Pierwsze dni na uczelni..

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Tahtimittari »

No właśnie te więzadła to się grzmocą strasznie co u którego i jak. Jakby były u jednego zwierzaka to by szło bardziej przeboleć. Dla mnie w anatomii właśnie te różnice najgorsze są.
Głowa jest dla mnie całkiem znośna do nauki, choć na początku nic tam nie widziałam poza żwaczem^^ Tylko mięśnie szyi jak łeb jest odcięty to koszmar. Jak bezładna kupa mięcha to wygląda dla mnie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Medycyna Lwów »

Grzybu123 pisze:Łódź - rok, 5 kolokwiów (kończyny, klatka piersiowa, brzuch i miednica, szyja z głową, mózgowie). Stawy nie są złe, na całe szczęście o dłoń i stopę pytań (ze stawów) nie było.
o dłoń?! błagam to nie liceum, nie ma dłoni, jest ręka, która ma powierzchnię dłoniową jedynie jak już.

Na WUM 1 rok, 8 kolokwiów. Ręka, stopa i nawet musculus erector spinae (najwiekszy mięsień u człowieka) byly jak najbardziej wymagane i teoretycznie i na szpilkach.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Korczaszko »

Kaamil pisze:
Grzybu123 pisze:Łódź - rok, 5 kolokwiów (kończyny, klatka piersiowa, brzuch i miednica, szyja z głową, mózgowie). Stawy nie są złe, na całe szczęście o dłoń i stopę pytań (ze stawów) nie było.
o dłoń?! błagam to nie liceum, nie ma dłoni, jest ręka, która ma powierzchnię dłoniową jedynie jak już.

Na WUM 1 rok, 8 kolokwiów. Ręka, stopa i nawet musculus erector spinae (najwiekszy mięsień u człowieka) byly jak najbardziej wymagane i teoretycznie i na szpilkach.
nie unoś się tak O.o
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Mårran »

Kaamil, nie ekscytuj się, każdy wie o co chodzi a to nie anatomia A co ma musculus erector spinae do dło. tfu! ręki?.
W Gdańsku 1 rok, 5 kół: kończyny, klata + grzbiet, brzuch + miednica, głowa + szyja i OUN.
W tym roku jakoś inaczej jest, bo połączyli głowę z OUN.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Padre Morf »

W tym roku jakoś inaczej jest, bo połączyli głowę z OUN.

współczuję ]
o dłoń?! błagam to nie liceum, nie ma dłoni, jest ręka, która ma powierzchnię dłoniową jedynie jak już.
pewien pan profesor z obecnego WUMu używa dłoni nagminnie nawet w pisanych przez siebie artykułach ]

Inny natomiast nie lubi usuwać woreczków żółciowych ]

Także bez podniet.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Mårran »

Morfeusz pisze:
W tym roku jakoś inaczej jest, bo połączyli głowę z OUN.

współczuję ]
Ja już przez to przeszłam na szczęście Współczuj obecnym pierwszorocznym Ale ponoć wyniki były lepsze jak kiedyś robili wspólne koło, chociaż obawiam się, że to raczej zasługa mojego roku Gdańsk w ogóle dziwny jest
Pani Buka
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: formica »

we Wrocławiu 4 koła:
1) osteologia z syndesmologią,
2) głowa, szyja, kończyna górna
3) wszystko co poniżej szyi
4) OUN+ zmysły
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Xoth »

W Bydgoszczy w I semestrze 6 kolokwiów z anatomii:

1) osteologia
2) kończyna górna
3) klatka piersiowa
4) jama brzuszna
5) miednica
6) kończyna dolna

II semestr to głowa i szyja (z czaszką) + OUN. Następne 6 kolokwiów. Będzie ciekawie. Cały rok składa się z 12 kolokwiów.

Otrzewna nie jest taka zła, trzeba najpierw wkuć, a potem obejrzeć na preparacie i zrozumieć. Jak do tej pory najlepiej uczy mi się unaczynienia pod wszelką postacią, najgorzej mięśni i ich przyczepów.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Tahtimittari »

To ja też się rozkładem kół pochwalę
1 sem - kości czaszka połączenia głowa
2 sem - kończyna piersiowa kończyna miedniczna tułów.

także w sumie 7 wychodzi, póki co jestem po trzech ale współczuję tym z mojej grupy co połączeń nie zaliczyli,bo mają zdawać 23 grudnia o 15.00. makabryczny czas na koło.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Korczaszko »

tak jest w książeczce prosektoryjnej ale przynajmniej rok temu było inaczej
II semestr konczyna piersiowa + klatka piersiowa, konczyna miednicza, jama brzuszna + jama miednicza
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:
W tym roku jakoś inaczej jest, bo połączyli głowę z OUN.

współczuję ]
o dłoń?! błagam to nie liceum, nie ma dłoni, jest ręka, która ma powierzchnię dłoniową jedynie jak już.
pewien pan profesor z obecnego WUMu używa dłoni nagminnie nawet w pisanych przez siebie artykułach ]

Inny natomiast nie lubi usuwać woreczków żółciowych ]

Także bez podniet.
jak się już podniecać całą anatomią to używać przynajmniej poprawnych nazw, a nie. Jak ktoś tego nie rozumie, to już jego problem.

a tak apropos, jestem na etapie pisania historii choroby i tam asystenci czepiają każdego słowa, nawet spójników, więc lepiej uważać co się pisze tak wogóle.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pierwsze dni na uczelni..

Post autor: Padre Morf »


a tak apropos, jestem na etapie pisania historii choroby i tam asystenci czepiają każdego słowa, nawet spójników, więc lepiej uważać co się pisze tak wogóle.


Nawet przecinek może zmienić sens zdania.
A historia ma być napisana tak, żeby od razu było wiadomo o co chodzi. W praktyce z tym różnie - niektórych nie da się czytać i to nie tylko ze względu na kwiatki typu skórcz i świerzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości