I rok :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

a mam jeszcze takie pytanie odno?nie ?aciny. Jak uczy?em si? tego j?zyka przez 3 lata w wymiarze 2 godzin tygodniowo, to czy mog? liczy? na zwolnienie, jak to robi? na WUMie
pozdrawiam
Ash
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009, o 10:08

Re: I rok :)

Post autor: Ash »

No ja mam w?a?nie punkty do tych ?wiczen z biofizyki. Te ?wiczenia ka?dy musi opisa? WSZYSTKIE? I ka?de na 1 str A4? Domy?lam si?, ?e oczywiscie r?cznie. xd

A co do ?aciny to te? mam zamiar si? zwolni?. S?ysza?am od starszych kole?anek, ?e wystarczy da? ?wiadectwo na którym b?dzie ocena z ?aciny i jak si? ma tam 4 lub 5 to mo?na si? zwolni?. Potem zaliczamy wcze?niej egzamin (chyba kwiecie?). Trzeba wku? bodaj?e 30 sentencji i omówi? je gramatycznie.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

no tak jak pisalam cwiczenia beda przydzielone na kazda pare-9 cwiczen trzeba zrobic,a tak,koniecznie recznie,zebysmy nie mogli zrobic magicznego hokus-pokus.kopiuj-wklej i nie mieli za latwo:P
co do laciny to tak-mozna byc zwolnionym jesli sie mialo ja conajmniej2 lata-nie chodzi sie wtedy na zajecia a zalicza tak wlasnie kolo kwietnia-rzeczywiscie to30 sentencji(dostepnych zreszta w gotowych,opracowanych wersjachD),wiec nie jest to zaden problem zdac
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: I rok :)

Post autor: biofizchem »

nigdy w ?yciu nie mia?am ?aciny i mam pytanie czy na anatomi trzeba dobrze mówi? te nazwy kónczyn ko?ci i tak dalej zn. z tym iloczasem i akcentem ? czy jets trudno si? nauczy? jak kto? nigdy nie mia? ?aciny czy ?atwo to za?apa przejrza?am wt?pn? gramatyk? i tam by?o jak czyta si? coniektóre litery czy to wystarczy czy trzeba ?l?cze? nad idealn? wymow? ka?dziutkiego s?owa na anatomie czy na lekcje?
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

dzi?kuj? bardzo za odpowied?
biofizchem, ?acina nie jest trudna, wymowy nauczysz si? z pewnosci? bardzo szybko, pó?niej to ju? samo przychodzi. A gramatyka to jest praktycznie wszystko na pami - ko?cówki tych wszystkich deklinacji i czasów:)
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

to prawda,lacina trudna do nauczenia nie jest,a na anatomii naprawde kompletnie nie wazny jest akcent(a ten iloczas to ja nawet nie wiem co to jest,hehe a mialam 4,5 z zaliczenia z laciny co wlasnie pokazuje jak bardzo trzeba ja umiec )
wazne sa natomiast koncowki,zarowno przy odpowiedzi ustnej(szczegolnie u niektorych asystentow) a juz zawsze na kolokwiach,bo za kazda bledna koncowke odejmuja 0,5pkt na szpilkach
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

Izi mog? mie? do Ciebie jeszcze jedno pytanie
jak wygl?daj? pierwsze zaj?cia z anatomii czy asystenci rzeczywiscie odpytuj? z materia?u przewidzianego na pierwsze ?wiczenia
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

mozesz
na pierwszych zajeciach rzeczywiscie odpytywali wszyscy asystenci z wyjatkiem mojego kochanego asystenta
tylko ze dwoja na pierwszych ani na nastepnych anatomiach sie nie przejmujcie-co prawda niektorzy asystenci(przynajmniej trzej )wymagaja wszystkich zaliczonych wejsciowek zeby byc dopuszczonym do kolokwium ale to bez problemu idzie poprawic
a niektorzy przeprowadzaja je tylko tak dla zasady i mozna teoretycznie nawet zadnej nie miec zaliczonej a kolo i tak piszesz
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

dzi?ki
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: I rok :)

Post autor: cypryjka »

ja bym nie przesadza?a z tym, ?e bez problemu mo?na poprawi?. Ojjj problemy by?y.
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: I rok :)

Post autor: biofizchem »

ja mam pytanie czy na ka?dych zajeciach z anatomii by?y wejsciówki czy tylko na wybranych jak one wygl?da?y pytania typu opisz gdzie cos jest czy o nazwy ?aci?skie z jednej strony ju? chcia?abym zacz , bo jestem ciekawa jak to wygl?da a z drgiej boje si? tej nauki pozdro i dzi?ki za odpowiedzi
Natalia;)
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, o 05:37

Re: I rok :)

Post autor: Natalia;) »

Wiec moze ja teraz odpowiem:D Iza widz?, ze sie udziela:D
Wiec wejsciowki naprawde zaleza od asystenta, zwykle sa zawsze, ale niektorzy asystenci wymagaja dzo, inni mniej, wiec najlepiej jak bedziecie wiedziec juz z kim macie anatomie, wtedy bede w stanie Ci powiedziec jak bedzie u danego asystenta. To zalezy, na poczatku przy osteologii mj asystnet pytal po lacinie co gdzie na kosci sie znajduje, ale sie nie przejmujcie- calej mojej grupie rece sie trzesly z nerwow a ja mimo, ze cos wiedzialam kompletnie mialam pustke w glowie. Ale to z czasem minie. Pytania na wejsciowkach sa opisowe, co gdzie jest ze szpilkami pytaja na kolokwiach, wtedy sa wbite szpilki w szczegoly anatomiczne i sie pisze po lacinie, a wejsciowki sa bardziej opisowe.
Nie boj sie:) Na poczatku moze bedzie ciezko sie przestawic z liceum, ale jest dobrze, czasem ciezko, w innych grupach na anatomii gorzej, ale wszystko da sie przezyc:)
Jestem po I roku, jakby ktos chcial materialy i sie czegos dowiedziec jeszcze to piszcie!
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

czyli je?eli pierwsze ?wiczenia, tj: Osie i p?aszczyzny cia?a. Budowa ogólna ko?ci. Rodzaje pocze? ko?ci. Podzia? szkieletu.
Budowa kr?gów. Kr?gos?up jako ca?o."
to asystent mo?e mi np. pokaza? atlas i kaza? mi pokaza?, gdzie np. jest fovea dentis? albo omówi? osie cia?a ludzkiego
przepraszam, ze tak si? pytam dosy? nietypowo, ale wol? by? pewnym
czyli tak naprawd?, id?c na ka?de ?wiczenie, czy to z ko?czyny górnej, dolnej, czy z mózgowia, to ju? musz? by? w jakim? stopniu tegi wyuczony?
dzi?ki bardzo z góry za odpowied? i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości