pomoce biologiczne

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

pomoce biologiczne

Post autor: lolkaa92 »

z jakich książek zbiorów zadan korzystacie uczac sie biologi? (nie chodzi m i tu o podręcznik w szkole) ja korzystam z notatki z lekcji iwony żelazy i trening przed maturą"B.Bukała znacie jakis dobre inne pomoce, zbiory zadan z ciekawymi zadaniami
(nie chodzi mi tu o arkusze maturalne)
doktoorq
Posty: 17
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:46

Re: pomoce biologiczne

Post autor: doktoorq »

Ja do matury uczyłem się człowieka z Hosera, genetyki z Operonu 3, zoologii z Operonu 1, roślin z własnych notatek, polecam też Biologię Villego.
Nie używałem zbiorów zadań, tylko wydrukowałem sobie wszystkie arkusze maturalne jakie znalazłem.
System nauki to 2-3 razy dziennie po 45-60minut, jak już widzisz, że nie zapamiętujesz to zrób sobie 30-60minut przerwy.
W moim wypadku ta metoda nauki opłaciła się.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: pomoce biologiczne

Post autor: sasanka55 »

dobry jest zbiór zadań maturalnych: Matura na 100% wyd. PWN, autorki: Hanna Skrzypczak, M. Sobkowiak, G. Wojciechowska. Polecam, zadania pogrupowane tematycznie co ułatwia powtórki
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: pomoce biologiczne

Post autor: zielenica »

lolkaa92 pisze:notatki z lekcji iwony żelazy
hehe, moja wychowawczyni XD Notatki z lekcji i pierwszy tom Szweykowskich. do matury zdecydowanie za dużo, ale na pierwszym roku biologii na Bezkręgowcach i Biologii roślin mało co nowego musiałam przyswajać P ale i tak dużo ciekawych rzeczy można tam było znaleźć, mnie to bardzo zachęciło do wyboru takich a nie innych studiów
Bukała jest fajna, bo zmusza do myślenia, dużo zadań jest na kombinowanie, a nie suchą wiedzę z książek rysunki i wykresy, jak na maturze.
Jeszcze zbiór zadań, taki ciemnozielony, stare wydanie niebieskie, tzn zbiór testów, ABCDE, wyd. Medyk. Ville przyjemny, bo dużo obrazków, a i biochemia (przynajmniej wg mnie) łopatologicznie napisana
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: pomoce biologiczne

Post autor: lolkaa92 »

a co myślicie o tych zbiorachwarto je kupić czy nie?

Repetytorium (biologia na 100%) z PWNu (z samymi zadaniami)
- Repetytorium wyd. MAC Edukacja (również same zadania)
- Zbiór Omegi pakiety zadan bukała Część I Pakiety Zadań. Część II Testy
- Zbiór wyd. Park Edukacja

chodzi o to ze chce sobie wyrobić zdolność kombinowania, bo kuje na spr z bioli a i tak mam 4 i 3ltspr z bioli to mam zadania z arkuszy maturalnych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości