przetłuszczajace sie wlosy

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Ciconia »

Strasznie szybko przetluszczaja mi sie wlosy.Musze je myc praktycznie codziennie a jest to dla mnie pewien problem bo mam dlugie wlosy.Kolezanka powiedziala mi ze mam myc wlosy szamponem dla dzieci i nie beda sie przetluszczac ale to nic nie daje.Sa jakies sposoby zebym nie musiala myc wlosow codziennie?zeby one byly dluzej swieze?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Hanta »

1. jeśli nie planujesz przez pewien czas publicznych wystąpień, to spróbuj trochę włoski zahartować (nie myj przez 2-3 dni, nawet jeśli nie sa już świeże)
2. staraj się myć włosy wodą o odpowiedniej temperaturze, tj. nieznacznie tylko cieplejszą od temperatury ciała, ponieważ zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura stymuluje pracę gruczołów łojowych skóry głowy
3. to samo tyczy się suszenia (suszara tylko z zimnym nawiewem)
4. szybciej przetłuszczaja się włoski rozpuszczone, które stale, nawet nieświadomie odgarniamy z twarzy itp
5. o szampon najlepiej dopytać w aptece, te dla dzieci niekoniecznie są najlepsze, bywa, że paradoksalne- przesuszają skurę głowy, to oczywiście stymuluje gruczoły i zamyka się błędne koło

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 23:14 ]
6. niewskazane jest wszystko to, co powoduje przesuszanie włosów (lokówka i prostownica), jak i wzmaga potliwość skóry głowy (turban z ręcznika na po kąpieli odpada!)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Vinci »

spróbuj umyć je w rumianku
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Gosiaczek »

heh ja myję swoje włosy prawie codziennie i działa
nigdy nie używam suszarki lokówki czy prostownicy
najlepiej idź do apteki i zapytaj o jakiś szampon
bagatha

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: bagatha »

Ja rowniez musze myc wlosy codziennie

polecam szampon i mgielke do wlosow (dostepne tylko w aptekach) firmy Radical.
mania:*

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: mania:* »

ja tez myje włosy codziennie :( :( ! i chcaiłabym zeby łosy byly duzej swieze jak mozna to uzyskac
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Kromka »

To, że mycie włosów za często prowadzi do przetłuszczania to MIT! Trzeba myć tak często jak wymaga tego sytuacja, spłukiwać długo (nawet do 2 min), raczej zimną wodą, suszyć zimnym powietrzem. Myć koniecznie 2 razy (umyć raz, spłukać i drugi raz). Osobiście bardzo mogę polecić szampon Nivea Hair Care do przetłuszczających się włosów i Timotei winogronowy (stosuję na zmianę i teraz myję już co 2 dni - wcześniej myłam rano, a wieczorem miałam już tłuste). Sama nie stosuje szamponów z apteki, bo włosy po nich są mało błyszczące.

W krańcowych przypadkach można udać się do endokrynologa - w okresie dojrzewania mogą to być zaburzenia hormonalne. Być może on coś pomorze.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Dinobryon »

Mniej więcej od 3ech lat używam Head Shoulders i w normalne dni tygodnia myje włosy codziennie. Kiedyś już zdarzały się przypadki że przez wyjazd nie było takiej możliwości i zazwyczaj 3 do 4ech dni mogłem spokojnie włosów nie myć i nie było żadnego przetłuszczania. Problemem był jedynie zapach W te ferie natomiast postanowiłem odpocząć od rutynowej codzienności i okazało się że już następnego dnia włosy były silnie przetłuszczone. Wytrzymałem jeszcze 4 dni po czym wkroczyła już mamuśka bo nie mogła na mnie patrzeć Wtedy wyjawiłem jej że normalnie włosy myje codziennie i mocno ją to zaniepokoiło. Zrobiła mi mieszankę żółtka (z jajek) i odżywki do włosów. Posmarowałem tym głowę dość dokładnie i po 10 minutach spłukałem. Przez kolejne 3 dni w ogóle nie musiałem myć włosów! Żadnego tłuszczu. Nie wiem w jaki sposób to działa ale mi pomogło. Warto spróbować. Nie polecam pójścia na łatwiznę (tak jak ja) i zaprzestania mycia na jakiś czas, bo po dwóch tygodniach ferii miałem taki łupież że kolejne dwa tygodnie spędziłem na walce z nim. U mnie problem tłustych włosów wiąże się raczej z tym że po umyciu muszę zakładać czapkę na przynajmniej pół godziny aby włosy się nie kręciły. Czynność ta powtarza się jeszcze z rana przed wyjściem do szkoły. Nie przejmuje się już tym przetłuszczaniem bo i tak czy siak wieczorem umyć się trzeba (bądź wypada jak kto woli) i te 5 minut na przepłukanie włosów nie robi różnicy. Dla tych najbardziej zdesperowanych polecam to żółtko z odżywką. Powinno pomóc. Nie wydawajcie pieniędzy na medykamenty ani żadnesuper szampony. W takich przypadkach lepiej przypomnieć sobie o naturze
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: dziewanna »

Tluste wlosy maja kilka glownych przyczyn:
-okres dojzewania, organizm ma wzmorzony okres wzrostu, wowczas wiecej wydzielamy roznych subtancji,
- stres, nerwy, zle odzywianie, zbyt czeste mycie glowy, niewlasciwa pielegnacja wlosow
itp itd


Niektore szampony, zwlaszcza dla dzieci i niemowlat natluszczaja skore wlosy, wiec dla osob z wlosami ze sklonnoscia do przetluszczania sie nie zaleca sie ich uzywac,
Osoby ktore intensywanie sie poca, moga rowniez miec sklonnosc do tlustych wlosow (choc to nie jest regula), wowczas nalezy ograniczyc nadprodukcje loju, natluszczania skory glowy przez organizm
Zle odzywianie zwlaszcza slodycze, tluszcze itp. sprzyjaja tlustym wlosom, do tego stres i zdenerwania
Niewlasciwa pielegnacja: jest zasada ze kazdy czlowiek musi znalezc swoj szampon, odpowiedajacy jego wlosom, szampon nalezy zmieniac co 3 miesiace np. mozna myc jednym przez 3 miesiace i drugim przez nast. 3 i wrocic spowrotem do pierwszego.
Wazne sa tez przyrzady do pielegnacji wlosow, szczotka musi byc czysta, nie suszymy suszarka elektryczna jesli to mozliwe itp.
Ziola sa pomocne, ale same ziola bez diety, higieny wlosow nic nie zdzialaja.
Czarna_Mamba
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Czarna_Mamba »

Możesz spróbować dostępnego w aptekach szamponu przeciwłojotokowego zwykle śmierdzą i brzydko wyglądają ale działają. To koszt ok 30 zł w zależności od produktu.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: Anielica88 »

Ja bym nie mogla zmieniac szamponu co 3 miesiace. strszliwy lupiez bym miala a to raczej dziala na moja niekorzysc.lubie miec czyste wlosy ale bez dodatkow
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: mila1301 »

Ja mam krótkie włosy (obecnie zapuszczam), ale niestety też mam problem z przetłuszczającymi się włosami i prawdę powiedziawszy to nie znam osoby, która nie miałaby takiego problemu. Stosuję szampony, ale mimo to muszę myć włosy co 2/3 dzień. Niedawno stosowałam również szampony przeciwłupieżowe. Zmniejszały one ilość łupieżu, ale nie spowodowały całkowitego zaniku. A o żółtku jaja kurzego również słyszałam, ale jakoś jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Z tego co wiem, to bardzo dobrze się pieni.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: przetłuszczajace sie wlosy

Post autor: dawidw »

ja mam włosy krótkie, myje codziennie(szamponik fructis- hmm ten zapach) i nie mam owego problemu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości