Konkurs biologiczny w gimnazjum- czy warto?

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Konkurs biologiczny w gimnazjum- czy warto?

Post autor: szizii »

Witam forumowiczów:)
Ostatnio zastanawiałam się nad udziałem w olimpiadzie biologicznej. Właściwie planuję to od niedawna, bo tak naprawdę miałam wybrać matematykę, więc z biologii nie jestem nic a nic przygotowana. Czy miałabym jakąkolwiek szansę zostać chociaż finalistką olimpiady biologicznej, gdybym już zaczęła się przygotowywać? Przez pierwszy etap bez problemu bym przebrnęła, bo akurat tam jest anatomia, więc tą musiałabym dobrze powtórzyć i ewentualnie pouczyć się więcej jakiś dodatkowych rzeczy. Bardziej martwią mnie dwa następne etapy, zawierające już materiał, którego nie znam i wkuwania miałabym bardzo dużo. Czy w ogóle mam jakąś szansę czy powinnam dać sobie spokój?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, o 16:53 przez szizii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Konkurs biologiczny w gimnazjum- czy warto?

Post autor: paaula »

Hmm. moim zdnaiem nie wiem czy powinnas az tak startowac w tym konkursie.Bo w koncu jeżeli idziesz na matematyke a nie na biologie a nie zajmiesz jakiegos znaczącego miejsca w biologii to nie warto gdyż do nieczego to Ci nie będzie przydatne bo biologie razczej na matematyke się nie liczy. Ale nie mówie że nie- sama startuje w tym konkursie ale dla mnie biologia jest ulubionym przdmiotem. Może zastanów się czy nie warto zając się matematyką? Bo jeżeli zdecydowałabyś się na biologie to musiałabyś się do tego nieźle przyłożyć i czasu by ci to też zajęło a nie zawsze się udaje jak mi w tamtym roku na rejonowym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości