I rok :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

kupuje sie to tez w sklepie medycznym-choc mi skalpel sie do niczego nie przydal,ale inne grupy cos tam podobno preparowaly(choc nie wiem czy swoim skalpelem czy wreczyl im go asystent ) .peseta zalezy.ja nigdy jej nie uzywalam bo wolalam babrac sie w trupkach rekami ale jak ktos bardziej brzydliwy czy po prostu tak mu wygodniej to peseta sie jak najbardziej przyda-ale nie na pierwsze zajecia(po co do kosci skalpel i peseta?)tylko dopiero jak sie zaczna jakies miekkie preparaty,chociazby konczyna gorna.
kosci kupowac?hehe,pewnie sie gdzies da,ale na pewno to co na zajeciach wystarczy-niektorzy kupowali lub pozyczali czaszke ale to dopiero na poczatku drugiego polrocza jak juz
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: I rok :)

Post autor: cypryjka »

sztuczne ko?ci na nic Ci si? nie przydadz?
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: I rok :)

Post autor: biofizchem »

jakby ktos by? ciekawy to ju? jest rozpiska zwi?zana z anaotomi? prawid?ow? kiedy kolokwia i takie tam pozdrawiam
Meggi123
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2009, o 08:23

Re: I rok :)

Post autor: Meggi123 »

Mo?e to g?upie pytanie ale co to w?a?ciwie te szpilki wszyscy o tym mówi ? a ja nie doko?ca wiem o co chodzi jak to wygl?da?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: I rok :)

Post autor: Grzybu123 »

Jest np kr?g szyjny, jest na jedyn z ?uków wsteczka (albo wbita jest szpilka) i muszisz nazwa? t? cz? anatomiczn? (pewnie pe?n? nazw?, czyli ?uk taki i tak kr?gu takiego i takiego szyjnego, wraz z odpowiednim mianem anatomicznym (niestety pewnie w odpowiedniej deklinacji )).

Tak to wygl?da wsz?dzie wi?c w Bydzi pewnie podobnie.
desperateembryo
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2009, o 12:26

Re: I rok :)

Post autor: desperateembryo »

czy kto? móg?by mi poradzi?, jak najsprawniej dosta? si? do dziekanatu na Jagiello?sk? 13 spod dworca kolejowego?
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

hmm,z PKP wsiadasz w jakikolwiek autobus ktory jedzie na Rondo Grunwaldzkie a jezdzi tam ich kilka
a stamtad tramwaj 3kierunek wyscigowa lub tramwaj8 kierunek kapu?ciska i wysiadasz na przystanku rondo jagiellonow i juz jestes przy budynku collegium medicum tylko trzeba przejsc przejsciem podziemnym
desperateembryo
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2009, o 12:26

Re: I rok :)

Post autor: desperateembryo »

dziekuj? Izi za pomoc.a powiedz mi jeszcze lepiej wysi? na g?ównym czy gdzie? po drodze?
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: I rok :)

Post autor: biofizchem »

chyba najszybciej i bez przesiadek podjedziesz autobusem 54z pkp na rondo podje?dza prawie pod sam budynek tylko musisz przej?c pod ziemi? na drug? stron? ca?a droga to oko?o 15 min
ale sprawdz jeszcze bo mo?e od 1.09 jest zmiana
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

no tak racja,teraz 54 jedzie normalnie,to nim bedzie najlepiej
a wysiadz na glownym,stamtad najwiecej autobusow pozniej jedzie
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: I rok :)

Post autor: Ash »

Izi czy mog?abys dok?adniej wyjasnic na czym polega robienie tych opisów teoretycznych na biofizyke? Bo mam od kole?anki kserówki jaki? ?wiczen numery od 1 do 24 i tam jest do ka?dego ?wiczenia podane: ZAGADNIENIA oraz OPIS TEORETYCZNY (taki krótki). Trzeba b?dzie to jako? rozwin czy o co chodzi?
I jaka ksika przydaje sie do nauki biofizyki? Jaroszyk czy cos innego? Bo nie wiem w co sie zaopatrzy?. A i czy przyda si? na biologi? medyczn? GENOMY Browna? Czy lepsza jaka? inna lekturka? D
I ostatnie pytanie- czy fartuch z krótkim r?kawem b?dzie ok czy lepiej jednak d?ugi (r?kaw oczywiscie )?
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

tzn nie wiem co masz za kserowki ale na pierwszych zajeciach podadza Wam strone na ktorej bedziecie miec przypisane cwiczenia(no i podziela Was na paryP) i tam beda wlasnie zagadnienia-czyli to to teoretycznie trzeba bedzie umiec jesli by asystent pytal,a opis teoretyczny to te zagadnienia ktore trzeba opracowac pisemnie-czyli rozwijasz te punkty na maksymalnie kartkeA4-w praktyce nikt tego nie czyta wiec mozesz napisac sobie tam nawet przepis na kaczke w buraczkach ale bez tej kartki Cie nie wpuszcza na pracownie

hmmm.a slyszalas o takiej ksiazce jak WIKIPEDIA? do przygotowania na cwiczenia wiedza internetowa wystarczy w zupelnosciP ale jesli chodzi o egzamin,czy w ogole jak ktos ma taka nieodparta potrzeba solidnego przygotowania do zajec to Jaroszyka wszyscy polecaja-ja nie wiem czy jest dobry,ale moge go sprzedacP bo mam w stanie nieuzywanym,choc nadgorliwe dziecko sobie kupilo nowiusienkiego i nawet go nie otworzyloDDD

na biologie-nie,nie przyda sie-jedynie Drewa jesli chodzi o genetyke-na pewno nie bedzie na kole czy egzaminie niczego ponad to, i takie skrypty uczelniane do parazytologii ale to pozniej

fartuch jaki chcesz-ja mialam z dlugim i bylo mi tylko goraco i niewygodnie,bo ciagle musialam podwijac rekawy ale tez jakos uszloP ten fartuch przyda Ci sie tez na chemie
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: I rok :)

Post autor: cypryjka »

ja tam bym wybra?a fartuch z d?ugim r?kawem. Lepiej ubrudzi? fartuch ni? np sweter od formaliny
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości