Chemia medyczna

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Kawazmlekiem

Chemia medyczna

Post autor: Kawazmlekiem »

Interesuje mnie kierunek chemia medyczna. Jakie są progi punktowe? Jakie są możliwości pracy po tym kierunku?
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

Re: Chemia medyczna

Post autor: aagguuss1 »

Z tego co wiem uniwerku w gdańsku robi się z tego licencjat. Jeli chodzi o dostanie się podobno przyjmowani sa wszyscy chętni. Tak było rok temu. Ja także rozważam ten kierunenk. Jeśli uda mi się ustalić cos więcej napiszę o tym na forum.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Chemia medyczna

Post autor: Lenka »

Dzwoniłam dzisiaj na Uniwerek na wydział chemii i pani potwierdziła pogłoskę, że w tamtym roku dostał się każdy kandydat.
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

RE

Post autor: aagguuss1 »

Tak potwierdzam tę pogłoskę. Moim zdaniem warto byłoby tam spróbować, skoro nie ma problemu z dostaniem się (ale tak jest na każdym kierunku chemicznym), tyle że ciężko jest się utrzymać. Uczelnia jest renomowana, chyba w 2008 lub 2007 roku była na 4 miejscu w rankingu polskich uniwersytetów, zaraz po UJ, UW i UWr. Problemem jest tylko to, ze z tego można zrobić licencjat, magistra można uzyskać tylko na Politechnice Łódzkiej. No właśnie, raczej nie jest możliwe robienie magistra na politechnice będąc po uniwersytecie. Ale myślę, że za kilka lat nieco zmieni się w tym kierunku i powstaną atrakcyjne specjalności II stopnia. Myślę, ze ten kierunek jest dobrą alternatywą, zwłaszcza że studiowanie w tak pięknym mieście rekompensuje godziny ślęczenia nad ksiązkami.

PS Zastanawiałaś się może nad innymi specjalnościami na wydziałach chemicznych? Mi w oko wpadła jeszcze chemia kosmetyczna, takze na Uniwersytecie Gdańskim.
^^Annie^^
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 15:59

Re: RE

Post autor: ^^Annie^^ »

aagguuss1 pisze:Problemem jest tylko to, ze z tego można zrobić licencjat, magistra można uzyskać tylko na Politechnice Łódzkiej. No właśnie, raczej nie jest możliwe robienie magistra na politechnice będąc po uniwersytecie. Ale myślę, że za kilka lat nieco zmieni się w tym kierunku i powstaną atrakcyjne specjalności II stopnia.

PS Zastanawiałaś się może nad innymi specjalnościami na wydziałach chemicznych? Mi w oko wpadła jeszcze chemia kosmetyczna, takze na Uniwersytecie Gdańskim.
jest napisane, że jest też możliwość zrobienia magisterki, tylko musi być odpowiednia liczba chętnych na nią (pewnie zależy ilu się utrzyma).

Ja właśnie zastanawiam się pomiędzy chemią medyczną a chemią kosmetyków. Zastanawia mnie również chemia nowych materiałów, dopiero od tego roku wprowadzają na UG.
Czy jest ktoś, kto jest w trakcie studiowania na UG chemii kom. albo med.? Mógłby ktoś coś o tym powiedzieć?
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

RE

Post autor: aagguuss1 »

A skąd masz takie informacje o uruchomieniu chemii medycznej II stopnia? Z powyższego linku nic takiego nie wynika.

Myślę, że raczej nikt się nie wypowie na temat tego jak tam jest. Z doświadczenie powiem Ci tak: jest ciężko. Na pierwszym roku rządzi przede wszystkim matematyka, fizyka i taka tam podstawowa chemia. Także na pierwszym roku czeka sporo nauki. Potem już łatwiej. Co najgorsze po kilku latach ciężkiej nauki nie wiadomo czy uda się znaleźć pracę w zawodzie. Bo jakoś nie pała mi się to posady nauczycielki.
^^Annie^^
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 15:59

Re: Chemia medyczna

Post autor: ^^Annie^^ »

Źle spojrzałam

Myślę, że przy odpowiednim podejściu i chęciach, może też i motywacji wszystko jest do przejścia- nawet matma i fiza- chociaż dla mnie to niezbyt wymarzone przedmioty/ Tym bardziej, że w liceum moja fizyka była na bardzo, baardzo wręcz podstawowym poziomie (mimo rozszerzenia) P Także obawy jakieś są, będą. wiadomo.

Zresztą patrząc na siatkę godzin. Chyba nie jest aż tak źle.
Alleee. patrząc na siatkę godz. na chem. kosmetyków. Czy to nie jest to samo ?/

Kurczę. czyli wychodzi na to, że te specjalizację, to tak naprawdę to pic na wodę fotomontaż. czy jak to się tam pisze P
Już sama nie wiem co robić.
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

Re: Chemia medyczna

Post autor: aagguuss1 »

Powiem Ci tak jeśli lubi się chemię to myślę że ani matematyka ani fizyka nie stoi na przeszkodzie. Ja też nie najlepiej stoję z fizyka ale próbuję na chemię medyczną jako priorytet 1 i chemię kosmetyczną priorytet 2. I tak się waham co by tu wybrać

Co do siatki godzin to rzeczywiście jest ona taka sama dla wyżej wymienionych specjalności ale tylko na przestrzeni 3 semestrów, potem wchodzą już dodatkowe, kierunkowe przedmioty.

Jeśli chodzi o magisterkę to rzeczywiście trochę słabo z tymi specjalnościami, ale mam nadzieje że to się zmieni. Chyba?

Też wybierasz się na UG na chemię? Bo ja na 100% składam tam dokumenty. Może się uda. Dostałam się na UMCS, także co miejsca na studiach to się nie martwię, ale jednak ta chemia medyczna i kosmetyczna bardziej przypadła mi do gustu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
^^Annie^^
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 15:59

Re: Chemia medyczna

Post autor: ^^Annie^^ »

No moje priorytety są takie same i już nawet się tam zarejestrowałam Poczekamy na listę i może się spotkamy Ja mam pewne obawy, co do dostania się na tą chemię. Zdawałam tylko biologie, chemie, ang. i wychodzi na to, że za jeden dodatkowy mam 0 pkt. Ale w tamtym roku podobno wszyscy się dostali. A ile masz punktów na UG na chemię? (o ile to nie tajemnica )

A dokumenty na wydz. Chemii składa się dopiero po ogłoszeniu listy przyjętych, tak Bo tu chyba nie ma 2 etapów, tylko jeden ze względu na tak późną rekrutację.
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

Re: Chemia medyczna

Post autor: aagguuss1 »

Nio to super. Zdawałam identyczne przedmioty na maturze co ty. Ale myslę ze brak drugiego dotatkowego przedmiotu nie jest problemem. Oj co do punktów na liście rankingowej to nie pamiętam ile tam tego tak dokładnie było. Ale te wyniki są w małej skali, ponizej 100 pkt.
^^Annie^^
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 15:59

Re: Chemia medyczna

Post autor: ^^Annie^^ »

No to miło ) Teraz tylko poczekamy na wyniki i od października przy dobrych podmuchach wiatru P porozmawiamy w realu
Jak na razie życz NAM powodzenia:P A ja po3mam kciuki
aagguuss1
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2009, o 11:01

Re: Chemia medyczna

Post autor: aagguuss1 »

Jasne, że życzę nam powodzenia.
Wyniki już 3 sierpnia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Daj znać na forum jak Ci poszło. Trzeba być dobrej myśli.
Olcia 77710
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2009, o 23:57

Re: Chemia medyczna

Post autor: Olcia 77710 »

Cześć dziewczyny ! zadeklarowałam sie na chemię kosm. , ale mam nadzieję , ze nie wyrzucicie mnie z tego tematu . Naprawdę myślicie , ze bez tego jednego przedmiotu mozna sie dostac ? Obyscie mialy rację ! Dostałam sie na politechnike gd.i na UAM w Poznaniu , ale najbardziej chciałabym dostac sie na UG , czyli tam gdzie mi bedzie najtrudniej , bo zdawałam bilogię , chemię i niemiecki .W dodatku jutro mija termin składania orginałów świadectw na politechnikę i moje miejsce przepada.
Życze Wam powodzenia !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości