Jakie studia wybrać na rok?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
xienka

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: xienka »

onlyma pisze:jestem w kropce.
Ja radzę Ci teraz przysiąść do przedmiotów, które chcesz zdawać i postarać się ile sił wlezie, a nie myśleć na razie o czarnym scenariuszu. A nóż dostaniesz się na to co chciałaś.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: a_niap »

onlyma pisze: Czyli że lepiej się skłaniać ku biologii.?
Znam osobe ktora teraz jest na pierwszm roku med na Wumie, po roku studiowania biologi na Sggw - z chemii medycznej ja zwolnili, histologie miala prawie taka sama jak na medycynie (histologi ogolnej uczyli sie nawet z tej samej ksiazki), poprawila mature rownoczesnie studiujac, (chodzila na korki).

Ale zapewne na wiekszosci kierunkow jest tak, ze ciezko pogodzic przygotowanie do matury z rownoczesnym zdawaniem egzaminow, oczywiscie wszystko sie da, ale jesli mialoby to byc ponad sily to lepiej zostac w domu. W koncu zawsze moze sie tak zdazyc, ze studiujac i jednoczesnie przygotowujac sie do matury oleje sie przygotowywanie do egzaminow i nie zaliczy pierwszego roku - a wtedy caly rok bez sensu stracony.

onlyma, sproboj porozmawiac z rodzicami jak oni to widza. Oczywiscie wez tez pod uwage wzgledy finansowe, bo niestety studia poza miastem to nie tylko mieszkanie, ale tez pelno innych kosztów.

W kazdym razie - przemysl to dobrze, zeby pozniej nie zalowac

I zwracaj uwage na powtarzajace sie przedmioty (na tym kierunku ktory ewentualnie bys studiowala i na med) - zwolnienia sie przydaja (oszczedza sie czas spedzony na zajeciach), a nawet jak nie zwolnia, a przedmiot podobny to latwiej sie bedzie uczyc.

Jesli powaznie myslisz o medycynie, a zdecydujesz sie jednak cos studiowac innego przez ten rok to wez jeszcze pod uwage technologie zywienia czlowieka (czy jakos tak - na sggw) - tam tez jest chemia z ktorej potem zwalniaja + fizyka (w normalnych ilosciach) - przyda sie do matury

Oczywiscie najlepsza opcja to taka ze dosaniesz sie odrazu i nie bedziesz miec takiego dylematu )
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: jagodzio »

a_niap pisze:Jesli myslisz o Uniwerku w Warszawie (tak wnioskuje po pzeczytaniu o kwaterze:P) i tam kierunek chemia to matmy jest duzo, egzamin w sesji zimowej m.in ustny. Program z fizyki jest taki jak na kierunku fizyka (z wylaczeniem chyba jednego poddzialu tylko).
Kolezanka studiuje akurat na pierwszym roku tam, wysypia sie mniej niz ja, ogolnie wiecej sie uczy. A jest z kategorii ludzi zdolniejszych.

A inna z kolezanek studiowala rok chemie na UW, teraz jest na pierwszym roku na med we Wroclawiu i powiedziala mi ze po takim - przepraszam za wyrazenie - zapie##aniu jakie bylo na chemii to teraz juz jej nic nie jest straszne.
Skoro na UW jest taki dramat, to można pomyśleć też o innej uczelni, gdzie jest kierunek chemia. Np. w Gliwicach jest ciężko, ale nie aż tak
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Batha »

onlyma, zacznij sie tym martwić po napisaniu matury
Marzenks
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:36

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Marzenks »

Też myślę o tym żeby pójść na studia na rok.
Próbuje na medycynę, ale jak nie pójdzie to chcę iść na ratownictwo medyczne - to chyba najlepsze rozwiązanie, bo jest najbardziej spokrewnione z medycyną. I mam nadzieję, że jak już się dostanę na medycynę, to jakieś oceny mi się przepiszą, bo z tego co wiem to wiele przedmiotów się pokrywa- choćby anatomia P
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: jagodzio »

Marzenks pisze:I mam nadzieję, że jak już się dostanę na medycynę, to jakieś oceny mi się przepiszą, bo z tego co wiem to wiele przedmiotów się pokrywa- choćby anatomia P
Na ratownictwie anatomia na pewno nie jest na takim poziomie, jak na lekarskim, więc na to, że Ci przepiszą ocenę, raczej liczyć nie możesz.
Marzenks
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:36

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Marzenks »

jagodzio pisze:Na ratownictwie anatomia na pewno nie jest na takim poziomie
a ja słyszałam że na ratownictwie na WUM w Warszawie anatomia jest na bardzo wysokim poziomie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Korczaszko »

o ile się nie mylę, nie ma tam łaciny. anatomii bankowo Ci nie przepiszą po żadnych studiach
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Savok »

Zasadniczo nic ci nie przepisza poniewaz profil studiow jest inny.

Swoja droga uwazam, ze za takie pomysly uczelnie powinny wystawiac rachunek.
aneciatko
Posty: 58
Rejestracja: 3 lip 2009, o 15:01

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: aneciatko »

Witam wszystkich:) też mam podobny problem. tzn ze mną jest tak, że od dawna zajmuję się głównie chemią, miałam wysokie wyniki w konkursach chemicznych,olimpiadach. W tym roku zabrakło mi 2 pkt na medycyne, a składałam tylko na jeden wydział lekarski, gdyż myślałam, że matura poszła mi dużo gorzej. planuje za rok poprawiać mature i dostać się na medycynę, jeśli się da. Na chwilę obecną idę na farmację. Studia te także nie należą do lekkich, łatwych i przyjemnych, aczkolwiek mam dużą styczność z chemią, którą bardzo lubię i częściowo z biologią. No i ponoć są też tam niektóre przedmioty typowo z wydziału lekarskiego.Jeśli farmacja mi się spodoba i nie uda mi się matury poprawić, to zostanę na niej i tez będę szczęśliwa:) a jeśli się poprawię"(:)) to będzie też dobrze, choć wiem, że może być ciężko. Pozdrawiam wszystkich wahających się i życzę trafnych wyborów:)
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: jagodzio »

aneciatko pisze:W tym roku zabrakło mi 2 pkt na medycyne, a składałam tylko na jeden wydział lekarski, gdyż myślałam, że matura poszła mi dużo gorzej.
No co Ty gadasz Kobieto Przecież jeszcze się nie zakończyła rekrutacja, a progi o 2 punkty jeszcze na pewno spadną!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości