Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
ja

biola na UJ

Post autor: ja »

mam pytanie czy faktycznie na uj tak zaniedbuja studentow i czy za wszelka cene chca sie ich pozbyc? bo takie mni sluchy doszly. aha i jeszcze jedno czy te kursy (a troche ich jest) co oni oferuja stoja na dobrym poziomie? z gory dzieki za pomoc :) [/b]


Vinci: przenosze posty do podbnego tematu
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2006, o 12:44 przez ja, łącznie zmieniany 3 razy.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Nie wiem kto Ci takich glupot nagadal. Studia to studia. To juz nie jest szkola srednia ze wychowawca za toba chodzi i martwi sie o twoje oceny. Tu jestes zdany tylko na siebie. Jezeli ktos wybiera sie na biologie a nie umie chemii to trudno zeby trzymali go tu na sile. Prawdą jest ze na 1 roku duzo osob odpada, przewaznie z powodu chemii lub botaniki. I pewnie oni takie wstetne ploty potem rozglaszaja Ale jak ktos sie nie uczy albo nie chodzi na wyklady niech potem nie ma pretensji.
A jezeli chodzi o kursy - to o ktore ci chodzi? - obowiazkowe czy dodatkowe? Tak czy siak wszystkie sa na bardzo dobrym poziomie. Wszak biologia na UJ to jeden z najlepiej kształcacych kierunkow w Krakowie (nie wymyslam tylko w zeszlym roku pisali o tym w gazetach)
Pzdr
koperek

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: koperek »

witam wszystkich przyszlych bilogow ) jestem juz 4 lata po studiach oczywiscie bilogii na UJ i nie zaluje ze, wybralam wlasnie ten kierunek, bylo super, to prawda ze cisneli, zwariowanych profesorow tez nie brakowalo i tam, na biologii jest bardzo duzo zajec terenowych, wycieczek.4 lata to juz troche czasu wiec pewnie sie troche pozmienialo, ale z tych 3 kierunkow to polecalabym biologie :) a z praca ciezko niezaleznie jaki kierunek sie skonczylo, ja wyladowalam w szkole i teraz piluje licealistow )
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Koperku! Czy mozesz mi podac tytuly ksiazek potrzebnych na III roku (biologii na UJ)?! Bylabym wdzieczna. Pzdr
koperek

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: koperek »

nie ma problemu, napisz tylko o jakie Ci przedmioty chodzi, czy duzy czy maly kurs i u kogo, bo ja nie wiem jakie teraz sa kursy na III roku :)
koperek

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: koperek »

a mozesz mi powiedziec w jakim jestes zakladzie? kto jest twoim opiekunem? ja pisalam prace u witalinskiej, powinnas ja kojarzyc, ona za moich czasow prowadzila kurs : zoologia kregowcwe KD,
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Mysle ze przez te kilka lat podreczniki sie nie zmienily - chodzi mi o tytuly/autorow ksiazek do biofizyki, ewolucjonizmu, mikrobiologii, fizjologii zwierzat, fizjologii roslin, immunologii, filozofii. Jezli cokolwiek pamietasz to napisz. Ja jestem w zakladzie Bilogii Komorki na Biotechnologii- zobaczymy co z tego bedzie. A jezeli chodzi o p. Lucynke Witalinska to pewno ze kojarze - nasluchalam sie o niej takich rzeczy ze sie jej strasznie balam - a niepotrzebnie bo to bardzo sympatyczna kobieta jest. W tym roku tez dala niezly wycisk z zoologii ale ja zaliczam sie do grona szczesliwcow ktorzy zdali w I terminie. A tak nawiasem mowiac to u nas juz nie ma podzialu na kursy duze i male. Wszyscy maja to samo (no oprocz chemii organicznej na 1 roku). Serdecznie pozdrawiam
Magdalenka
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2006, o 08:53

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Magdalenka »

A ja zacznę w paździerrniku drugi rok biologii, która w sumie nie byla kerunkiem na który chcialam iśc najbardziej, ale dostałam się tu. i nie żałuję. Jak będziecie mieć jakieś pytania, prośbę o notatki z poprzedniego roku, książki, albo pomoc to piszcie:)
Tu albona maila. pozdrawiam serdecznie
Rana_Ridibunda

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana_Ridibunda »

muppet!a kto jest twoim opiekunem?bo ja w tym samym zakladzie:D
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Wolalabym, zeby pozostalo to moja slodka tajemnica Wszak jest to osoba prywatna i nie udzielila mi zgody na upublicznianie jej danych osobowych Pzdr
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Marcinek1 »

Mam pytanie co trzeba zrobic aby sie dostac na UJ na wydzial biologi?Prosze pisac na e-maial badz gg .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Vinci »

Prosze pisac na e-maial badz gg .Pozdrawiam
FORUM NIE JEST OD TEGO ZEBY PISAC NA EMAIL! aby sie dostac na biologie na UJ trzeba sie uczyć biologii dobrze, zdać ja na maturze, zlozyc papiery na UJ zapalcic oplate rekturacyjną i w rezie jak sie dostanesz dowiezc reszte dokumentów, cieszyć sie.
koperek

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: koperek »

no troszke sie pozmienialo przez te pare lat jesli chodzi o tok studiow ) az z ciekawosci weszlam na strone binoz-u, na wyklady z biofizyki nie chodzilam, bo pokrywaly mi sie z metodyka nauczania, a egzamin wygladal tak ze testy krazyly przez wiele lat, wiec wystarczylo sie ich nauczyc, wiec nawet nie wiem jaki podrecznik, z fizjologii zwierzat polecam traczyka, jest super i trzeba ja wykuc od deski do deski, co do mikro i iimmunologii to u nas wystarczyly tylko wyklady, ale jest taka malutka ksiazeczka o wirusie hiv pani Plytycz i ja polecam, w niej podstawy immunologii sa super omowione, ewolucjonizm - to korzystalam z pewnej ksiazki ale nie pamietam tytulu, moze mechanizmy ewolucji? autorow bylo wielu m.in. rafinski (postrach studentow za moich czasow) szymura, na okladce byla chyba zaba ) filozofii nie mialam, a co do fizjologii roslin to glownie bazowalam na notatkach z wykladow, niestety nie pamietam czy byla jakas konkretna ksiazka. pozdrawiam :) mam nadzieje ze troszke ci pomoglam :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości