Ruch po okręgu

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Ola;)
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2009, o 19:41

Ruch po okręgu

Post autor: Ola;) »

Dzień dobry!
Mam problem z czterema zadaniami z działu Ruch po okręgu (pierwsza klasa liceum). Nie mam zielonego pojęcia jak się za nie zabrać. Mam nadzieję, że mi pomożecie. ]
Z góry dziękuję.

1. Zaobserwowano opozycję Jowisza. Ile czasu trzeba czekać do następnej opozycji tej planety, zakładając, że orbity Jowisza i Ziemi są okręgami? Okres obiegu Jowisza wokół Słońca wynosi 11,86 lat.

2. Obserwując planetoidę, zmierzono odstępy czasu pomiędzy jej kolejnymi opozycjami. Wynoszą one 2,5 roku. Ile wynosi okres obiegu planetoidy wokół słońca? Zakładamy, że jej orbita jest okręgiem.

3. Zaobserwowano koniunkcję dolną Wenus. Ile czasu trzeba czekać do następnej koniunkcji tej planety, zakładając, że orbity Wenus i Ziemi są okręgami? Okres obiegu Wenus wokół Słońca wynosi 225 dni ziemskich.

4. Zaobserwowano koniunkcję dolną Merkurego. Po jakim czasie będzie następna koniunkcja tej planety. Okres obiegu Merkurego wokół słońca wynosi 88 dni ziemskich. Zakładamy, że jego orbita jest okręgiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości