biologia na UMK

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
magnolia

biologia na UMK

Post autor: magnolia »

Czy jest ktos z UMK,kierunek-biologia? Jakie macie zdanie na temat studiow właśnie na tym uniwersytecie? :twisted: jestem na 2 roku i powiem szczerze, ze obawiam sie o przyszłość,gdyŻ mamy moŻliwość wyboru specjalizacji (na trzecim roku) tylko spośród dwóch -ogólnej i molekularnej oraz medycznej( podobno jest mało miejsc i cięŻko się dostać).W innych miast jest większa moŻliwość wyboru, co być moŻe wiąŻe sie z otrzymaniem ciekawszej pracy w przyszłości. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy faktycznie jest tak ze wybor specjalizacji ma duŻy wpływ na pracę? w razie czego jest moŻliwosc przeniesienia sie , ale nie wiem czy to jest dobry pomysł :wink:
Ciekawy

Re: biologia na UMK

Post autor: Ciekawy »

A moŻesz napisać jak się studiuje biologię na UMK bo się zastanawiam czy tam na studia nie iść (jedna z opcji właśnie na biologię ) :)
magnolia

Re: biologia na UMK

Post autor: magnolia »

studia sa ok,wg mnie, choć jest część osób którym jest cięŻko,ale nie ma co się zraŻać , wszystko jest do przejścia.Z przedmiotów wydaje mi się, Że najtrudniejsza moŻe być chemia, bo ta stoi na dość wysokim poziomie.Jest sporo laborków,zoologia,biofizyka,matma nie są az tak trudne. generalnie jest miła atmosfera wśród studentów.Mogę zaznaczyć , Że biotechnologia ma bardzo podobne przedmioty (praktycznie te same prócz genetyki i inŻynierii),poziom trudności podobny.Jakbyś miał jakies pytania konkretne to pisz.
magnolia

Re: biologia na UMK

Post autor: magnolia »

właściwie to Żle mi się napisało , bo biotechnologia właśnie ma na 1 roku genetyke, a my ją mamy na 3-cim.
shiri
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2006, o 10:00

Re: biologia na UMK

Post autor: shiri »

hej nie wiem magnolia czy jeszcze zajrzysz w ten temat. Jeśli tak to mogłabys podać mi swojego maila? jestem po pierwszym roku biologii tez na umk i potrzebuje rady kogoś ze starszego rocznika. Gdyby coś to mój [at].pl
supernatant
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2006, o 22:45

Re: biologia na UMK

Post autor: supernatant »

Jeżeli chodzi o studia sa ok. Co do specjalizacji to polowa roku (profil rośliny) przechodzi na specjalizację ogolna i molekularna, a druga połowa (profil zwierzecy) na biologie medyczna. Jezeli chodzi o pisanie pracy na zakladzie biologii medycznej to rzeczywiscie dosc ciezko sie tam dostac. Przyjmowane sa ok 4-5 osob, w zaleznosci w ktorym roku. Mnie studia się podobają. Jezeli chodzi o prace, to masz pewnie takie same szanse jak po kazdej biologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości