki obecnie nikt Ciebie nie przyjmnie w państwowym jeżeli nie Spełnisz tego warunku. Pozatym rozpatrując prywatny kazdy farmaceuta i każdy po analityce medycznej Ciebie wyprzedza
no oki w szpitalu faktycznie może być trudniej (też mnie wkurzają te 2 lata dodatkowe), ale to że farmaceuta ma lepiej w laboratorium mikrobiologicznym to chyba przesada
poza tym po mikro czy biotechu jest wiele innych, bardziej opłacalnych opcji a o możliwości pracy w szpitalu napisałam z uwagi na to, że me_wa szuka alternatywy dla studiów medycznych
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Robin »

blue_witch pisze:
Robin pisze: zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej?
noi czekam na wyniki rekrutacji a dalej specjalizacja diagnosty laboratoryjnego mimo wszystko czy dadza uprawnienia czy nie jakby co podejme 2gie studia analityki medycznej albo zrobie podyplomowo wg mnie te studia i tak beda bardzo ciekawe zwlaszcza,ze moja pasja sa nauki medyczno-przyrodnicze
trzymam kciuki zeby sie udalo. jesli tak to zycze powodzenia ze wszystkim. na pierwszym semestrze na chemie (lub botanike ogolna, w zaleznosci ktory z profow wylosuje prawo do uwalania ). i polecam utrzymywanie znajomosci ze starszymi rocznikami. to bardzo pomocne.
blue_witch

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: blue_witch »

jestem z rocznika 86 i rok studiowalam fizyke medyczna na US :D i mam kolege na biologii ] w sumie moglam rok temu isc, ale ze z medycyna nie wyszlo to poszlam chociaz na fizyke medyczna,ale jednak malo wspolnego ma z medycyna(cos tam troche jest ale za duzo fizyki i matematyki, co sie dziwic wydzial matematyczno-fizyczny hehe)
me_wa
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2006, o 11:38

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: me_wa »

Hanta pisze:poza tym po mikro czy biotechu jest wiele innych, bardziej opłacalnych opcji a o możliwości pracy w szpitalu napisałam z uwagi na to, że me_wa szuka alternatywy dla studiów medycznych
dzięki. podbudowałaś mnie chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost. pytam, bo słyszałam różne rzeczy na ten temat. Ludzie dzielą się na tych, którzy twierdzą, że nie da rady z pracą potem oraz na tych, którzy wyrażają się nieco bardziej optymistycznie

w każdym razie praca w laboratorium też mnie zadowoli
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: kasik »

me_wa pisze: chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost.
hmm to jeszcze nie wiesz , czy sie dostałaś
ja wiem już na pewno , że z medycyną w tym roku moge sie pożegnać
przynajmniej w Polsce
Gregarynka

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gregarynka »

ja studiuje biologie na Uniwersytecie Opolskim i jestem zadowolona, bałam sie , bo uniwerek mlody i dopiero zaczyna sie rozwijac, ale teraz moge powiedziec , ze reprezentuje naprawde dobry poziom. jestem na 3 roku i potwierdzam opinie innych , na pierwszych dwoch latach jest cięzko, ale bez przesady. tez nie bylam zadowolona z matmy , fizyki i 4 rodzajow chemi ! ale przeŻylam :) według mnie warto studiowac biologie , prócz nudnych kursów stałych moŻna sie nauczyc wiele ciekawych rzeczy, które w przypadku UO nie sa powtórka z LO i to jest wielki plus, bo nie nudzisz sie na zajeciach. a praca jak juz ktoś wspomnial , po studiach na kazdym kierunku - trzeba kombinowac, dla chcacego nic trudnego :)
Gosc000

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gosc000 »

ja mam takie pytanka:
jakie sa wydzialy zwiazeane z biologia na uniwersytecie slaskim

a jakie na uj:

jak wygladaja studia biologiczne na uj tzn jak maja sie poszzczegolne lata do siebie czy duzo trzeba wkuwac itd.

czy na biologi robi sie potem jakies specjalizacje ( jesli tak to jakie) i gdzie mozna znalezc prace po tych studiach dzieki
Gosc000

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gosc000 »

i jeszcze jaka prace mozna znalezx po studiach biologicznych i jaka specjalnosc najlepei jwybrac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości