Doświadczenie z burakiem i ziemniakiem

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
NiColQa14
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2007, o 17:28

Doświadczenie z burakiem i ziemniakiem

Post autor: NiColQa14 »

Dostałam takie dwa doświadczenia do zrobienia:


1. W dwóch bulwach ziemniaka wytnij otwór o średnicy 1 centymetra. Do jednej z wydrążonych bulw wlej stężony roztwór soli kuchennej, a do drugiej nalej wody z kranu . Zaobserwuj , jak wyglądają te dwie bulwy po 24 godzinach.

2. Weź dwa jednakowe buraki ćwikłowe. Nadaj im kształt naczyń .W tym celu odetnij górną część, a w dolnej, większej części, wydrąż zagłębienie. Do jednego zkubków wlej do pełna wodę destylowaną lub wodociągowa, a do drugiego, także do pełna do pełna, roztwór cukru (3 łyżeczki cukru rozpuszczonego w 100 mililitrach, czyli w 1/2 szklanki wody). Nakryj oba buraki. Po 24 godzinach zaobserwuj poziom cieczy w burakach i ich twardość.

Narazie to co napisałam:
1. Ziemniak 1 [z solą kuchenną]: Roztwór cukrowy jest hipertoniczny dla ziemniaka. Komórki z roztworem cukru oddały wodę, żeby wyrównać stężenie (osmoza), czyli woda „przepływała z ziemniaka do roztworu”. Ziemniak zrobił się miękki oraz skurczył się. Na ściankach ziemniaka w wydrążonej dziurce pojawiła się kremowo-biała substancja (prawdopodobnie pleśń).
Ziemniak 2 [z wodą z kranu]: Roztwór wody jest hipotoniczny dla ziemniaka. Ziemniak napuchł (napęczniał), ponieważ woda zaczęła „wpływać do ziemniaka”. Stał się miękko-twardy.

2. Burak 1 [z wodą destylowaną, z kranu]: Woda destylowana nie została zabarwiona. Lecz do buraka wlałam również wodę zagotowaną. Wystąpiło natychmiastowe zabarwienie wody, ponieważ burak po przegotowaniu, lub w czasie gotowania wydziela barwniki (antocyjany).




Lecz nie wiem jak opisać buraka z roztworem cukru. I nie wiem dokładnie jak opisać buraka z wodą destylowaną [z kranu]. No i czy dobrze opisałam ziemniaki i czy nie za krótko.? D
Dzięki wielkie, jeśli ktoś mógłby mi pomoc *
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Doświadczenie z burakiem i ziemniakiem

Post autor: shetanii »

Mnie się wydaje że chodzi o to że woda destylowana jest pozbawiona jakichkolwiek minerałów i jest hipotoniczna względem buraka i że burak wchłonie tą wodę

A dwa że buraki są źródłem cukru, może to też ma jakieś znaczenie, choć wprawdzie nie pisze, że ma to być burak cukrowy.

Ziemniaki dobrze wg mnie
xaniax
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2009, o 20:38

Re: Doświadczenie z burakiem i ziemniakiem

Post autor: xaniax »

Cześć !
Mam do Was prośbę. Mam zrobić doświadczenie z burakiem. Miałam przynieść 2 buraki jednakowej wielkosci i 2 słoiki takie same + sól. Musialam od 2 buraków, odkroić kawełek górnej części buraczka i zrobić takie same jednakowe wgłębienia, Jeden zestaw miał być kontrolny i badawczy. Do kontrolnego buraczka ktory zostal odkrojony wlałam samą wode a do badawczego wodę i sól . Po 24 h mialam przyjść zrobić :
1Problem badawczy
2Hipoteze
3Instrukcje
4Wnioski
5Weryfikacja hipotezy
6Sprawozdanie
I mam problem bo nie wiem jak to napisac ?!
Kto mi pomoze?
Pisać na emaila [at].pl
Ania
Z góry dzięki (prosze o jak najszybsza odpowiedz ! )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości