jak zamienić kilometry na wspolrzedne geograficzne

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
grissom1
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2009, o 19:29

jak zamienić kilometry na wspolrzedne geograficzne

Post autor: grissom1 »

witam wszystkich!

Mam nadzieje, ze znajde tu pomoc, mam pewien problem do rozwiazania, otoz mam podane wspolrzedne geograficzne i chcialbym znalezc obiekty w promieniu X km od tego punktu. Wiem jak oblicza sie odleglosci miedzy wspolrzednymi geograficznymi, ale niestety to mnie nie ratuje, poniewaz chcialbym poznac odwrotna metode - czyli zamienic kilometry na wspolrzedne, o ile nie komplikuje sobie sprawy, to chcialbym zrobic cos takiego:
mam podane punkty x i y (szer. i dlug. geograficzna), zamieniam km na dane geograficzne (zx i zy) i pobieram obiekty o wspolrzednych zawierajacych sie w przedziale od x-z do x+z i y-zy i y+zy

bede wdzieczny za pomoc lub naprowadzenie, jak to inaczej obliczyc. Nie chce korzystac z obliczania odleglosci dla kazdych wspolrzednych geograficznych - optymalizacja
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości