Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekiny

Post autor: godziasia »

no właśnie, tak jak napisała Tahtimittari, wszystko zniszczyć? Jadowite płaszczki? Piranie? Albo chociażby na lądzie: jadowite węże, groźne pająki, bawoły afrykańskie. Gdybyśmy mieli wybić wszystko co nam zagraża, chyba zostalibyśmy sami na tej planecie.
Mam nadzieję, że autor nie odbierze tego jako atak na siebie, bo nie był to taki cel tego posta, a chyba wyszedł mi w takim tonie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Puma

Post autor: WojtekB »

badger pisze:trzeba tępić za wszelką cenę póki nie jest za późno
No cóż sądzę, że w przypadku trzech gatunków - wspomnianego w artykule szopa pracza oraz norki amerykańskiej i jenota - ciężko będzie je usunąć z naszej przyrody. Za bardzo się zadomowiły u nas, stanowią konkurencję dla naszych rodzimych drapieżców oraz zagrożenie dla rodzimego ptactwa i drobnej zwierzyny

Nie mówiąc już o innych gatunkach
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Puma

Post autor: badger »

Tak, w ich przypadku jest za późno ale jeszcze nie jest za późno w przypadku bernikli kanadyjskiej czy żółwia ozdobnego.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Puma

Post autor: yeast »

Jesli te pumy naprawde odstrzelono, to mnie to troche dziwi - naprawde nie dalo sie uspic
Nikki

Re: Puma

Post autor: Nikki »

yeast pisze:Jesli te pumy naprawde odstrzelono, to mnie to troche dziwi - naprawde nie dalo sie uspic
Mnie w ogóle ciekawi czy to prawda wszystko dokładnie o tych pumach.
Co do usypiania to czytałam gdzieś tłumaczenie, że zdążyłyby odejść zbyt daleko zanim by to zaczęło na nie działać i że za blisko musieliby do nich podejść. Zresztą to jest też w tym linku:
wojtas007 pisze:tutaj jest wszystko opisane Gdzie się podziała puma ?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Puma

Post autor: WojtekB »

yeast pisze:Jesli te pumy naprawde odstrzelono, to mnie to troche dziwi - naprawde nie dalo sie uspic
Tak jak w podanym przeze mnie linku oraz z wypowiedzi Nikki:
Gdzie się podziały?
Zostały po prostu zastrzelone. Ministerstwo przyznaje:

na odstrzał pum daliśmy zgodę Trzy lub pięć drapieżników uciekło z hodowli w Czechach. Nasi myśliwi zastrzelili je w tajemnicy. Nie ma już tajemniczego kota, który wiosną w różnych częściach kraju zagryzał duże leśne zwierzęta i wzbudzał popłoch, podchodząc pod płoty gospodarstw".
Ja sądzę jeszcze, że władze po prostu nie chciały dopuścić do powtórki z obławy tygrysa, kiedy to w całym zamieszaniu zginął weterynarz, którego postrzelił policjant. Więc władze postanowiły w ten sposób załatwić kwestie pum.

Zresztą nie wiadomo czy te pumy zostały naprawdę zabite - ale chyba to prawda, jak centra kryzysowe zostały odwołane.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Puma

Post autor: yeast »

Nikki pisze:Co do usypiania to czytałam gdzieś tłumaczenie, że zdążyłyby odejść zbyt daleko zanim by to zaczęło na nie działać i że za blisko musieliby do nich podejść
Wydaje mi sie to sciema - usypianie zwierzat w celu ich przetransportowania jest normalne i wcale nie czeka sie 40 minut. Moze komus po prostu sie nie chcialo wysilac:/.
Detektyw Monk

Animal Planet

Post autor: Detektyw Monk »

Bardzo lubię programy na Animal Planet .Zwłaszcza zwierzęta w naturze.Wy też oglądacie tą stacje ? Uważacie ,że ma dobre programy?
Dexter_J

Re: Animal Planet

Post autor: Dexter_J »

O matko. Ten temat do hyde parku! Gdzie jest moderator?
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Rekiny

Post autor: Orchidea »

Jeśli chodzi o rekiny,to faktycznie piękne bestie ) Ale równie piękne - jak i niebezpieczne.

Uważam,że zdecydowanie nie powinno się ich tępić.Wiele z nich stanowi niebezpieczeństwo dla ludzi.Ale to zwykle ludzie są sobie winni przebywając w takich miejscach,gdzie nie powinni,gdzie jest niebezpiecznie,gdzie mogą natknąć się właśnie na rekina.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Post autor: WojtekB »

yeast pisze:
Nikki pisze: Co do usypiania to czytałam gdzieś tłumaczenie, że zdążyłyby odejść zbyt daleko zanim by to zaczęło na nie działać i że za blisko musieliby do nich podejść

Wydaje mi sie to sciema - usypianie zwierzat w celu ich przetransportowania jest normalne i wcale nie czeka sie 40 minut. Moze komus po prostu sie nie chcialo wysilac:/.
Dlaczego pum nie spróbowano uśpić i złapać?

- Trzeba by było podejść do kota na 20 metrów. A narkoza zaczęłaby działać dopiero po 40 minutach. Puma zdążyłaby uciec, wyspać się w bezpiecznym miejscu i znów wrócić. Nie było mowy o usypianiu - mówi Plewka.
Wielkie rzeki cicho płyną.
Szczerze mówiąc, tak jak piszesz yeast to jedna wielka ściema z tymi pumami była - służby porządkowe użyły wszystkiego co miały i nie wierzę, że nie mogli zrobić żadnej zasadzki czy wytropić go poprzez nowoczesny sprzęt. Wydaje mi się, że władze nie mogły patrzeć na bezradność służb mundurowych i pozwoliły na odstrzał pum myśliwym, by mieć święty spokój
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Puma

Post autor: Orchidea »

pierwsze słyszę o tej pumie
Detektyw Monk

niedźwiedź

Post autor: Detektyw Monk »

Moim marzeniem jaj do tej pory nie spełnionym jest zobaczenie niedźwiedźia brunatnego w Tatrach .Może ktoś z Was wie gdzie W Tatrach najlepiej obserwować misie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości