Zielnik - Ogólny wygląd

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Love
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2008, o 17:45

Zielnik - Ogólny wygląd

Post autor: Love »

Przez Wakacje mielismy zrobic zielnik z 50 roślin. I oczywiście zrobiłam oznaczyłam przykleiłam na kartkach, włożyłam do koszulek. Jednak chciałabyłm wiedzieć, czy pierwszastrona z zielnikiem to ma byc od razu kartka z roslina czy napisać Zielnik i moje Imie i Nazwisko. Czy w zielnikach są jakiś spisy tresci ? Jeśli tak to z przodu z tyłu? I czytałam, że powinno się zamiesić w zielniku wykaz kluczy z których się koszystało. Czy jest obowiązkowe i gdzie to się umieszcza w zielniku?

Pytam,bo nie mogę znaleść nigdzie tych informacji, a chce dostać dobrą ocenę.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Zielnik - Ogólny wygląd

Post autor: grzyb_m »

Love pisze:Jednak chciałabyłm wiedzieć, czy pierwszastrona z zielnikiem to ma byc od razu kartka z roslina czy napisać Zielnik i moje Imie i Nazwisko.

Możesz poszeregować rośliny rodzinami i przed każdą rodziną włożyć w koszulce kartkę z nazwą łacińską i polską. Nie musisz robić strony tytułowej gdyż imię i nazwisko jest podane przy każdej roślinie.
Ogólny wzór podpisów:
Gatunek
Rodzina
Miejsce zbioru
Siedlisko
Data zbioru
Leg. (zebrał i oznaczył) tu wpisujesz Twoje imię i nazwisko
Tak wygląda kompletny opis i tak powinno się opisywać karty z zielnika.
Love pisze:Czy w zielnikach są jakiś spisy tresci ? Jeśli tak to z przodu z tyłu? I czytałam, że powinno się zamiesić w zielniku wykaz kluczy z których się koszystało. Czy jest obowiązkowe i gdzie to się umieszcza w zielniku?
Nie stosuje się żadnych spisów treści. Ale zielnik jest pewnie do gimnazjum albo liceum więc jak zrobisz spis treści to się nic nie stanie, chociaż jak by to wyglądało ? Podawała być Nazwy i nr stron ? Trochę bez sensu. Wykazu kluczy też nie zamieszczasz.
Love
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2008, o 17:45

Re: Zielnik - Ogólny wygląd

Post autor: Love »

Ale my mamy podac w kązdym opisie

Gatunek
Rodzina
Miejsce zbioru
Siedlisko
Data zbioru

Poztym tzn. ze Zielnik od razu zaczynam jakas roślinką?
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Zielnik - Ogólny wygląd

Post autor: grzyb_m »

Nie wiem czy jest sens robić stronę tytułową, nawet jeśli nie podpisujesz się przy każdej roślinie. Z resztą zrób jak uważasz, tak czy tak będzie dobrze. Nie mówimy tu poza tym o zielniku typowo naukowym.
Love pisze:Poztym tzn. ze Zielnik od razu zaczynam jakas roślinką?
teraz już zależy od Ciebie
akinimoda0
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2009, o 16:05

Re: Zielnik - Ogólny wygląd

Post autor: akinimoda0 »

Ja też musiłam robić zielnik, co do pierwszej strony warto sięwysilić i coś dać, jakiś napis, czy coś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości