Ilosc wytwarzanego moczu

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Micok
Posty: 28
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:13

Ilosc wytwarzanego moczu

Post autor: Micok »

mala ilosc plynow w organizmie(mala/duza)objetosc krwi(niskie/wysokie)cisnienie krwireceptory w podwzgorzu(uwalnianie/zatrzymanie)wazopresyny(wzrost/zachamowanie) przepuszczalnosci dla H2O kanalikow nefronow(stezony/rozcienczony)mocz

Podkresl wlasciwe

Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu tego zadania,
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Ilosc wytwarzanego moczu

Post autor: bajer »

1. Mała ilość płynów w organizmie świadczy o jakiej objętości krwi?
2. Taka ilość krwi wpływa na jakie jej ciśnienie?
3. Wazopresyna to hormon powodujący zwiększenie wchłaniania wody z moczu z powrotem. W tej sytuacji musi zostać uwolniona czy zatrzymana?
4. Podpowiedź w punkcie 3
5. Jeśli już wiesz czy woda zostaje wchłaniana czy nie, zorientujesz się również jaki jest mocz, zagęszczony czy rozcieńczony

mam nadzieję że dobrze nakierowałem na rozwiązanie
totaona
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2017, o 07:35

Re: Ilosc wytwarzanego moczu

Post autor: totaona »

jeżeli chcesz zwiększyć ilość wytwarzanego moczu to na pewno Ci się przyda ten link [reklama] bardzo fajnie opisane właściwości wzosa zwyczajnego
totaona
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2017, o 07:35

Re: Ilosc wytwarzanego moczu

Post autor: totaona »

totaona pisze:
28 cze 2017, o 10:05
jeżeli chcesz zwiększyć ilość wytwarzanego moczu to na pewno Ci się przyda ten link [reklama] bardzo fajnie opisane właściwości wzosa zwyczajnego
ktoś mi ciągle kasuje linka.
stolicazdrowia.pl/1994/miodek-mniszkowy-syrop-mniszka-nawleka-mniszka-oraz
a ja chcę tylko pomóc
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Ilosc wytwarzanego moczu

Post autor: Admin »

totaona pisze:
29 cze 2017, o 09:48
a ja chcę tylko pomóc
Chcesz pomóc poprzez przeniesienie użytkowników na inną stronę? To jest właśnie spamowanie. Proszę dodawaj merytoryczne wypowiedzi, wyczerpujące, a nie podawaj same linki, które i tak będą usuwane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości