Dobra ksiąŻka o ptakach?

Ola

Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: Ola »

Szukam dobrych ksiąŻek o ptakach. MoŻe doradzicie jakieś. Na waszej stronie znalazłam opisy ksiąŻek botanicznych, ale nic o ptakach.
profesor
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Ptaki świata

Post autor: profesor »

PTAKI ŚWIATA z serii Kolekcjoner

Szczegóły:
okładka: twarda, 416 stron(y)
wydawnictwo: Wiedza i Życie, 1998
ISBN: 83-7184-897-8

Ptaki świata - opis książki:
Pięknie ilustrowany przewodnik, opisujący ponad 800 gatunków ptaków reprezentujących wszystkie rodziny. Można zobaczyć, jak wygląda konkretny gatunek, a także dowiedzieć się, gdzie występuje oraz w jakim środowisku żyje. Książka jest przeznaczona zarówno dla znawców przedmiotu, jak i dla miłośników ptaków w każdym wieku.
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: Ardea »

Ja polecamPtaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego Larsa Jonssona, wyd. Muza. Jest to obowiązkowy przewodnik terenowy dla każdegoptasiarza Polecam również podobny przewodnik niejakiego Collinsa, jednak nie doczekał się on jeszcze polskiego tłumaczenia.
Kaska
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Dobra książka o ptakach?

Post autor: Kaska »

Ardea pisze:Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego Larsa Jonssona
można to dostać w księgarniach, czy to jakaś starsza książka?
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: Ardea »

Książkę wydano w 2003 roku. jednak chyba ciężko ją będzie dostać w księgarni. Trzeba poszukać w internecie w księgarniach wysyłkowych albo na aukcjach. Ja kupiłam swoją na stronie wydawnictwa Muza, ale to chyba ze 3 lata temu. Ale szczerze polecam
KRUK
Posty: 5
Rejestracja: 1 cze 2008, o 15:55

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: KRUK »

"Atlas ptaków świata"
Wydawnictwo: MULTICO
ISBN: 83-7073-059-0
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: MUSOPHAGA »

"cudze chwalicie, swego nie znacie
zdecydowanie polecam książki o naszych rodzimych gatunkach, czyli Ptaki Polski dr Kruszewicza.
Kto czytał ten wie, że jest to rewelacyjna pozycja!
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: WojtekB »

MUSOPHAGA pisze:"cudze chwalicie, swego nie znacie"
zdecydowanie polecam książki o naszych rodzimych gatunkach, czyli Ptaki Polski dr Kruszewicza.
Kto czytał ten wie, że jest to rewelacyjna pozycja!
Popieram ! Jest to książka dla ornitologów i ogólnie dla osób, które zajmują się przyrodą zawodowo, ale i również dla osób, które nie mają za bardzo pojęcia o ptakach. Książka została napisana tak, by przeciętny czytelnik mógł czerpać wiedzę i przyjemność z jej czytania. Ja osobiście często ją czytam, przeglądam i słucham dołączonej płyty z głosami ptaków. W ogóle dr Andrzej Kruszewicz jest dla mnie wielkim autorytetem w dziedzinie ornitologi i od małego lubiłem oglądać programy w telewizji z jego udziałem. W posiadaniu mam pierwszą częśćPtaków Polskich i zamierzam kupić drugą.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Dobra ksiĄŻka o ptakach?

Post autor: Mrówek »

mnie polecono Jonssona noszony w kieszeni waży ale jest dobry, twarda oprawa, umożliwia dłuższą eksploatację kupowałam niedawno cena ok 61 zł.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 20:12 ]
Jonsson dobry w teren ale waży, dokładne i ciekawe rysunki i opisy jak dla mnie początkującego ornito fajna.
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: Dobra ksiąŻka o ptakach?

Post autor: Mark »

Planuję kupić jakąś lepszą książkę do oznaczania ptaków, ale zależy mi też aby był do każdego gatunku dość dobry opis. Przeczytałem cały wątek i nikt nie pisał o książce, która na pierwszy rzut oka mi się spodobała:

Ptaki. Przewodnik

Autorzy: Anne Puchta, Klaus Richarz

W tym kieszonkowym przewodniku opisano ponad 420 gatunków ptaków wodnych i lądowych Europy. O każdym gatunku znajdziesz tu następujące informacje: cechy rozpoznawcze, rozmieszczenie, siedlisko i różne ciekawostki. Łatwo i dokładnie zidentyfikujesz różne ptaki. Ułatwi ci to ponad 600 barwnych zdjęć, ponad 390 kolorowych rysunków i 380 map rozmieszczenia.

Rok wydania: 2006
Wydawnictwo: MUZA
Liczba stron: 382
Format: 11,5x18,5 cm
ISBN: 83-7495-018-8
Oprawa: broszurowa
Co o niej myślicie? Warto nabyć?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dobra ksiąŻka o ptakach?

Post autor: WojtekB »

Mark pisze:Co o niej myślicie? Warto nabyć?
Osobiście nigdy o tej książce nie słyszałem i nie widziałem, więc nie wiem (choć po nazwiskach sądzę, że może być to książka średniej jakości przełożona z języka czeskiego na polski).

Osobiście polecam do użytku domowego Ptaki Polski dr Andrzeja Kruszewicza, a w teren Rozpoznawanie ptaków Peter Hayman i Rob Hume, Ptaki Europy Hakan Delin i Lars Svensson i chyba najlepsze w polskim wydaniu Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego Lars Jonsson.
Mniej znana Patki Europy Zygmunta Czarneckiego (przygotowywałem się z niej do konkursu, ewentualnie jako uzupełnienie).
Detektyw Monk

Re: Dobra ksiąŻka o ptakach?

Post autor: Detektyw Monk »

Jest taka ciekawa książka Przewodnik Eksperta Świat Ptaków od antarktycznych pingwinów do afrykańskich ptaków .Autor Michael Wright.Nie jest to może książka dla profesora ornitologi , ale dla amatora jak znalazł.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobra ksiąŻka o ptakach?

Post autor: badger »

przez ornitologów uważana za najlepszą książkę do rozpoznawania ptaków jest oczywiście Collins Bird Guide, ostatnio wyszła nowa edycja, książka niestety nie jest tłumaczona na polski ale ma to też zalety bo można szybciej nauczyć się nazw łacińskich
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości