Trznadel - Ptaki do identyfikacji

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomoc w identyfikacji

Post autor: WojtekB »

Tu jeszcze wrzucam kilka galerii, w których od razu widać zmienność w ubarwieniu u myszołowów zwyczajnych:

Kod: Zaznacz cały

naturephoto-cz.eu/buteo-buteo-picture-163.html
Buteo buteo


PS: Ostatnio u mojej siostry doszło do dość śmiesznej sytuacji. Mianowicie jej owczarkowi podhalańskiemu jakiś drapol zdołał dobrać się do świeżej kości. Prawdopodobnie był to myszołów, gdyż żaden inny drapol tak zuchwały o tej porze roku nie jest
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pomoc w identyfikacji

Post autor: WojtekB »

wojtas007 pisze:myszołów zwyczajny (Buteo buteo)
Trochę poprawię to stwierdzenie
Nasze myszołowy zimują bardzo nielicznie u nas (lęgowiska naszych myszaków nie są oddalone, wiele ptaków, głównie to młodsze osobniki gnieżdżą się w zachodniej Europie). U nas zimują ptaki z północy i wschodu
juuuuulisia
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2010, o 10:24

co to jest?

Post autor: juuuuulisia »

witam wszystkich, bardzo chciałabym się dowiedzieć co to za ptak. Z gory dzięki
Załączniki
Re-exposure of PICT0028.JPG
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co to jest?

Post autor: WojtekB »

juulisia pisze:witam wszystkich, bardzo chciałabym się dowiedzieć co to za ptak. Z gory dzięki
Jakaś mewa z rodzaju Larus. A jaki dokładnie gatunek to już bardzo ciężko określić (najprędzej to będzie mewa pospolita lub srebrzysta), ze względu, że tylko na zdjęciu widać tylko głowę. Jedyne mogę dodać że to jest osobnik juvenalny (młodociany).
juuuuulisia
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2010, o 10:24

Re: co to jest?

Post autor: juuuuulisia »

Dziękuje bardzo.Mam jeszcze jedno pytanie:Czy ten rodzaj mewy może osiągać do 80cm wysokości?Bo ten ptak tyle miał.
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: co to jest?

Post autor: eszel »

A ja myślałem, że to gołąb i w zyciu bym nie wziął mewy pod uwagę. No ale zdjecie zrobione tak ze nie idzie sie polapac
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: co to jest?

Post autor: WojtekB »

juulisia pisze:Dziękuje bardzo.Mam jeszcze jedno pytanie:Czy ten rodzaj mewy może osiągać do 80cm wysokości?Bo ten ptak tyle miał.
Oj ciężko mi odpowiedzieć to jest pytanie już do konkretnego specjalisty z dziedziny ornitologii. Choć nie wiem czy te 80 cm nie jest trochę przesadzone. Nie miałem, poza śmieszkami, bliskiej styczności podczas obserwacji z tymi mewami.
suchy123
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2010, o 13:36

Dziwny ptak

Post autor: suchy123 »

mozecie mi powiedziec co to za ptak?
Załączniki
mozecie mi powiedziec co to za ptak?
mozecie mi powiedziec co to za ptak?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dziwny ptak

Post autor: WojtekB »

suchy123 pisze:mozecie mi powiedziec co to za ptak?
Według mnie to może być młody Kos (Turdus merula), ale żeby się upewnić musiałbym mieć trochę większe zdjęcie
Detektyw Monk

Re: Dziwny ptak

Post autor: Detektyw Monk »

Ja widziadłem kosy zarówno w lesie jak i w mieście.To prawda ,że te z lasu są bardzo płochliwe.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dziwny ptak

Post autor: WojtekB »

Detektyw Monk pisze:To prawda ,że te z lasu są bardzo płochliwe.
Ja miałem okazję spotkanie osobnika leśnego (w lesie ) i o dziwo go nie spłoszyłem, choć siedział na gałęzi oddalonej 3-4 metry. Siedział i jakby niby nic śpiewał
Detektyw Monk

Re: Dziwny ptak

Post autor: Detektyw Monk »

Do tej pory widziałem tylko samce .U tych ptaków zachodzi duży dymorfizm płciowy.Już niedługo bo w marcu ptaki te przystąpią do lęgów .Podobno lubią żerować razem ze szpakiem ,lecz ja tego nigdy nie obserwowałem.
Detektyw Monk

Re: Dziwny ptak

Post autor: Detektyw Monk »

Jest też w Polsce ptak ,którego z daleka możemy pomylić z kosem.Aczkolwiek spotkamy go w naszym kraju tylko w górach .Nazywa się drozd obrożny Turdus torquatus jednak z bliska odróżnimy go po białej pół obroży na piersi.No i tym ,że jest mieszkańcem lasów ,a nie miast .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości